Vajina ve Fazla Seks Yapmakla İlgili Tamamen Uydurma Olan Bu Yanlışları Biliyor musunuz?

1.3bPAYLAŞIM

Çok cinsel ilişki vajinayı genişletir, vajina sık sık yıkanması gereken bir yerdir... Kokuyorsanız pissinizdir! Peki bunların hangisi gerçek hangisi mit? The Sun uzmanlarla konuşmuş ve her yanlış bilinen doğruyu birer birer açıklamış. Biz de sizler için derledik.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/fabulous/706529...

1. Çok seks yapmak vajinayı veya dış duvarları genişletir.

Uzmanlara göre, seks vajinanın yapısına uzun vadede herhangi bir etki edemez. Fazla seks yapmak ya da fazla sayıda seks partneri olmak vajinanın dudak kısımlarının görünüşünü ya da boyunu etkilemez.

Sağlık uzmanı ve YES Company'nin tıbbi satış müdürü Eleanor Gardner, vajinanın doğum için genişleyebilen bir yapısı olduğunu ve partneriniz ne kadar büyük olursa olsun bundan etkilenmeyeceğini söylüyor.

"Cinsel olarak tetiklendiğinizde, vajina, vulva ve klitoriste kan dolaşımı artar, renk biraz koyulaşabilir. Vücudun iç kısmında ise vajinanın üstü büyür. Fakat bunların hiçbiri uzun süreli değişiklikler olamaz. Eğer uzun süreli farklılıklar görüyorsanız bu bir sağlık sorununa işaret edebilir."

2. Cinsel organımızdaki kıllar pistir

Genital bölgedeki tüyler, cinsel partneriniz için pek çekici olmasa da, Dr. Vanessa Mackay, tüylerinizi tamamen almanın enfeksiyon ve cinsel yolla bulaşan hastalıklar riskinizi arttıracağını söylüyor. 

"Özel bölgedeki kıllar, burayı virüs ve bakterilerden koruyan bir kalkan görevi görür ve oradaki hassas cildi korur. Bu tüyler tenin tene temasını önlediği için birtakım hastalıkların riskini azaltabilir."

3. "Cinsel organdaki kıllar ayrıca toz ve patojen bakterilerin vücuda girmesini önler. Ayrıca buradaki nemin korunmasına yardımcı olur."

"Genital bölge tüylerini almak burada, iritasyon ve küçük yaralanmalara sebep olur. Zararlı bakterilerin çoğalması için oldukça uygun bir ortam yaratmış olursunuz."

4. 'Vajina' tüm bölgeyi ifade etmek için kullanılan bir isim fakat bu kesinlikle doğru değil!

Dr. Eleanor Gardner'a göre kadın anatomisi hakkında genel bilgi eksikliğinin en önemli göstergelerinden biri de bu! 

"Vajina aslında serviksten vulvaya kadar uzanan 8 cm'lik bir boru gibidir. Vulva klitorisi de kapsar ve klitoris idrar yolunun üst kısımda, sinir uçlarının toplandığı bir bölgedir. Dış ve iç dudaklara ise labia minora ve majora adı verilir. Bunların görüntüsü kadından kadına değişir."

5. Vajinanın iç kısmını düzenli olarak yıkamalısınız.

Jinekolog Tania Adib, şöyle anlatıyor; 

"Şöyle bir yanlış anlaşılma var ki, kadınlar vajinalarını ne kadar çok yıkarlarsa o kadar sağlıklı ve hijyenik olur. Bu aslında hiç de doğru değil. Vajinanın iç kısmını yıkamak en yanlış hareketlerden biridir. Kesinlikle yanlış. Vajinada olması gereken iyi bakteriler vardır ve bunları ortadan kaldırmak tüm florayı bozar."

6. Birçok kadına göre 'kendi vajinası' pistir.

Tania Adib sözlerine şöyle devam ediyor; "Pis vajina diye bir şey yoktur. Vajinanızda enfeksiyon olabilir ama bu kirli olduğu anlamına gelmez."

7. Vajinanın dudak kısımları fazla sarkık olmamalıdır ya da içeride olmalıdır.

Doğum Uzmanlığı ve Jenokoloji Royal College'den Vanessa Mackay şunları söylüyor;

"Her kadının vajinası farklıdır. Farklı renkte, boyda ve şekildedir. Bu yüzden dudak kısımları da farklılık gösterir. Her kadın anlamalıdır ki, vajinalar eşsizdir ve görünüşteki çeşitlilikler gayet doğaldır."

8. Pelvik taban egzersizleri vajinanızı sıkılaştırabilir!

"Tıpkı vajinanın genişleyebileceği inancı olduğu gibi, sıkılaşacağı konusunda da yanlış bir algı var. Aslında seks esnasındaki vajina esnekliği tamamen ne kadar tahrik olduğunuz ile ilgili ve esnemek vajinanın en iyi yapabildiği şeylerden biri. Pelvik taban egzersizleri vajinanızı sıkılaştırmaya yaramasa bile, rahim, vajina, idrar yolları konusunda daha sağlıklı olmanızı sağlar."  Eleanor Gardener

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
frequency

anatomi cahili, kuyu vs fotoğrafı görünce aşkım sen ilksin esprisi(!) yapıp duran aptal orta doğu kafalılar iyi okusun bunları. ya da gitsin babasıyla yıllardır sevişen, kendisini ve kardeşlerini doğuran annesinin yüzüne de söylesin de kadın cinselliğini aşağıladığının farkına varsın. ilerideki eşlerine acıyorum bunların

hackersafe

gayet normel bilgiler bunlar , tepki vermeyin amk hemen herşeye 👎

Görüş Bildir