Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yalnızlığın 10 Evresi

-
Abone ol

İnsanın o hissettiği ama ''dile getiremediği'' yaşadığı ama ''vazgeçemediği'' istese bile ''kurtulamadığı''  duygular bunlar. İster sevin ister sevmeyin, ister inanın ister inanmayın onlar varlar.

1) Ne kadar kabullenmesen de muhtemel bitmiş bir ilişkinin açtığı bir yara, ya da hiç başlamamış bir ilişkinin yarattığı bir travmadır.

2) Zaman her şeyin ilacıdır diyerek akışına bıraktığın şeylerin değişmediğini görmekle bu yara kabuk tutmamaya başlar.

3) Karşına çıkan her gülen yüzün altında başka bir şey arayıp çeşitli anlamlar yüklersin.

4) Bu süreç içinde edindiğin bir kaç başarısız tecrübe yüzünden ise kendini kaderinin bu olduğuna inandırmaya başlarsın.

5) Arkadaşlarla gece dışarı çıktığında ise alkolün miktarına bağlı olarak içten içten ufak isyanlar başlar.

-Neden böyle olmak zorunda?!?

-Vay anasını bee

6) Zamanla bu hissiyatı kabullenip bununla mutlu olduğunu iddia etmeye başlarsın.

-Kafam rahat ya..

7)Ama sonra kendi kafanda birini bulup onunla bu yalnızlığı paylaşmaya başlarsın. İkinizde adını koyamazsınız bu ilişkinin, çünkü ortada bir ilişki yoktur nihayetinde. Aynı duyguları paylaşırsınız, aynı boşluğa konuşamadan birlikte bakabilirsiniz ancak bir araya gelemezsiniz. O zaman büyü bozulur.

8) Alkol aldığınızda başlayan ufak isyanlar zamanla alkole gerek duymamaya başlar ve giderek büyür.

-NEDEN LAN NEDEN?

9) Bir arkadaşınıza -onun sizi anlayıp anlamadığını umursamadan- içinizden geçenleri anlatırsınız Derdinize derman olmasını umarak.

10) Burdan da umduğunuzu bulamayınca ''istediğimiz şeyler biz onları beklemediğimiz anlarda gerçekleşir'' felsefesini temel alarak kafanızı bir ton şeyle meşgul etmeye başlarsınız.

-Satranç klübü toplantısı kaçtaydı acaba

Sonuç olarak; yaşamanız boyunca gel gitler yaşacak kararlar vereceksiniz, hepsini doğru olduğunu düşündüğünüz için yapacaksınız. Ancak unutmayın bu zamana kadar da aynı kararları vermiştiniz. Belki de bakış açınızı değiştirmeli ve herkes için bir ''doğru insan'' kavramının varolmadığına inanmaya başlayabilirsiniz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ruhsuz

-,- ..

kardelen-devrim

Doğru insan kavramı göreceli bir kavramdır, herkesin doğruları farklıdır sonuçta ama aslında aşk beklentilerin olmadığı ve tamamen menfaatsiz bir kavramdır. Birinden yalnızlığını örtmesini ya da yaralarını sarmasını bekliyorsan ona aşık değilsindir aslında. Aşkta beklentin olmaz sadece seversin hatta onu kendinden önce tutmaktır aşk. Burada bahsettiğimiz yalnızlığından kurtaracak kişi seni seven kişidir ama sen sevmiyorsan o da seni kurtaramaz çünkü sevgisizlikten doğan boşluk yine sana yalnız hissettirecektir. Aret Vartanyan'ın Çırılçıplak Aşk kitabını okursan söylediklerimi daha iyi anlarsın. Yalnız yazdıklarından anlıyorum ki yalnızlığın had safhasındaymışım meğer.:))

Görüş Bildir