Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yabancılardan Kendisini Fotoğraflarda Daha Sağlıklı ve Güzel Göstermelerini İsteyip Sonuçlara İnanamayan Kadın

-

Güzellik standardımızı ne belirliyor? Peki ya sağlıklı bir vücuda sahip olmak ne anlama geliyor? Sun'dan derlediğimiz hikayeye bakılırsa bu sorulara verilen cevaplar oldukça vahim.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/fabulous/730290...

Lyndi Cohen, sosyal medya hesaplarında bir sosyal deney yapmaya karar verdi ve insanlardan kendisini fotoğraflarında daha sağlıklı ve daha güzel göstermelerini istedi.

"Kendi kafalarında neyin güzel ve sağlıklı olduğuna göre fotoğrafta değişiklikler yaptılar ve sonuç beni endişelendiriyor. Etrafa gördüğümüz tek şey zayıf insanların photoshoplu fotoğrafları olduğu için bunun sağlıklı ve güzel olduğunu düşünüyoruz." dedi.

"Omzumdaki doğum lekesini silmişler, hatta kemik yapımı bile inceltmişler." diye ekledi.

"Ben sağlıklı bir 38 bedenim, benimki gibi vücutları ya standartları yıkmak için ya da cesur görünmek için sosyal medyaya koyuyorlar. 

Fotoğraflarda benden aldıkları kiloların miktarı inanılmaz. Sanırım pembe bikinide 10-20 kilo arası çıkarmışlar."

"Gerçek hayattaki problem yalnızca 'sonrası' fotoğrafları görüyor olmamız."

"Medyada gördüğünüz fotoğrafların hepsi photoshoplu. Bu da sizi asla yeteri kadar zayıf, sağlıklı veya güzel olmadığınıza şartlıyor. Hayatınızı fotoğraflarda istediğiniz gibi çıkmayınca yatakta uzanıp kendinizden nefret ederek geçiriyorsunuz."

"Var olmayan bir hedefe ulaşma çabasından vazgeçmeliyiz."

"Sosyal medyada benimki gibi sağlıklı ve gerçek vücutlar görsek hoş olmaz mıydı?"

"Vücudunuzu olduğu gibi kabul etmeye başlamaz mıydınız?"

"Daha iyi bir dünya için paylaşıyorum, böylece bir sonraki jenerasyon yemek hakkında takıntı yapmaktansa sahip olduklarını kucaklayıp daha mutlu bir yaşama sahip olabilir."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
turk_kizi

Ööff kilolarımla mutluyum bedenimi seviyorum diye diye obez oldunuz.hayır efendim fazla kilo da az kilo da iyi değildir zararlıdır millete güzel görünmek umrumda değil diyerek sağlığınızı bozuyorsunuz yeter.

armagan-gunduz

bu kadın obez mi şimdi? postu okumamış bile.

balyoz

bu kadın nasıl 38 beden yaw? 38 bedeni nefesini tutarak falan anca giyer. tamam şişman değil ama bölgesel yağlanması var ki bu da sağlıklı bişey değil. sağlıksızdan kastı hasta değilimse bilemem tabi. illa bir problem olması gerekmez sağlıksız olmak için. şöyle ki, sağlıksızlığınız şuan değil ama uzun vadede problem yaratabilir. yani ana fikirde kadın haklı ama verdiği örnek (kendisi) yani ehh işte tam doğru bir örnek olmamış.

aiko-yoshida

Tabii ki insanın normalin üstüne çıkmaması gerek fakat herkes modeller gibi olamaz. Mesela ben iri kemikli bir insanım ve asla incecik olamam.

Gizli Kullanıcı

Şişman insan sağlıksızdır da 38 beden ne zaman, hangi ara şişman sınıfına girdi? Normal algınız sıfır beden ise bu daha ciddi bir sorun.

bufixondatree

göbek kat oluyorsa sağlıksız insan olmuşsun demektir :D 0 beden filan bilmem ama bunun kiloyla alakası yok aynı boyda aynı kiloda insanın yağ kas vs oranına göre sağlıklı veya sağlıksızlığı bile değişirken göbeği kat olan bir 38 bedenle düz göbekli bir 38 beden arasında çok fark olduğu aşikar :D beden sadece bir sayıdır içini dolduranın ne olduğu önemli saygılar iyi günler.

berceste.tu

şunu bi kabullenelim şişman kimse sağlıksızdır onun dışında bi engelle bi lekeyle doğanlara lafım yok. şişmanlık kader değildir ha neden şişmanlarsınız bi rahatsızlığınız varsa kimse konuşamaz. sizi bağlar şişman zayıf olmanız ama sağlıksızsınız ve hiçte iyi bir görüntü değil şişmanlığınız tatlılaştırmaya çalışmayın.. oh be

Görüş Bildir