Görüş Bildir

Üzerinde Aylarca Çalıştılar: Koronavirüsün En Net Görüntüsü Elde Edildi

Anasayfa > Gündem

Avusturya'da Nanografik adlı şirket ve Viyana Teknik Üniversitesi'nde aylarca süren çalışmalar sonucunda koronavirüsünün en net görüntüsü ortaya çıktı.

Yaklaşık 1.5 yıldır dünyanın başına bela olan koronavirüsünün ilk kez fotoğrafı çekildi. Daha önceki versiyonları, hep gözlemlerin ışığı altında bilgisayarda oluşturulmuştu.

Bu kez, çok farklı teknik kullanılarak, virüsün fotoğrafı çekildi ve aylarca süren çalışmayla da renklendirildi 👇

Bu kez, çok farklı teknik kullanılarak, virüsün fotoğrafı çekildi ve aylarca süren çalışmayla da renklendirildi 👇

Sözcü'den Ali Gülen'in haberine göre, yeni tür koronavirüsünü (Sars Cov-2) görüntülemek için Avusturya'da Nanografik isimli bir kuruluş çalışma yaptı ve Cryo-EM Tomografi ve 3D sistemi kullanıldı.

Ardından Viyana Teknik Üniversitesi'nde aylarca süren çalışma sonucunda, virüsün bir bölümü kirli mavi, bir bölümü pembe çıkıntılı yüzeyleriyle tüm gerçek şekli ortaya çıkarıldı. Yeni teknoloji ile fotoğraflanan, tüm ayrıntılarıyla ortaya çıkarılan virüs artık biyolojik mikroskoplarla daha detaylı olarak incelenebilecek.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
43
20
15
3
3
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
gizem

minicik şey tüm dünyayı kırdı geçirdi aq

neden-ulan-neden

1 yaşındaki birine göre oldukça olgun gösteriyor.

Pasif Kullanıcı

Rengi pembe ve mavi mi şimdi bu şerefsizin

feyk

hayir. goruntunun daha iyi anlasilmasi icin foto sonradan renklendirilmis. corona virusun dunyasinda renkden bahsedemeyiz keza boyutu isigin dalga boyundan d... Devamını Gör