Vahşi Doğa Bir Harika! Bulduğu Yaralı Tilki Yavrusunu Canı Pahasına Koruyan Dişi Aslan

-
Abone ol

Doğa çok vahşi bir yer olabilir ama bu dişi aslan bize en büyük avcıların bile kalbinde merhamete yer olduğunu kanıtlıyor. Göz yaşartan hikayeyi sizler için Fuzzfix'den derledik.

Kaynak: http://www.fuzzfix.com/this-lioness-caug...

Burası Botswana'da bulunan Orta Kalahari Vahşi Hayvan Yaşam Parkı. Bu gördüğünüz ufak yarasa kulaklı tilki ise bir şekilde yaralanmış ve arka ayaklarını sürüklüyor.

Durumu önce fark eden dişi aslan hemen yavru tilkinin yanına geliyor. Fakat çok zaman geçmeden erkek bir aslan yaklaşıyor ve minik tilkiye atıştırmalık gözüyle bakyor.

Normalde bu noktada bu iki dev avcının tilkiyi oracıkta lime lime etmeleri beklenirdi. Fakat tam aksine dişi aslan tilkiyi kendi ufaklıklarının da arasına alıp korumayı tercih etmiş gibi görünüyordu.

Ama sürünün erkeği doğal içgüdülerine hakim olamıyordu ve talihsiz tilkiye yine vahşice yaklaştı.

Tam olarak tilkiyle ne yapacağını bilemese de, dişi aslan aniden savunmaya geçti. Erkek ne zaman yakına gelse onu oradan uzaklaştırıyordu.

Erkek aslan kükrediğinde dişi çok daha gergin bir şekilde karşısında duruyor ona resmen meydan okuyordu. Annelik içgüdüsü onu ele geçirmişti ve hisleriyle hareket ediyordu.

Anne aslan yaralı tilki yavrusunu korumak için erkek aslanla apaçık bir kavgaya teşebbüs ediyordu.

Erkek aslan muhtemelen yiyeceği elinden alındığı için çok sinirleniyor ve kükremeye de devam ediyordu. Fakat dişi vazgeçmedi ve erkek boyun eğip oradan uzaklaştı.

Bu minik yaralı tilki yavrusu o anlar için sanki anne aslan ve ailesi tarafından evlat edinilmişti. Gerçekten doğanın harika olduğunu ispat eden anlardan biriydi.

Sonunda, aslan sürüsü avlanmak için oradan ayrıldı ve tilkiyi yalnız başına bıraktı. Biraz dinlendikten sonra tekrar ayaklarının üzerine basabilen ufak tilki gerçek ailesini aramak için yüksek çimlerin arasında gözlerden kayboldu.

Vahşi doğa olduğu yerde ve olduğu şekilde bir HARİKA! Lütfen siz de hayvanat bahçelerine, yunus parklarına ya da sirklere gitmeyin ve bu doğanın yerinde güzel kalmasına katkınız olsun!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
demro

Eğer tilki gitmeseydi Aslan onu büyütüp yiyecekti

Gizli Kullanıcı

Doga sadece bu ve benzeri insani duygularin karsiligi oldugunda degil, o aslan o tilkiyi oldurdugunde de guzel. Yani evet amaci anliyorum lakin bu sekilde aktardiginiz da sanki diger hali kotuymus gibi oluyor. Sonuc da ne olursa olsun o tilki eger yol ustunde baska bir aslana denk geldiyse ya da, ileride denk gelirse bu kadar sansli olamaya bilir. Annelik ic gudusu butun hayvanlarda vardir ancak acimak insani bir duygu. Kendi yavrusu acken kimseye acimaz bir aslan.

beyzafelan

Geçen bir belgeselde bir dişi aslan yanlışlıkla bir maymunu öldürüyordu, daha sonra maymunun yavrusunu fark edince onu korumaya felan çalışıyordu, seviyordu kendi yavrusu gibi. Abi mükümmel hayvanlar ya.

samet.s

leopar mıydı o yoksa farklı videodan mı bahsediyorsun? hem ayrıca leopar olan videoyu diyorsan leopar istemlice öldürüyordu orangutanı :D

beyzafelan

yok normal bildiğin dişi aslandı leopar değildi onu bilmiyorum dsjfksjdf

samet.s

hmm o başka video o zaman ama benziyor benim dediğime youtube.com/watch?v=aSP7DDY1lz4 bi göz at bak

mnyksvsc

Şöyle birşey daha var; sürünün erkeği değiştiği zaman, yeni erkek çiftleşmek için dişinin eski erkekten olan yavrularını öldürüyor...

balporsuk

Hayvan hapishanelerine hayır!!!!! Onlar insanlar kendileriyle eğlensin diye yaratılmadı.

Görüş Bildir