Görüş Bildir
Haberler
Yağmur Yüzlerce Cesedi Ortaya Çıkardı

Yağmur Yüzlerce Cesedi Ortaya Çıkardı

R.G.
17.05.2021 - 15:40

Koronavirüs pandemisinin en ağır hissedildiği ülkelerin başında gelen Hindistan'dan yeni görüntüler gelmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde yağan yağmur, Ganj Nehri'ne gömülmüş yüzlerce cesedi ortaya çıkardı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Ülke basınında yer alan haberlere göre, yağmur ile sığ kum mezarlarına gömülen cesetler gün yüzüne çıktı. Bulunan cesetlerin Kovid-19'dan hayatını kaybedenlere ait olduğu iddia ediliyor. Zira son dönemde yüksek cenaze fiyatlarını karşılamayan pek çok kişinin cenazelerini nehre bıraktığı belirtiliyor.

Yerel basında yer alan haberlere göre, özellikle Kovid ölümlerinin artması ile ülkedeki cenaze ücretler 4 kat artmış durumda. Ancak bu iddialar hakkında konuşan eyalet hükümet sözcüsü Navneet Sehgal, haberleri yalanladı. Sehgal, nehrin kıyısında bulunan cesetlerin Kovid-19 ile ilgili olmadığından emin olduğunun altını çizdi. Salgın nedeniyle sağlık sistemi çözme noktasına gelen Hindistan'sa sadece dün Kovid-19'dan 4 bin 77 kişi hayatını kaybetti.

Hindistan Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, son 24 saatte 311 bin 170 yeni Kovid-19 vakası tespit edildi.

Kovid-19'u atlatanlarda 'siyah mantar' hastalığı görülüyor

Kovid-19'u atlatanlarda 'siyah mantar' hastalığı görülüyor

Uzmanlar, gerçek vaka ve ölü sayısının belirtilenden çok daha yüksek olabileceği uyarısını yapıyor. Hindistan'da toplam vaka sayısı 24 milyon 684 bin 77'ye, toplam can kaybı sayısı 270 bin 284'ye yükseldi.

Öte yandan doktorlar, Kovid-19'u atlatanlarda halk arasında 'siyah mantar' olarak adlandırılan ve bazı durumlarda ölümcül olabilen hastalığa yakalananların sayısında artış olduğuna dikkat çekti. Bunun yanı sıra salgının büyük şehirlerden kırsal kesimlere doğru kaydığı belirtildi. Bihar ve Uttar Pradeş eyaletlerinde Ganj Nehri üzerinde bulunan ve Kovid-19 hastalarına ait olduğu düşünülen cesetler ile ilgili polis soruşturma başlattı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
111
42
11
10
8
5
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
TİRYAKİ

Ben bunların bu kadar pislik içerisinde nasıl hayatta kaldığına şaşırıyorum.. Koca ülkenin lağım çukurundan farkı yok

Mr.Hate

Normaldir, çünkü bunların bağışıklık sistemi tamamen pisliğe dönüşmüş. Korona bir hintliye bulaştığında hiç yabancılık çekmiyor vücutta. Hatta arada askerlik... Devamını Gör

Mehmet Ali Usul

Şayet o cesetler koronalıysa suya bırakıldığı için suyun aktığı yerdeki o suyu kullananlarada bulaşsa. oooof of bitmeyecek bu korona belli oldu.

Samet Sarper Dinç

korona nefes yoluyla bulaşıyor sudan korona kapamazsın boğazına falan kaçırman lazım

Hakan Bayram

Hindistan'dan çıkan mutant virüs dünyanın sonu bile olabilir. Adamların aşırı bir bağışıklık koruması var yaşam tarzlarından dolayı.