Yabancılardan Kendisini Fotoğraflarda Daha Sağlıklı ve Güzel Göstermelerini İsteyip Sonuçlara İnanamayan Kadın

-

Güzellik standardımızı ne belirliyor? Peki ya sağlıklı bir vücuda sahip olmak ne anlama geliyor? Sun'dan derlediğimiz hikayeye bakılırsa bu sorulara verilen cevaplar oldukça vahim.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/fabulous/730290...

Lyndi Cohen, sosyal medya hesaplarında bir sosyal deney yapmaya karar verdi ve insanlardan kendisini fotoğraflarında daha sağlıklı ve daha güzel göstermelerini istedi.

"Kendi kafalarında neyin güzel ve sağlıklı olduğuna göre fotoğrafta değişiklikler yaptılar ve sonuç beni endişelendiriyor. Etrafa gördüğümüz tek şey zayıf insanların photoshoplu fotoğrafları olduğu için bunun sağlıklı ve güzel olduğunu düşünüyoruz." dedi.

"Omzumdaki doğum lekesini silmişler, hatta kemik yapımı bile inceltmişler." diye ekledi.

"Ben sağlıklı bir 38 bedenim, benimki gibi vücutları ya standartları yıkmak için ya da cesur görünmek için sosyal medyaya koyuyorlar. 

Fotoğraflarda benden aldıkları kiloların miktarı inanılmaz. Sanırım pembe bikinide 10-20 kilo arası çıkarmışlar."

"Gerçek hayattaki problem yalnızca 'sonrası' fotoğrafları görüyor olmamız."

"Medyada gördüğünüz fotoğrafların hepsi photoshoplu. Bu da sizi asla yeteri kadar zayıf, sağlıklı veya güzel olmadığınıza şartlıyor. Hayatınızı fotoğraflarda istediğiniz gibi çıkmayınca yatakta uzanıp kendinizden nefret ederek geçiriyorsunuz."

"Var olmayan bir hedefe ulaşma çabasından vazgeçmeliyiz."

"Sosyal medyada benimki gibi sağlıklı ve gerçek vücutlar görsek hoş olmaz mıydı?"

"Vücudunuzu olduğu gibi kabul etmeye başlamaz mıydınız?"

"Daha iyi bir dünya için paylaşıyorum, böylece bir sonraki jenerasyon yemek hakkında takıntı yapmaktansa sahip olduklarını kucaklayıp daha mutlu bir yaşama sahip olabilir."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kalpsizleo

onu bunu bırakın belinde yağ varsa 20 yaşında değil ama 40 tan sonra şeker tansiyon kalp hepsi bir bir çıkmaya başlıyor bu yüzden günde 1 saat en az yürüyüş ve yağlanmamış bir bel photoshop manyaklarını sallayın vücut geliştiriciler de photoshop yapıyor hatunla adam yunan büstü gibi gene ama şuraya bir baklava ekleyelim pazuları biraz daha şişirelim felan modlarına giriyorlar o takındı kafadan sorunlu olanlar için geçerli.

turk_kizi

Ööff kilolarımla mutluyum bedenimi seviyorum diye diye obez oldunuz.hayır efendim fazla kilo da az kilo da iyi değildir zararlıdır millete güzel görünmek umrumda değil diyerek sağlığınızı bozuyorsunuz yeter.

armagan-gunduz

bu kadın obez mi şimdi? postu okumamış bile.

balyoz

bu kadın nasıl 38 beden yaw? 38 bedeni nefesini tutarak falan anca giyer. tamam şişman değil ama bölgesel yağlanması var ki bu da sağlıklı bişey değil. sağlıksızdan kastı hasta değilimse bilemem tabi. illa bir problem olması gerekmez sağlıksız olmak için. şöyle ki, sağlıksızlığınız şuan değil ama uzun vadede problem yaratabilir. yani ana fikirde kadın haklı ama verdiği örnek (kendisi) yani ehh işte tam doğru bir örnek olmamış.

aiko-yoshida

Tabii ki insanın normalin üstüne çıkmaması gerek fakat herkes modeller gibi olamaz. Mesela ben iri kemikli bir insanım ve asla incecik olamam.

ozturk-sadri-alisik

yeaaaaa az buçuk göbeği varsa neden güzel bi kadına böyle çirkinmiş gibi bişeler yakıştırılıyo annamadım gitti ne iştir ne davadır lan, güzelliği siktiret, bu kadın çok hoş üstelik, güzel olabilirsin ama hoş olamazsın, kadın hoş dediğim tanımıyom tabii, hani yüz hatları öyle sanki

Başlıklar

Sosyal Medya
Görüş Bildir