Yağmur Yağacağını Önceden Haber Veren Şemsiye: Oombrella

130PAYLAŞIM

Sosyal paylaşımlı hava durumu uygulaması Wezzoo, dünyanın ilk akıllı ve bağlantılı şemsiyesini geliştirdi. Yağmurun yağacağını önceden haber vererek görenleri hayrete düşüren bu uygulama, Kickstarter üzerinden şimdiden yüzlerce destekçiye ulaşmış durumda.

Özellikle havanın değişkenlik gösterdiği bahar aylarında evden çıkmadan önce güneşe aldanıp şemsiyeyi yanımıza almayınca ıslanmak kaçınılmaz olabiliyor. Sosyal paylaşımlı hava durumu uygulaması Wezzoo, bu duruma bir çözüm getirip dünyanın ilk akıllı ve bağlantılı şemsiyesini geliştirdi.

Oombrella isimli bu şemsiye, yağmur yağmadan önce sizi uyarıyor ve size bildirim gönderiyor.

Şemsiyeye yerleştirilen sensörler havayı, nemi ve basıncı ölçüyor

Şemsiye hem çok şık hem de kullanışlı özelliklerle donatılmış. Şemsiyeye yerleştirilmiş sensörler havayı, nemi, basıncı ve ışığı ölçüyor. Akıllı şemsiye Kickstarter üzerinde yüzlerce destekçi de buldu.

Alternatif bir hava durumu habercisi olarak hizmet veren Oombrella’nın bir diğer akıllı özelliği de kaybolmalara karşı önlemini alması. Şemsiye bunu yine mobil uygulaması sayesinde gerçekleştiriyor. Şemsiyelerin en çok kaybolan aksesuarlardan biri olduğunu düşünürsek, son derece kullanışlı bir özellik.

stuff.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir