Yakışmadı! Ücretsiz Hediye Vermeyen Mağaza Çalışanını Instagram'dan Şikayet Eden Demet Akalın'a Tepki Büyük!

558PAYLAŞIM

Demet Akalın her yaşadığını, her düşüncesini hiçbir süzgeçten geçirmeden sosyal medya hesaplarından yayınlamaya devam ediyor. E bu da başına bolca sıkıntı açıyor elbette... 

Evet, yine bir Demet Akalın'ın sosyal medya üzerinden düşüncesizce yaptığı bir paylaşımla olay çıktı. Bakalım neler olmuş!

Sosyal medya, özellikle de Instagram artık dev bir market! Influencer'lar da bu marketin kesinlikle en güçlülerinden...

Yüksek ücretler karşılığı ürün tanıtımları yapıyorlar; dolayısıyla da markalar tarafından reklam amacıyla hediyelere boğuluyorlar diyebiliriz. Aşırı karlı bir iş!

Tek kuruş dahi harcamadan, otellerin tanıtımlarını yaparak dünyayı gezen Instagram ünlülerini sizlere tanıtmıştık örneğin...

Instagram bu ünlü insanların elinde muazzam bir güce dönüşüyor yani... O kadar çok kişiye ulaşabiliyorlar ki!

Tabi bunun tam tersi de geçerli!

Instagram'da takipçiniz çok mu? Memnun kalmadığınız bir üründen dolayı artık müşteri hizmetleri vesaire ile uğraşmak zorunda değilsiniz. Sonuçta markaların müşteri hizmetlerine sosyal medya üzerinden ulaşabilir, ayrıca şikayetinizi de onbinlerce insana duyurarak yapabilir -dolayısıyla da ciddiye alınabilirsiniz. Tüketici açısından düşündüğümüzde harika, değil mi?

Hele söz konusu kişi hem ünlü, hem de bol takipçiliyse... Hizmet almak için bazen markaya ulaşmasına bile gerek kalmıyor.

Telefonda yazdığı üç kelime yetiyor da artıyor bile!

Bakın, işte bu güçtür!

Demet Akalın, yayın sağlayıcısı ile ilgili yaşadığı problemi, sadece bir tweet atarak -hem de ilgili markayı dahi mention'lamadan çözmüştü. 

Sosyal medya bol takipçili ve ünlü insanların elinde işte böyle kullanılabiliyor.

Akalın, aldığı hediyeleri de Instagram hesabından sık sık gösteriyor.

Dolayısıyla da pek çok ürün ona bedavadan geliyor. Markalar açısından da mantıklı, zira tanıtımlarını yapmış oluyorlar. İki taraf için de kazançlı bir durum.

Hatta öyle ki, küçük kızı Hira bile şimdiden hediyeler almaya başladı.

Örneğin bu oyuncak araba Akalın'a marka tarafından bizzat Hira için hediye olarak gönderildiğinde, Akalın'ın takipçileri  "Görmemişlikte tavan yaptın. Zaten paran yokmuş gibi sponsorla yaşıyorsun" tadında yorumlar yapmışlardı. 

Akalın ise bu hediye konusunu "Ne yapayım almayayım mı? Sağol mı diyeyim" diyerek açıklamıştı.

Yani Akalın'ın iddiasına göre bu hediyeler Akalın'a talebi dışında gönderiliyor, Akalın da yüce gönüllükle kabul ediyor ve bu ince jestler karşılığında da teşekkürlerini Instagram hesabından iletiyordu.

Ama bugün "hediye" konusunda Demet Akalın'ın hesabında ilginç bir hareketlenme oldu!

Demet Akalın Instagram hikayesinde bir oyuncak markasının poşetlerini gösteriyor ve bir taraftan da "O kadar alışveriş yaptık, normalde sürekli hediye veren mağaza, hediye vermedi. İsteyince de azarlandık" tadında bir açıklama yaparak oyuncakçı zincirinin şubesinden şikayetçi oldu ve bir taraftan da mağaza müdürünün hediye vermeyi reddetmesini büyük bir ayıp gibi duyurdu.

