Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Vahşi Batı'nın Yenilmez Kovboyu Red Kit'i Sevmemizin 15 Nedeni

589PAYLAŞIM

Daltonların belalısı, attığını vuran, Vahşi Batı'nın asayiş berkemali kendisinden sorulan, yalnız kovboy Red Kit, şüphesiz bir çoğumuzun en sevdiği çocukluk kahramanıydı. 

Peki neydi bu kovboyu gönlümüzün efendisi yapan?

İçeriği Red Kit'in efsane şarkısı ile dinlemek isteyenler için;

1. Kendini insanların huzur ve güvenliğine adayan, verilen her görevi gözünü kırpmadan kabul eden, canını cesurca ortaya koymaktan çekinmeyen, koca yürekli bir kahramandı Red Kit.

Gerekirse bunun için o çok sevdiği köpüklü banyo keyfinden bile vazgeçebilirdi. 😅🛁

2. Üstelik bu görevleri para pul karşılığı için de yapmazdı. Çünkü onun bunlarla işi yoktu. O kendini sadece adalete adamış, bu uğurda evinden çok uzaklarda yalnız bir kovboy olmayı tercih etmişti.

Bir kez olsun şehri kötü adamlardan temizlediği için ücret aldığını ya da Daltonlar gibi altın dolu çuvallar peşinde koştuğunu görmedik.

3. Gölgesinden bile hızlı hareket edebilen, gerektiğinde silah yerine zeka ile de düşmanların alt edilebileceğini gösteren, Vahşi Batı'nın en yenilmez kişisiydi.

Bize her zaman arkamızı kollamamız gerektiğini bazen gölgemize bile güvenmemiz gerektiğini öğretti. 😉

4. Her türlü olay karşısında koruduğu sakinliğiyle bize nasıl 'cool' olunabileceğini küçük yaşlarda öğretti.

Her türlü zorlu görevi büyük bir soğukkanlılık ile karşılar, hiçbir durumda paniğe kapılmazdı. 😏

5. Giyim zevki de o zamanki kovboylara göre oldukça şık ve temizdi. Ne kadar macera yaşarsa yaşasın, kişisel bakımından ve temizliğinden ödün vermezdi.

Beyaz kovboy şapkası, sapsarı gömleği ve kırmızı fuları birbirinden ne kadar uyumsuz olsa da onun üzerinde bütünleşirdi. 😍

6. En azılı düşmanlarından bile ne yaparlarsa yapsın hoşgörü ve merhametini eksik etmezdi.

Elimizde ne kadar büyük bir güç olursa olsun öncelikle iyi bir insan olmamız gerektiğini de ondan öğrendik.

7. Yakaladığı suçlulara, ağır cezalar yerine birbirinden ilginç ve esprili yöntemlerle ders vermeyi tercih ederdi. Yani hem zeki, hem güçlü hem de bir o kadar yaratıcı bir kahramandı.

Katran ve tüy getirin! 😂

8. Azılı düşmanları Dalton Kardeşler'in her seferinde hapishaneden kaçmasına engel olmayan şerife bile bir gün olsun sesini çıkarmadı, saygıda kusur etmedi.

Adeta 'Sabır Taşı' kelimesinin vücut bulmuş haliydi. 😌

9. Red Kit, kovboy olmasına rağmen öyle diğerleri gibi kaba saba değildi. Her zaman etrafına karşı oldukça nazikti ve duyarlıydı.

Çünkü efendilik. ❤️

10. Özellikle kadınlara karşı zarafet dolu, ince ve kibar davranışlarıyla tam bir örnekti.

Neredeyse bütün kadınlar ona hayrandı ama o, tam bir görev adamı olduğu için hep yalnızlığı seçti.

11. İnsanlara olduğu kadar hayvanlara karşı da sevgi doluydu. Güçlü ve yürekli atı Düldül'ü asla ihmal etmez, her dediğini yanlış anlayan, çoğu zaman başına dert açan ve muhtemelen yüzme bilmeyen tek köpek olan Rintintin'den bile asla vazgeçmezdi.

Hem bize hayvan sevgisini aşıladı hem de yeri geldiğinde onların, insanlardan bile daha güvenilir dostlar olabileceğini gösterdi.

12. Gerektiğinde biz çocuklara kötü örnek olmamak adına çok sevdiği sigarasını bile bırakabilecek kadar da sorumluluk sahibiydi.

Gönlümüzün efendisi olmayı bu adam hak etmesin de kim etsin?

13. Onun sayesinde; ilk telgraf hattının nasıl çekildiği, balina yağının hangi işe yaradığı, Mormonlar, Billy the Kid, Calamity Jane v.b. kim olduğu gibi birbirinden değişik bilgiler öğrendik.

14. Elde ettiği onca başarıdan sonra kendisine yapılan her türlü cazip teklifi geri çevirerek kişiliğinden ve duruşundan asla ödün vermedi. Karakterli olmak ne demek onun sayesinde anladık.

Helal sana be! 👏

15. Övgüleri toplayacağı zamansa ustalıkla ortadan kaybolurdu. Çünkü Red Kit, hiçbir alkışı istemeyecek kadar alçak gönüllüydü.

Red! Red! Ama nereye gitti?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emrec

red-kit için eyle beyle diyilar. :) kötü örnek oluyor diyilar. ot alıyor kafayı buluyor atıyla, köpeğiyle konuşii diyilar :) taa neler neler . hoş çocukken insan hiç bu kadar derin düşünmüyor.

spaceman

neyini seviyonuz bunun ya ben hiç sevemedim

ahmet.burma.9

Haydaa, bu galerinin sonunda efsane gidiş sahnesi olması lazımdı. Olmamış bu.

caner-sahin

Sen neymişsin be,Red Kit...

mrycgr

"I'm a lonesome cowboy and i'm a long log way from home and this poor lonesome cowboy has got a long long way to go" :) Oy çocukluk yıllarımızın ilahı “Lonesome Cowboy” oy :)) Bizlere eski Amerika hakkında ne çok şey öğrettin. Katran ve tüy, t bone steak, karavanlar, bizonlar, Kızılderililer, Arizona Çölleri vs vs.. ayrıca fizik kurallarının da bi kısmını yine çizgi roman anlayışına uygun olarak açıklık getirdiğini de unutmayız :) Örneğin yansıma konusunu ben direk Red Kit'in tabancayla oradan buradan sektirerek ateş etmesi sonucunda öğrenmişimdir. Hatta öyle ki, iyice parlatılan bi ayakkabının kursunu sektirebileceğini bile bilirim:) Amerikalıların hiç bilmemesinin sebebi de sanırım Belçikalı karikatürist Morris tarafından hazırlanıyor olmasıydı. Tabii Morris'in 2001 yılındaki ölümüyle öksüz kalan sevgili kahramanımız Fransız Achdé tarafından 2003 yılında yeniden canlanmıştı :) Sevgili atı düldül, yüzme bilmeyen tek köpek olduğunu sandığım sevimli rintintin ve ezeli düşmanları (gerçek olduklarında beni kısa süreli şoka uğratan) daltonlarla şenlenen renkli adam.

Görüş Bildir