Uzak Mesafe İlişkilerinde Twitter Alemini İkiye Bölen Tartışma: Havaalanına İnen Sevgiliyi Almaya Gidilir mi, Gidilmez mi?

-
Abone ol

En az ilk buluşmada hesabı kimin ödeyeceği kadar tartışılan bir konu...

Uzak mesafe ilişkisi yaşayan herkesin en önemli gündemi hiç şüphesiz kimin ne zaman geleceği/gideceği/döneceği ve ne zaman görüşüleceğidir...

Kolay değil, insan sevgilisini tabii ki yanında ister. İşte tüm bu gidip gelme, dönme ve ne zaman görüşüleceği konusunda sık sık tartışmalara yol açan bir konu var: Uçaktan inince toplu taşımaya ya da transfer araçlarına binilmesi...

En az ilk buluşmada hesabı kimin ödeyeceği kadar tartışılan uçaktan inince karşılanma meselesi Twitter'dan V von Schweetz'in attığı bu tweet'le yeniden gündeme geldi.

twitter.com

Kadınların havalimanında karşılanması ve toplu taşımaya ya da transfer araçlarına bindirilmemesi gerektiğini düşünen pek çok kişi bu paylaşıma destek verdi ancak bir kısım insan da tam tersini savundu. Biz de bu paylaşımlar üzerinden konuyu sizin için masaya yatırdık.

Özellikle erkeklerin nezaketi üzerinden yürüyen tartışmada kadın tarafı konuyu erkeklerin bencilliğine getirdi.

twitter.com

Bu noktada aslında ilişkinin dinamiklerine bakmakta fayda var elbette; yani kadın ilişkisinin herhangi bir yerinde kendini değersiz hissetmişse, gördüğü bu "Kendin gel" tavrı üzerinden erkeği yargılayabilir. Haklı da çıkabilir.

Değer vermenin kadınlar ve erkekler açısından farklı algılandığı net biçimde anlaşıldı.

twitter.com

Kadınların bu bırakılma/evden alınma mevzusunu önemsedikleri kesin ama hem karşılaştırma yapmak anlamsız hem de ilişkinin geri kalanında yaşananları göz ardı etmek... Kadın bunu dert edecek duruma geldiyse hiç şüphesiz o ilişkinin farklı sorunları vardır ama bizim konumuz bu değil elbette; asıl mesele bu tavır...

İmkanının olması meselesi de masaya yatırıldı...

twitter.com

Öyle ya, sonuçta herkesin otomobili olmayabilir, istese bile sevdiceğini gidip alamayabilir. Bu nedenle imkanının olma konusu tartışmada önemliydi.

Ve sakin sakin devam eden tartışmanın fitilini bu paylaşım ateşledi, birdenbire konu hakkında fikirler havada uçuşmaya başladı.

twitter.com

Twitter'dan hocafaktörü'nün haklı isyanına göre o kadar trafiğe girmek hem ekonomik açıdan hem de vakit harcama yönünden anlamsız...

Paylaşımına gelen tepkiler üzerine açıklamasını da yaptı ancak romantik için bunlar yetersiz geldi.

twitter.com

Olabilecek koşulları mizahi açıdan ele aldıktan sonra üstüne bir de İstanbul'ı değerlendirdi ancak dediğimiz gibi romantiklerin elinden kaçamadı.

Sonunda tartışmanın orta yerine aşk doktoru Mehmet Coşkundeniz daldı ve kadınların bu konuda haklı olduklarını ifade ederek bir sürü soru yöneltti.

twitter.com

"Sen sevgilisisin, gidip alacaksın" diyerek bitirdiği paylaşımında kadınları savunan Mehmet Coşkundeniz, kadınların kendisini havalimanından almayan erkeklerle sevgili olmaması gerektiğini tane tane anlattı.

Aşk doktoru Mehmet Coşkundeniz ile hocafaktörü arasındaki tartışma sürerken, insanlar da bu konu hakkındaki fikirlerini ortaya koydu.

Bir süre sonra kişisel tartışmaya dönen ikiliyi bir tarafa bırakalım ve kimler bu konuda ne düşünüyor ona bakalım...

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Tabii ki sevgilimi her yerden alırım.
Ne olacak sanki, binsin gelsin bir şeylere...
Anlamsız bir tartışma, daha önemli sorunlarımız var.
Dünyanın öbür ucunda bile olsam her yerden alacak beni, her yerden!
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
liar

Süslü, dolambaçlı laf etmeye çalışsan da tam bir sığırsın.

muhalif-kursad-zafer

10 yıl oluyor.. Hanımefendinin biri Belçika'dan gelecek, tahmini varış saati gece 1-1 buçuk; son metro 12 falandı, ona binip gittim.. Rötarla birlikte birkaç saat katıksız bekledim, sorun değil.. Dönerken de pasaport kontrolü, bagaj teslimi, check-in check-out her ne tırıvırı varsa bekledim; gözden kaybolana kadar bekledim, sonra uçağı havalanana kadar yine bekledim, sorun değil.. Zâten aylarca da yıllarca da beklemiştim, hiç sorun değil.. En son hani kıytırık bir telefon mesajıyla ayrıldı, yine sorun değil; bir açıklama bekledim, "neden?" sorusuna yanıt bekledim.. Sözlendiği, nişanlandığı, evlendiği, çocuğu olduğu haberi bile geldi; ama yanıt gelmedi.. Şimdi uzaktan gelen birini gidip almak mı?? Atlasın taksiye, taksın bavulunu koluna, nereye gidecekse gitsin ya da gelsin; güçlü ve ayaklarının üstünde duran bireyler mâdem, kimseden "anutçuluk" beklemesinler..

mavi-rosa-mora

Ben bir kadınım. Ben onun şehrine gittiğimde sevgilimin beni havaalanından, otobüs garajından, tren garından almasını isterim ve alır. Ve tabii sevgilim benim şehrime geldiğinde ben onu havaalanından, otobüs garajından, tren garından almak isterim ve alırım. Şehrimize gelen birini iniş noktasından almak; öncelikle evsahibi-misafir ilişkisi gereğidir. Daha da önemlisi gelen eğer sevgiliyse "bir an önce kavuşmak" duygusudur. Kadın-erkek konusu değildir.

hellxy

Ankara'nın ayazında gecenin 2'sinde aştiye indim. Cebimde 5 kuruş para kalmadı. Özledim yazmıştı. O an hiç bir şey düşünmeden çıkmıştım esenler otogarına. Batıkente kadar yürümüştüm o soğukta. Sitenin içerisindeki kamelyada oturdum sabaha kadar. Sabah 7 bucukta msj attım geldim diye. Penceresini açtı. Gördü. Kapattı. Neden geldin dedi. Beli o an vazgeçseydim her şey çok farklı olacaktı. Fakat vazgeçmedim. Vazgeçseydim uğruna savaşmaya değmeyecek sıradan biri olacaktı. 8 sene oldu. Şimdi nerde, kimin elini tutuyor bilmiyorum. Gözlerimi kapattığımda gözümün önüne gelen gülümseyişi silinmedi. Sevmese de olur.

furkan-polat6

Herhangi bir lokasyondan İstanbul Havalimanı 1 saatten daha uzun. İstanbul Havalimanı'ndan başka bir şehire de aynı sürede ulaşılabiliyor. İstanbul Havalimanı'na gidip karşılayacağıma ben giderim yanına. Böyle bir ameleliğe gerek kalmaz.

Görüş Bildir