Bu olay şaşırttı tabi... Bu "hediyeler" talep üzerine mi veriliyordu?

Demet Akalın, malum, zengin bir kadın. Bir keresinde 6 bin 725 TL'lik oyuncak aldığı dahi gündeme gelmişti. Bu kadar parayı verebilen biri neden ayrıca hediye talebinde bulunurdu ki? Kafalar karıştı...

Ama yine de tekrarlayalım: Akalın, lüksünden asla kesmeyen biri...

30 bin dolara aldığı YSL çizmeler hala aklımızda örneğin!

Akalın'ın takipçileri onu sakin bir dille uyarmaya çalışırken...

Bazı sosyal medya kullanıcıları ise oldukça sert tepkiler verdiler.

Zira işin ucunda ifşa edilen bir mağaza ve milyonluk sayfada açıkça şikayet edilen bir mağaza müdürü vardı.

Bu resmen bir insanın ekmeğiyle oynamak değil midir? "Hediye" için değer mi?

Hediyeyi kendisinin talep ettiğini dahi gizlemekten çekinmeyen, üstüne bir de alamadığı hediye için açık şikayette bulunan Akalın kafaları karıştırdı.

Yani geçimini sadece Instagram hediyelerinden ya da tanıtımlarından sağlayan genç ve tecrübesiz biri olsa neyse diyeceğiz ama... Albümleri satan, konserler veren, yıllardır gündemde olan bir şarkıcı bu!

Kısacası Akalın'ın yüksek çıkan sesiyle aklına her geleni söylediği o meşhur "dobralığı", fena bir tarafını gösterdi bu sefer...

Beleşçilik Akalın'a yakışmadı kısacası. Hani "pırlanta"ydı? Hani ne kadar olursa olsun parayı basıp kendisine dünyaca ünlü markalar alabilecek bir divaydı? Şaşırdık.

Akalın'dan henüz bir açıklama gelmedi. Ama pek geleceğini de sanmıyoruz doğrusu...

Çünkü böylesine bir açıklamayı toparlamak pek de kolay iş gibi görünmüyor!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kissadan-hisse

isteyince azarlayanın diline yüreğine sağlık Allah zeval vermesin! İçi soğumuştur insanın ben de şöyle bir ağzıma geleni söyleseydim bu görgüsüze, valla kıskandım.

denizsizzz

adamlara haciz gelmiş varmış bildikleri birşey kadın haklı:)

tayko-marvel

'Ayıp ayıp hiç yakışıyor mu? Senin ihtiyacın mı var insanları zor durumda bırakıyorsun?Bu insanlara prim vermemek gerekiyor. Neyse hadi gidiyor muyuz eller havayaya bu akşam Demet var?'

funda-dag

"dobra da dobra" diyip şu patavatsız görgüsüz ünlüyü (bakın sanatçıyı geç, şarkıcı bile değil; sadece ünlü) ona hayranlık yapan zeka kırıntıları bu halde getirdi. Saçmalayan ünlülerin cezalandırılması gerekirken(dinlemeyerek, takip etmeyerek vs) bunun yerine "oovvv ne gadaa dobra yürü be çok sert uuu laflara baaaak kapaaak, giderli şarkılaaaar" diye diye onları şımartmaktan başka bir şey yapılmadı. Al işte, utanmazca, vaziyet bu.

narxozista

oovvv ne gadaa dobra yürü be çok sert uuu laflara baaaak kapaaak, giderli şarkılaaaar

thebadcatsero

işte peşinden koştuğunuz ünlülerin çirkef yüzünü görün. hediye adı üstünde gönül rızasıyla verilen birşeydir istenmez. anlaşılan kocasının işleri kötü gidince paraya sıkıştı. Bu ne terbiyesizliktir arkadaş bu denli çirkef insanları malzeme yapıyorsunuz gündeme yazık... lafa gelince duyarlı ünlü bunlar bide dimi...

Görüş Bildir