Uzaylılar mı Yoksa Dinler Tarihini Değiştirecek Bir Şey mi? Beyin Yakan Teorileriyle Tarsus’taki Kazı

-

Tarsus’ta, bir gecekonduda geçen yıldan bu yana süren kazı çalışması hakkında internet aleminde pek çok komplo teorisi üretildi. Teorilere geçmeden evvel Tarsus’ta bir yıldır neler oluyor, bakalım...

11 Aydır Sürüyor, Kimse Bir Şey Bilmiyor: Özel Harekat Polislerinin Gözetiminde Yapılan Tarsus'taki Esrarengiz Kazı - onedio.com
11 Aydır Sürüyor, Kimse Bir Şey Bilmiyor: Özel Harekat Polislerinin Gözetiminde Yapılan Tarsus'taki Esrarengiz Kazı - onedio.com

Komplo teorilerinin büyük bir kısmına göre, kazıda Roma Katolik Kilisesi tarafından yasaklanan Barnabas İncili bulundu.

Barnabas İncili’nde teslis inancı reddedilmiş ve İsa’nın tanrılığı kabul edilmemiştir. Bazı iddialara göre, Barnabas İncili Hz. Muhammed’i müjdelemektedir. Bu nedenle, bulunan bu incil dinler tarihini değiştirebilir. 

Kaynak

Bazıları içinde çok değerli hazinelerin olduğu lahitlerin bulunduğunu söylüyor.

Buna göre, taştan yapılma mezarların içindeki ölülere ait değerli eşyalar kazı alanından başka bir yere aktarılıyor. Paha biçilemeyen bu lahitlerin bir hazine odasına açıldığı söyleniyor.

Kaynak

Bazı kaynaklar, Bakara Suresi’nde geçen Ahit Sandığı’nın kazı alanında bulunduğuna inanıyor.

İçi ve dışı tamamen altın kaplı olduğu iddia edilen bu sandığı ilk bulan Hz. Musa’nın, sandığın içine On Emir’in yazılı olduğu tabletleri koyduğu rivayet edilmektedir. Kudüs'teki Süleyman Mabedi'nde saklandığı da söylenen sandıkta çeşitli dini objelerin olduğu da düşünülüyor.

Kaynak

Beyin yakan bir diğer iddia da uzaylılar ve uzay gemileri...

Sonuçta koskoca evrende yalnız olamayız, değil mi?

Kutsal Kase’den Kleopatra’nın gemisine, İsa’nın mezarından silah deposuna kadar pek çok teori üretildi.

Bütün bu teorilerin sonu hep aynı yere varıyor: Kazı alanında maddi değeri çok yüksek eşyalar bulundu.

Bir yıldır devam eden kazıda tünellerin açıldığı da bir diğer iddia…

Tabii bu tünellerle ne yapılacağı da merak konusu... Bazıları bu tünellerin savaş sığınağı olarak kullanılacağını iddia ederken, bazıları Suriye'ye müdahale etmek için kazıldığına inanıyor. 

Kaynak

Kazı esnasında kendi beylik tabancasından çıkan kurşunla ölen polis memuru Mithat Erdal’la ilgili son derece ilginç iddialar da bulunuyor. Ayrıntılı bilgi için bakalım:

Polis memurunun eşi Sibel Erdal, eşinin defineciler tarafından şehit edildiğini düşünüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a mektup gönderen acılı eş, FETÖ'yü ve işbirlikçilerini suçluyor.

Tarsus'taki Gizemli Kazının Şifreleri: 'Eşimi Susturdular, Kendi Tabancasıyla Öldürdüler' - onedio.com
Tarsus'taki Gizemli Kazının Şifreleri: 'Eşimi Susturdular, Kendi Tabancasıyla Öldürdüler' - onedio.com

Toplu mezar iddiaları ise tüyler ürpertiyor...

Dünya tarihinin en utanç verici şeylerinden biri olan toplu mezarların 1915'ten ya da yakın tarihten, 1990'lı yıllardan kaldığına inanılıyor.

Kaynak

Youtube fenomenleri çektikleri videolarla kazıdaki gizem perdesini aralamaya çalışıyorlar.

Komplo teoricileri ve goygoycular da Twitter'da kazı hakkında yorumlarda bulunuyorlar.

Dinler tarihini değiştirecek bir şey, altınlarla dolu lahitler ya da uzay gemileri... Kazı sonucunda ne bulunursa bulunsun, Türkiye'de pek çok şeyi değiştireceği kesin.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
durden-durden

ilgi uyandırıcı ..

mustafa-yazicioglu

Bence şu meşhur "göklerden gelen bir karar" ı arıyorlar. O kadar yukarıdan düşünce haliyle derine saplanmış kalmış olsa gerek. Esas oğlan: İlk bakışta çıkaramadık ama sonra tanıdık bu karar o karar bıbıcım. Baba:He çıkardınız yani? Esas oğlan: Yok öyle değil bıbıcım, tanıdık ama çıkaramadık daha. Baba: Lan olm ne diyon sen yaa!?

damla-altunbas1

her hani bir şey bile çıksa ya atlantis ya ahud sandığımıydı o ile çıksa kesinlikle ortaya çıkıtğı zaman herkes birbrine giricek ve 3. dünya savaşı çıkıcak her hangi bişey olsun yani herkes isticek beni olucak diye

drakoon

NOKTAYI KOYUYORUM. TÜRKİYEDE MİSTİK ŞEYLER OLMAZ OLSA BİLE FARKINA VARMAZLAR. AÇIKLANACAK ELBET GÖRECEKSİNİZ SEBEPSİZ BOMMMBOŞ BİR KAZI. BELKİDE GÜNDEM YANİ

alp_er

çıksa da çıkmasa da hiç bir şey bilmeyeceğiz.

Görüş Bildir