Ver Mehteri! Yurtdışında Olsa Dünyayı Kasıp Kavuracak Potansiyele Sahip 25 Türk Oyuncu

4bPAYLAŞIM

Türkiye gerçek bir oyuncu cenneti. Farklı farklı sebeplerle paralel evrende dünyayı kasıp kavuracağını bildiğimiz oyuncuların bir kısmını derledik...

1. Listeye Mert Fırat'la başlayalım da keyfimiz yerin gelsin. Tüm dizi ve filmlerinde üstün başarı gösteren yetenekli oyuncu, tiyatroya da hiç ara vermiyor. Üstelik sesi ve sahne performansı da harika. O karizmatik ses tonuyla, oyunculuğuyla ve karizmasıyla Hollywood'un tozunu attırmaz mıydı?

2. Tiyatrodan tanıyanlar zaten kendisine hayran. Ama son zamanlarda ekran işlerinde de görmeye başladığımız Merve Dizdar, eminiz ki Oscar ödüllü dram filmlerinin aranan yıldızlarından olurdu.

3. İbrahim Selim'i yılın komedisi sayılabilecek filmlerin troll başrolü olarak hayal etmek hiç de zor değil. 'Stolk' videolarından sonra kendi programını da gayet iyi yapabileceğini de anladık zaten.

4. Değil dünya, galaksiyi kasıp kavuracak ve bizim Merly Streep'imiz olacak ayarda bir ustamız İpek Bilgin. Muhtemelen o ilk 'selfie'de de olurdu, tüm ödül törenlerinin ilk sıralarında da...

5. Usta demişken... Amerika'da filmi vizyona giren, Londra'da tiyatro oyunu sahneleyen, çok iyi bir İngilizce'si olan Haluk Bilginer de herhalde bizim Robert De Niro'muz olurdu.

6. Rolüne öyle bir girer ki onu gerçekten Aslan Bey sanarsınız, sonra Adnan Ziyagil olur artık öyle düşünürsünüz. Ama yenisi gelse ona da inanırsınız kesin, çünkü muhteşem bir oyuncu. Gençliğinde de orta yaşlarında da kasıp kavuran büyük aktörlerden biri olurdu kesin.

7. Dünya neler kaybediyor bir bilse... Fransız sinemasından çıkıp tüm dünyayı oyunculuğuyla büyülemiş biri olarak karşımıza çıkardı kesin. Salon kadını olarak ayrı büyülerdi, kenar mahallelerinin belalı kadını olarak ayrı.

8. Biz bu kadar gülüyoruz ya, size üzülüyoruz başka ülkelerin diğer insanları... Bu ikiliyi birbirinden ayırmadan aynen böyle görebilirdik. Hem komedide gişe rekorları kırar, hem de tek tük dram film ve dizilerinde şok etkisi yaratırlardı.

9. Nice jönler evlerinden çıkmaya korkardı herhalde. Aksiyondan gerilime, dramdan kara komediye her şeyin aranan başrolü olarak görürdük.

10. Bye bye genç kadın oyuncuların bir sürüsü, o kadar başarılı olurdu ki muhtemelen tırnaklarınızı yerdiniz. Skandallara karışmadan, işini hakkıyla yaparak şöhretini taçlandırırdı.

11. Ne güzel, bütün dünya hep beraber yerdik aklımızı. Aksiyon ve aşk filmlerinin aranan adamı olarak alır yürürdü.

12. Hem acayip yetenekli, hem muhteşem bir ekran yüzü, hem eğlenceli, hem cool, hem de çok güzel bir kadın Özge Özpirinçci. Yolu IMDb'nin bütün kategorilerinden geçerdi.

13. İtalya'dan çıkıp tüm dünyaya kendini duyuracağına emin olduğumuz Mehmet Günsür'ü de unutmayalım. Biz eminiz, hala böyle bir ihtimal var.

14. Listeyi sıradışı güzelliği, duru halleri, gittikçe kendini geliştirdiği ve ustalarla uyum sağladığı oyunculuğu, içe işleyen sesi ve son olarak dans yeteneğiyle çok konuşulacağı kesin olan Serenay Sarıkaya ile devam ettirelim.

15. Fi'nin global şansının ne kadar yüksek olduğunu kanıtlar nitelikte bir oyuncu kadrosu varmış gerçekten... Başrolü Ozan Güven de her rolün hakkından gelebilecek yıldızlardan biri olurdu.

16. Komediye bambaşka bir soluk getirecek oyunculardan biri de Binnur Kaya olurdu şüphesiz. Müptelası olurduk!

17. Muazzam yeteneği ile bir film çeker, serisini 10-11-12 diye izlerdik artık. İyi ki varsın Fikret Kuşkan!

18. Ayta Sözeri de LGBT dünyasının Hollywood'a kazandırdığı yeteneklerden biri olarak muhakkak adından çok bahsettirirdi.

19. Uğur Yücel'i listeye eklememek olur mu? Gençliğinden bugüne her işini takip edip hepsini pür dikkat izleyenlerdenseniz, siz de şüphe duymazdınız.

20. Bu duru güzellik, abartısız ve kaliteli oyunculuk, sansasyonlara karışmadan sadece işine odaklanan bir Tülin Özen... Peşinde dört dönerlerdi gerçekten.

21. Çetin Tekindor dünya starlarının yerini alırdı ve o 'ağır' rollerin çoğunu kapardı eminiz. Bırakın dünya starı olmasın, biz aynı dönemde yaşadığımız için bile şanslıyız.

22. Bizim seksi güzelimiz, bir dönemin tabuları yıkan Müjde Ar'ımız, 70'lerin 80'lerin hala konuşulan divalarından biri olurdu.

23. Yakışıklı Yeşilçam jönlerimizden Tarık Akan da kimseye yerini bırakmaz, el üstünde tutulurdu.

24. Onların Audrey Hepburn'u varsa bizim de Belgin Doruk'umuz var 😉 Şu an bile böyle karizmatik, böyle zarif, böyle havalı kaç kadın var acaba?

25. Değil gönüllerin, değil Türkiye'nin, dünyanın gençliğinde ayrı ilerleyen yaşlarında ayrı dev aktörü olurdu. Yine dünya için üzüldüğümüz büyük ustalardan Şener Şen...

BONUS: Ve eminiz bu listede olması gereken ve yıldızları Hollywood Bulvarı'nı dolduracak nice Yeşilçam oyuncumuz var...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
canvilla

ver mehteri ver:

vlknsn

haluk bilginer, şener şen, uğur yücel, çetin tekindor favorilerim

altug-erden

mervenin kankasının içeriği ..

Gizli Kullanıcı

lan oğlum siz dünyayı star tv mi sandınız kasıp kavurmak nedir yavaş lan huuop büüürst çüş

pidgeotto

Bir oyuncuyu seviyor olmak ya da bir iki yapımını sevmek onun dünya çapında potansiyele sahip olduğu anlamına gelmiyor. Listesinin yarısı vasatın bile altı. Saç kestirince, sinirli bakınca, şaklabanlık yapınca role girmiş olmuyorsun. O dünyaca ünlü yıldızlar rolün hakkını verebilmek için canlarını bile tehlikeye atarak değişim yaşıyorlar, aylarını hatta yıllarını harcayarak rolü için gerekli eğitimi alıyorlar. Bizimkileri oralarda kapıya bağlamazlar bence. Türkiye'nin kıymetini bilsinler, başka yerde yüzlerine bakmazlar çoğunun.

Görüş Bildir