Yalova Valisi: 'Yönetmeliği Bile Bile Sakal Bırakan Öğretmenler Anarşist'

 > 
552PAYLAŞIM
Yalova Valisi: 'Yönetmeliği Bile Bile Sakal Bırakan Öğretmenler Anarşist'

Vali Cebiroğlu’na göre sakal bırakan öğretmen dilenciye benziyor, sakala izin veren okul idaresi eşekbaşı, yönetmeliği bile bile sakal bırakan öğretmenler anarşist

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, kentteki okullara yaptığı ziyaretler kapsamında önceki gün Yalova Termal Fen Lisesi’ni ziyaret etti. Ziyaret kapsamında Vali Cebiroğlu, sınıfları gezerken sakal bırakan öğretmen Halil Serkan Öz ile karşılaştı. Üye olduğu sendikanın kılık kıyafet eylemine uyarak sakal bırakan Öz’e kızan Vali Cebiroğlu, “Bu saç sakal ne, sen ne biçim öğretmensin. Dilenciye benziyorsun” dedi.

‘SİZ EŞEKBAŞI MISINIZ’

Öğretmen Öz sendikanın kararını hatırlattı ancak Vali Cebiroğlu ikna olmadı ve devamında, “Öğrencilerine böyle mi örnek oluyorsun, çık dışarı o sakalını kes, insanlar dışarıda görseler dilenci zannedip para verirler” diyerek tepkisini sürdürdü. Vali, öğretmenin ardından tepkisini okul idaresine yöneltti; “Siz eşekbaşı mısınız burada, yönetemiyorsanız istifa edin” diyerek hakaret etti.

‘AMACIMIZ OLANI DEĞİŞTİRMEK'

Daha sonra öğretmenler odasında toplantı yapan Yalova Valisi Cebiroğlu, kılık kıyafet yönetmeliğini hatırlatarak herkesin buna uyması gerektiğinden bahsetti. Öğretmenlerden biri, “Yönetmeliği biz biliyoruz, zaten amacımız bunun değişmesi ve sesimizi duyurabilmek için eylemdeyiz” dedi. Vali Cebiroğlu ise “Yönetmeliği bilerek eylem yapıyorsanız anarşistsiniz’ diye karşılık verdi.

Eğitim Sen, eğitimin ve toplumun, kılık kıyafet uygulamaları üzerinden tek tipleştirilmesine karşı 7 Ekim 2013 tarihinde ‘özgür kılık kıyafetlerle işyerlerine-okullara gidilmesi’ eylemliliği kararı almıştı.

Birgün

Haberin Tamamı İçin:
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir