Van'da Polis Merkezine Bomba Yüklü Araçla Saldırı: Şehit Sayısı 2'ye Yükseldi

1.9bPAYLAŞIM

Van'ın merkez İpekyolu ilçesindeki polis merkezine patlayıcı yüklü araçla saldırı düzenlendi. Saldırıda bir polis şehit olmuştu, 2 sivil hayatını kaybetmişti, 20'si polis olmak üzere 73 kişi yaralanmıştı. Saldırıda yaralanan polis memuru şehit oldu ve şehit polis memuru sayısı 2'ye yükseldi.

Olay, saat 23.15 sıralarında İskele Caddesi üzerinde bulunan ve Emniyet Müdürü Suat Ekici'nin makam olarak da kullandığı 2 Nisan Polis Merkezi ve polis evin yönelik gerçekleştirildi. PKK'lı bir terörist, bomba yüklü aracı, polis merkezi ve polis evinin yakınına park edip olay yerinden uzaklaştıktan sonra uzaktan kumanda ile infilak ettirdi.

Van Valiliği'nden açıklama: 3 can kaybı, 73 yaralı

Van Valisi İbrahim Taşyapan, "Saat 23.10 sıralarında patlayıcı yüklü minibüs, polisevi ve aynı zamanda İki Nisan Polis Karakolu olarak hizmet veren binanın yakınında park edilmesinden 9 saniye sonra bir patlama meydana geldi. Saldırıda iki sivil vatandaşımız hayatını kaybederken, oradan geçmekte olan bir polis memurumuz da şehit oldu. 20'si polis olmak üzere 73 yaralımız var" demişti

Bugün ise saldırıda yaralanan polis memuru tedavi gördüğü hastanede kurtarılamayarak şehit oldu.

Şehit polis memuru sayısı 2'ye yükseldi. Saldırıda 2 vatandaş da hayatını kaybetmişti.

Saldırıda yaralananların büyük bir bölümü olay yerine yaklaşık 150 metre mesafede bulunan düğün salonunda bulunanlar oluşturuyor.

Saldırı anı, düğün salonundaki kameraya böyle yansıdı

Saldırı sonrası ilk kareler

Görüş Bildir