Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Uykusuz Gecelerinizi Özgür Kılacak, Beyin Fırtınasında Kaybolacağınız 16 Çılgın Düşünce

0PAYLAŞIM

Duygularınızı bir kenara bırakın ve beyninizde dönen çarkların içinde kaybolmaya hazır olun!

1. Eğer Örümcek Adam gerçek örümcekler gibi ağını poposundan çıkartarak yapsaydı, filmler en az 100 kat daha korkunç olabilirdi.

Ve kesinlikle 100 kat daha eğlenceli...

2. Filmlerde, dünyaya ayak basan uzaylılar her zaman insanların lideri kimse onunla konuşmak istiyorlar, ancak bu davranışları bizim uygarlığımızı yanlış anlamanın belki de en kolay yolu olabilir.

3. Bir yabancı, kısa bir sohbette ağzınızdan kaçan bazı sözler yüzünden belki de yıllarca sizi hatırlayacak ve muhtemelen bu hikayeyi hayatı boyunca birçok kez anlatacak.

Ama siz bunu asla bilemeyeceksiniz.

4. Herhangi bir yere hiç durmaksızın daha uzun bir yoldan gitmek, nedense daha kısa bir yoldan giderken trafiğe sıkışıp kalmaktan daha keyiflidir. Hedefe aynı zamanda ulaşsanız bile.

5. Bir mesajda birisine 'hoşça kal' demek ve daha sonra çevrimiçi kalmak, gerçek hayatta vedalaşıp aynı yöne doğru yürümenin karşılığı olsa gerek.

6. Birilerine "Ne yapıyorsun?" diye sorduğunuzda genellikle hoş bir cevap alıyorsunuz ama "Ne yaptığını sanıyorsun?" dediğinizde sizi dövmek istiyorlar.

7. Ya şeytan aslında 35 kedili, çılgın, yaşlı bir teyzeyse ve sırf cehennemde kendisini yalnız hissettiği için insanların günah işlemelerini istiyorsa?

8. Geride kalan her dakika geçmişin, önümüzdeki her dakika ise aslında geleceğin bir parçası. O halde 'şu an' diye bir kavramın olmasına gerek yok.

9. Kısa boylu canlılar teknik olarak daha az su içerler, daha az yemek yerler ve dünya üzerinde daha az yer kaplarlar. Kısacası doğuştan 'çevre dostu' sayılabilirler.

10. Sahip olduğunuz her ilişkide, biriniz daha önce ölecek ve diğerini yalnız bırakacaksınız.

11. Aynı öğün içerisinde hem yumurta hem de tavuk yerseniz, tek seferde bir tavuğun hayatının başlangıcını ve sonunu tatmış olursunuz.

12. Enstrümantal müzik dinlerken, aslında birisinin geçmişte ne düşündüğünü ve ne hissettiğini kelimeler olmadan duyuyorsunuz.

13. Bugünün aslında haftanın hangi günü olduğunu söylemek için fiziki hiçbir kanıtımız yok. Hepimiz, günleri ilk defa saymaya başlayan kişinin doğruyu söylediğine güvenmek zorundayız.

14. Doğum gününüz, eğer arkadaşlarınız varsa sizin için özel bir gündür. Aksi takdirde, hiç arkadaşınız olmadığını görmeniz için yalnızca bir hatırlatmadır.

15. Harry Potter'da okul hastanesinde bir gecede Harry'nin kemiklerini yeniden oluşturabildiler.

Ama niyeyse bugünün teknolojisi ile yarım saatte halledilebilecek olan görme sorununu çözmediler.

16. Kadınlarla erkekler arasındaki en büyük farklardan biri, bir kadın "Şunu kokla…" dediğinde o şeyin genellikle güzel kokmasıdır.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
enk-capital

#7 size başka bi düşünmelik konu açayım. Ben şahsen şeytan kardeşimi sonuna kadar haklı buluyorum. Onun yerinde olsam ben de aynı şekilde davranırdım. Kendisini çok iyi anlıyorum. Allah'tan daha mantıklı ve tutarlı davranıyo bana kalırsa.

Görüş Bildir