Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Veteriner Hekimlerin Bile Anlam Veremediği Absürt Hareketlere Sahip Pit Bull 'Leela' 😍

-

Ön yargıyla yaklaşılan bir köpek cinsi pit bull. Ancak BoredPanda'da karşımıza çıkan köpüş Leela, aslında bu algının ne kadar yanlış olduğunu kanıtlıyor.

Kaynak: https://www.boredpanda.com/pitbull-leela...

Leela ile tanışın! Kendisinin onu bizce dünya sevimlisi yapan alışılmadık hareketleri var.

"Normalmiş gibi sürekli böyle oturuyor." diyor sahibi.

Sahibi, Leela'nın tuhaf dünyasını Imgur'a koyduğu tatlış fotoğraflarla şakayla karışık sergiliyor...

"Ve böyle uyuyor. Beyninde hasar yok, ama gören öyle düşünmez."

Ne yazık ki pit bulllar dövüş köpeği olarak kullanıldıkları ve agresif olarak algılandıkları için kötü bir üne sahipler.

"Ona tuhaf olduğunu söylediğimde bana pis bakışlar atıyor."

Bu konu oldukça tartışmalı, pit bull'ların diğer ırklardan daha saldırgan olmadığı sonucuna ulaşan tonlarca araştırma yapıldı.

"Suçlu görünebilme kapasitesi kesinlikle var."

Ama sahipleri dünyalardan çok seviyor onları.

"Bacaklar dışarıda değilse hayatta yatamaz."

Herhangi bir köpek gibi, pit bulllar da nasıl yetiştirilirlerse, ne kadar sevgi görürlerse karakterleri buna göre şekilleniyor.

"Soğuktan ve kulaklarının üşümesinden NEFRET EDİYOR. Ben de onu dışarı çıkarabilmek için babuşkalıyorum."

Hayatınızda sahip olabileceğiniz en sadık, en sevecen ve en arkadaş canlısı köpekler aslında.

"Ne kadar da sıcak ve mutlu."

"Geçtiğimiz yaz ilk kez kamp yapmaya gittik. Filenin ne olduğunu kavrayamadı. Vahşi hayvanların kakalarını rahatlıkla yiyebileceğini fark etti, ama tahılsız 60 dolarlık sosyete mamasını yemezse tanrı yardımcınız olsun. Bir de kuzu olmak zorunda."

"Aksi takdirde b*ku yemek teriminin gerçekten ne anlama geldiğini öğrenirsiniz."

"27 kiloluk kaslarıyla gösteriş yapıyor. Hiçbir ayağı yamuk değil ve veteriner mükemmel durumda olduğunu söyledi."

"Yani sırf garip oturmayı seviyor diye gidip ona deforme olmuş muamelesi yapmayın. O sadece köpek yogasında bir usta."

"Onun bir fotoğrafını çekeyim diye kendimi aptala çevirdim ve bana bunu gösterdi. Ayrıca, onu sahiplenmeden önce birisi sağ kulağını kırpmış."

"Artık periskop kulağı ve Meksikalılara karşı güvensizliği var."

"Kafasını yorgana tıkıp onu boğmadığınız sürece de uyuyamaz."

Yeriz! 😍

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ceree

Ah aşığım şu köpeklere ya:')

nisakaynar

Komşumuzun yavru bir pitbull'u var ve aynı bu şekilde uyuyor. Başta ben de önyargılı yaklaştım, saldırgan vs diye. Ufak tefek ısırma huyu var ama çok tatlı. severizz

jimmy-kane

"köpek nasılsa sahibi de öyledir" dünyanın en popüler yalanlarından bir tanesi. köpekler karakterlerini genetik olarak sürdürürler. sahipleri ise ancak kusursuz bir yaklaşım ve eğitimle bu karakteri bastırarak ya da ön plana çıkartarak optimize edebilirler. yani bahsedecek isek bir aynılıktan değil, "uyumdan" bahsedebiliriz. "kusursuz ve bir an bile gevşememesi gereken bir uyum". buna ek olarak, köpeğinizin bu zamana kadar kimseye saldırmamış olması bundan sonra saldırmayacağı anlamına gelmez. ve bir köpeğin reaksiyon vermesi de anormal bir durum değildir. buradaki mesele köpeğinizin reaksiyon verdiği zaman yarattığı hasardır. bu bağlamda pitbull ve benzeri ırkların kötü şöhreti için pek de "haksız" diyemeyiz. kendinize yalan söylemenize gerek yok. hayvanınızın yaşamı boyunca, onu asla bir çocukla baş başa bırakamayacak veya her karşılaşmada tedirginlikle tedbir almaya çalışacaksınız. oysa kendiniz için bir tedbir almayı hiç düşünmezsiniz. çünkü eğer bir ruh hastası değilseniz çocuğa zarar vermeniz için herhangi bir neden yoktur. bu muhteşem canlıları sokaklarda terk edilmiş ve harap biçimde görmek istemiyorsak, onlar hakkında konuşurken doğru bilgiler vermek insani vazifemizdir. bu sayede asla sorumluluklarını tam olarak üstlenemeyeceği köpeği sırf heves yüzünden alıp üç gün sonra agresif olduğundan veya çok gürültü yaptığından ötürü sokaklara bırakacak insanları önceden engellemiş oluruz.

asgardian

Lan burda ota boka dislike atan bi grup var. Şu hikayede beğenmediğiniz ne olabilir amk?

vortia

pitbullara karşı oluşturulan algı çok yanlış pitbull besleyen kekolara karşı algı oluşturulması lazım

narobb

Pitbull beslemese de kekolara karşı algı oluşturmak lazım

Görüş Bildir