Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Vahşi Yaşamda İşlenen Cinayetleri Gözler Önüne Seren 6 Karşılaştırmalı Fotoğraf

 > 
66PAYLAŞIM

Dünya Vahşi Yaşam Günü, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nun öncülük ettiği, doğal yaşamı korumak, vahşi hayvan katliamlarını engellemek ve bu konuya dikkat çekmek için her yıl Mart ayının 3'ünde adı geçen gündür. Interpol, CITES, Dünya Bankası gibi pek çok saygın kuruluşun da desteğini almıştır.

Her gün yüzlerce hayvan; kürkleri, dişleri, yağları veya farklı nedenler dolayısıyla katledilmekte, binlerce hektar orman rant için yok edilmekte, Doğa ve Doğa'ya ait ne varsa tahrip edilmektedir. 

Çarpıcı bir örnek vermek gerekirse, geçtiğimiz 3 yıl içerisinde, dişleri için sadece 100 bin Afrika fili katledilmiştir. Geçtiğimiz sene içerisinde çok sayıda gergedan da boynuzları için katliama maruz kalmıştır. Kaplanlar ise yok olma tehlikesiyle karşı karşıyalar.

Kaynak: http://www.huffingtonpost.com/2015/03/03...

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
lulucan

Yazık ya :((

Gizli Kullanıcı

bu kadar vicdansız getirdi KÜRKE HAYIR !

erdincwho

Ne vahşi! Aslanlar ve Kaplanlar ne de zehirli yılanlar ve yahut bitkiler... Her zaman söylüyorum; Bizden daha tehlikelisi, daha vahşisi yok. Doğada yaşarken doğayı katleden tek canlıdır insan...

deli-sabit

Cinsel gücü artıran ilaçlar yapmak için gergedanın boynuzunu canlıyken kesen, süs uğruna filin dişlerini yüzünün yarısıyla birlikte canlıyken kesen, çorba yapmak uğruna köpekbalığının yüzgecini diri diri kesen, önüne geçip artistik poz vermek için aslan kaplan leşlerini yere deviren, derisi için fokları çivileyen, macera için balığı canlı canlı yiyen, yine maceraperest zenginler için hayvan genelevleri açan, sirk ve hayvanat bahçelerinde hayvanlara kan kusturan ... sadece hayvanlara değil kendi türüne de acıması olmayan vahşi ve yok edici canlı türüne ne denir? Bildiniz, insan...

therewasauser

İnsanlığımdan utandım be :/

Görüş Bildir