Vallahi Bezdik! Yalnızca Bu Topraklarda Görülen ve Geleceğe Dair Tüm Umutlarımızı Yok Eden Davranışlar

2.4bPAYLAŞIM

Birlikte yaşadığımız, zaman geçirdiğimiz, aynı havayı soluduğumuz bazı insanların tavırlarına artık dayanamıyoruz!

1. Çocuğumun çükü var sendromu

Erkek evlat sahibi olanların büyük bir kısmı bundan övgüyle bahsediyorlar. Cinsiyetin bir şey ifade etmemesi gerekirken, erkek çocuk sahibi olmayı erkek adam olmakla eşleştiriyorlar. Çünkü errrkek adamın errrkek oğlu olur, ne demekse errrkek oğul!

2. Kırmızı kuşak ve bekaret ilişkisi

Evlenen genç kadının bakire olup olmadığının beline takılan kırmızı kuşakla bağlantılı olduğuna inanılıyor. Her ne kadar Şaman geleneklerinden biri olsa da ve gerçekten bu anlama gelmese de biz söyleyeceğimizi söyleyelim: Kadının bakire olup olmadığı hiç kimseyi ilgilendirmez.

3. İnşaat övme sanatı ve medeniyetin betonla geleceği yanılgısı

Dev binalar, kıskanılası havalimanları, duble yollar... Medeniyetin bunlarla geleceğini zannediyoruz ama bir adım ileri gidemiyoruz maalesef.

4. Etrafımızı saran kirli zihinler

Kadınlar, çocuklar, hayvanlar, günlük yaşantımız, yediğimiz içtiğimiz, gezdiğimiz gördüğümüz... Kısacası onlar her şeye karışıyorlar, yaşam şeklimize müdahale etmeyi istiyorlar.

5. Mutsuzluğu herkese bulaştırma isteği

Tabii ki hepimizin dertleri var, sokaklarda güle oynaya gezemeyiz ama bir düşünün: Sokaklarda karşılaştığınız insanların ne kadar mutsuzluk yaydığını fark ediyor musunuz?

6. 

7. Dünyanın yalnızca insanlara ait olduğu sanrısı

Hayvanların yaşam haklarına saygı duymadığımız gibi onlara sürekli zarar veriyoruz. Dünyayı yalnızca kendimize ait zannediyoruz.

8. Espriyle saçmalık arasındaki dengeyi kuramama

Toplumsal cinsiyeti yerleştirdiğimiz konum zaten malumunuz ama espriyle saçmalık arasındaki dengeyi bir türlü tutturamıyoruz.

9. Kendisini dev aynasında görenlerin bahanelerin arkasına sığınmaları

Bunu en net şekilde Arda Turan ve Berkay arasındaki gerginlikte gördük. Evli olan Arda Turan, evli olan bir kadına asılmakla kalmamış, bir de bu durumdan haberinin olmadığını söylemişti. Üstelik asıldığı kadından özür dilemek yerine kocasına silah uzatmış ve kendisini vurmasını istemişti. Böyle tane tane anlatınca ne kadar enteresan, değil mi?

10. Mevkiyi kullanma ve torpilin ucunu kaçırma

Elbette herkes kolay para kazanmanın, köşeyi dönmenin, daha rahat bir yaşantının peşinde ama bu artık gerçekten çok bezdirici!

11. Başkalarına mükemmel bir yaşantısı olduğunu kanıtlama çabası

Sunumcu gelinler, kendisine çiçek gönderip fotoğraf çekenler, mekanları sırf snap atmak için gezenler ve hayatını herkesin gözüne soka soka yaşayanlar... İkna olduk, hepinizin çok güzel hayatları var, bizi salın lütfen.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
arslanoglu_27

işsizlil beyni kullanamama ile ilgili yazılar. boş ülkeyiz işte bomboş. pantolon giyen cehennemlikmiş sen ne giyiyorsun senin organın yok mu. zihni olmayanlar

rapsodi_

Bunlar fikir filan değil bunlar gericilik, yobazlık, bir kez daha söylüyorum bu enkaz nasıl kalkacak bu ülkeden.

shiroshinju

Yıllardır bu asalak insanlara,kadınların bekareti,başının açık kapalı olması,hayvanların varlığı nasıl girmişse hala çıkaramıyorlar,tek dertleri bunlar.Hayvanlara ötenazi yapacaklarına,siz kendinizi öldürseniz dünya cennet olur aslında.Varlığınız bir halta yaramıyor,diğer insanlara rahatsızlık vermek dışında.

pofuudk20

o 7 numaradaki orospu çocuğunu gebertmek lazım senin canından değerli o minnoş köpekçikler seni değil onları aramızda istiyoruz hayvan sevmeyen herkesin aq

sedat-yilmaz

güzel tespitler...

eski_id

Tespitler güzelde bazılarının isimleri kapatılmalıydı bence, bireyi hedef göstermeden fikri eleştirmek , daha mantıklı olurdu sanki

Görüş Bildir