Uzaklaştırma Kararı Aldırmıştı: Gül Gülsüm, İmam Nikahlı Eşi Tarafından İple Boğuldu...

 > 
20PAYLAŞIM

Çatalca'da Fikret Ç. isimli erkek, imamlı nikahlı eşini zorla araca bindirerek boş bir araziye götürdü ve yanındaki iple boğarak öldürdü. Mahkemenin daha önce Fikret Ç. hakkında uzaklaştırma kararı aldığı ortaya çıktı. Şüpheli, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Olay, Çatalca Bahşayiş Mahallesi Aksaray Caddesi üzerinde bulunan boş bir arazide yaşandı. Edinilen bilgiye göre, mahallede yaşayan Fikret Ç. imam nikâhlı eşi Gül Gülsüm (28) ile bir süre önce tartışmaya başladı. Kocasının daha sonra sık sık kendisine şiddet uyguladığı öğrenilen genç kadın, eşi hakkında uzaklaştırma kararı aldırdı.

Fikret Ç. 7 Ekim günü eşini zorla otomobile bindirerek, boş bir araziye götürdü.

Fikret Ç., eşinin barışma tekliflerini kabul etmemesi üzerine yanında getirdiği iple kadını boğarak öldürdü. Daha sonra ise metruk bir binaya götürerek eşinin cesedini buraya bıraktı.

Çapraz sorguda cinayeti itiraf eden şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olayın ardından evine giden Fikret Ç., evde bir gün sonra ilaç içerek intihar teşebbüsünde bulundu. Evde bulunan yakınlarının fark etmesiyle hastaneye kaldırılan adam, tedavisinin ardından durumundan şüphelenen polis tarafından çapraz sorguya alındı. Yapılan sorguda katil zanlısı cinayeti tüm detayları ile anlattı. Eşini önce boş arazide öldürdüğünü daha sonra ise metruk binaya attığını söyledi. 

Zanlının tarif etmesi ile olay yerine giden polis ekipleri genç kadının cesedi ile karşılaştı. Ceset olay yerinde yapılan incelemelerin ardından Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.Fikret Ç. ise polis merkezinde verdiği ifadesinde Gül Gülsüm’ü 'kıskançlık krizine girerek öldürdüğünü' söyledi. Zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir