Uyanığa Bak! Satamadığı Evi Giriş Ücreti 25 Dolar Olan Bir Mektup Yarışmasıyla Birinciye Hediye Edecek Olan Ev Sahibi

60PAYLAŞIM

Bu hayatınız boyunca yazacağınız en önemli 350 kelime olabilir. Detaylar için Dailyhive kaynaklı içeriğimize alalım sizleri...

Kaynak: https://dailyhive.com/montreal/canadian-...

Yarışmaya katılım için en fazla kelime sayısı 350. Daha az da yazabilirsiniz, hatta şiir bile yazabilirsiniz. Eğer mektubunuz kazanırsa 1.7 milyon dolarlık bir evin sahibi olacaksınız.

Önce ev ile ilgili biraz bilgi verelim. Calgary'nin 65 kilometre güneyinde bulunuyor. Ev 360 metrekare, 4 bin metrekarelik arazisi, bir göleti ve bir şarap mahzeni var.

"Write a Letter, Win a House" (Bir Mektup Yaz, Bir Ev Kazan) isimli bir Facebook sayfası kuruldu.

Evin sahibi olan Alla Wagner, evini 1,3 milyon dolarak satmak istedi ama başaramayınca bir yarışma düzenlemeye karar verdi.

Evi satmak isteme nedeninin geçirdiği bir kaza nedeni ile sadece üst katı kullanması gerektiğini çünkü merdiven çıkamadığını belirtti. Sayfadaki Hakkında kısmına ise şunları yazdı: "Evimizi seviyoruz, onu asla satmayı düşünmezdim... Evimizi satıyoruz çünkü sağlığım eskisi gibi değil. Son 6 aydır kötüye gidiyor. Sadece üst katta yaşamak artık dayanılmaz geliyor." 

Yarışmaya katılmanın iki kuralı var: Birincisi bir mektup yazmak, ikincisi bu mektup ile birlikte 25 dolar göndermek.

Wagner yarışma hakkında "Formatını kendiniz seçebilirsiniz, bir mektup, bir makale, ya da basit birkaç paragraf olabilir. Hikayenin, siz ve bu evi isteme nedeniniz ile ilgili olması gerekiyor." diyor.

Bazı insanlar 25 dolar göndermek konusunda şüpheli olsalar da Wagner, bir 1. çıkmazsa herkesin parasını tek tek geri yatıracaklarını da duyurdu.

Birinci çıkmama ihtimalinin dışında eğer gönderilen para en az 1.7 milyon dolara ulaşmazsa da yarışma iptal olacak. Bu paraya ulaşılması için 68 bin insanın 25 dolar yatırarak yarışmaya katılması gerekiyor.

Yarışma 3 ay sürecek (5 Nisan 2019'a kadar) ve eğer katılım sayısı 68 bine yaklaşırsa biraz daha uzatacaklar süreyi.

Eğer ev satılırsa, sahibi ölürse, yeterli başvuru olmazsa yarışma iptal edilecek. Yarışmaya herkes sadece 1 kere katılabiliyor. Yarışmacıların 18 yaşın üstünde olması gerekiyor ve Alla Wagner'ın akrabaları ya da arkadaşları katılamıyor. 

Yarı finale ulaşıldığı zaman 500 finalistin arasından sosyal medya üzerinden bir anket yapılacak ve kalan finalistler tamamen tarafsız jüriler tarafından değerlendirilecek. En son aşamada ise jüriler kazananı ilan edecekler. 

Katılan bütün yarışmacıların, bilgilerini tam ve doğru vermeleri gerekiyor. Bu arada Kanada'da bulunan Alberta'da yaşamıyorsanız da üzülmeyin çünkü farklı ülkelerden de başvurulabiliyor.

Siz bu yarışma hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
jey

Adamın o evi alacak parayi nasil kazandığı belli oldu.

merve-yildiz24

güzel fikir :) cin fikirli arkadaşı tebrik ederiz

Görüş Bildir