Utan İnsanoğlu! Yetişkin Olup Turistlerin İlgisini Kaybettiği İçin Kaderine Terk Edilen Aslanların İçler Acısı Halleri

2.4bPAYLAŞIM

İnsanlığın ayıbı asla bitmiyor! Her geçen gün kendimizden biraz daha utanmamız gerektiğini gösteren haberlerden birini sizler için Metro'dan derledik.

Kaynak: https://metro.co.uk/2019/05/07/horrifyin...

Herkesi şok eden bu korkunç görüntüler, iddialara göre her yıl turistler için yetiştirilen yaklaşık 12.000 hayvanın bulunduğu "aslan çiftliğinde" çekildi.

Güney Afrika'da çekilen bu fotoğraflar, ciddi bir şekilde ihmal edilen yırtıcıların uyuza kapıldığını gösteriyor. MailOnline'ın haberine göre, yüzlerce aslan sıkıntılı ve kalabalık yaşam alanlarından ötürü bu hale geldi. Hayvan yetiştirme çiftlikleri protestocular tarafından bu tür yerlerde aslında sadece yavru ve henüz kendine gelmeyen yavruları sevdirerek, insanlara aslan sevmiş sahtekarlığı yaptırmakla suçlandılar.

Fakat sevimli yavruları seven tatilciler, kapalı kapılar ardında hayvanların çektiği bu ileri derecede acıdan bihaber şekilde yaşıyorlar.

Güney Afrika'da bulunan Pienika Çiftliği'ni soruşturan Hayvana Şiddeti Önleme Ulusal Derneği görevlileri, göz ardı edilerek kaderine terk edilen 108 aslan buldu. Ayrıca vaşak, kaplan ve leoparlar da insanın kanını donduran şartlarda bulundular.

Uluslararası/Afrika Hümanist Topluluğu Vahşi Yaşam yöneticisi Audrey Delsink, yavru aslanların neden böyle bir hayata sürüklendiğini açıkladı.

 "Yavru aslanlar, yavruların kimsesiz olduklarına inandırılan Birleşik Krallık gibi birçok ülkeden gönüllülerin yardımını alabilmek için daha birkaç günlükken annelerinden ayrılıyorlar. Bütün hayatları boyunca kendi çıkarları için kullanıyorlar yavru aslanları. Önce hayvanları biberonla beslerken selfie çekmek isteyen turistlerden para kazanarak, sonra da safarilerde "aslanlarla yürüme" organizasyonları düzenleyerek." 

Pienika Çiftliği'nde bulunan iki yavru aslan, nörolojik bir sorun yaşıyordu ve yürüyemiyordu. Tedavi için hemen veterinere götürüldüler.

Audrey Delsink "Hükümetin burayı tamamen kapatmasını talep ediyoruz. Güney Afrika adının bu felaketten kurtulmasının tek yolu budur." dedi. 

HAYVANA ŞİDDET VE İŞKENCE HER YERDE, HER KOŞULDA VE HER ZAMAN SUÇ OLMALIDIR. HİÇBİR CANLI, BAŞKA BİR CANLININ EĞLENCESİ OLAMAZ.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
f.can

Sever insanoğlu kullanıp kullanıp atmayı... aşkı sevgiyi hayvanları insanları... işine yaradığı kadar kullanır sonra atar ne hali varsa görsün 😔

gerdrain

Bu canlıların gelir kapısı olduğunu düşünmek acınasıdır. Soyları zaten tükenme tehlikesi altındaki canlıları bu hale getirmek, öldürmek... Zamanında bir topluluk çitaları kafese kapatıp yakıyordu onu hatırladım. Eziyet bütün şerefsizliklerin ötesindedir ve aynısını yaşamalarını istiyorum buna sebep olan insanların. Hayvanların hayatının insanlarınkinden değersiz olduğunu düşünen bütün insanlar benim gözümde yerin en dibindedir.

murat1555

Akvaryumlar,sirkler,hayvanat bahçeleri ve pet shoplar kapatılmalı hayvanların zorla tutulduğu işkence yapıldığı bu yerlere gitmeyin onların yeri doğal yaşam alanları kafesler değil

birinci-tekil-birey

Çok acı bir durum... Küçükken bir komşunun aynı kafeste 5 tane muhabbet kuşu vardı. Operasyon düzenledim kapının önünden kafesi yürütüp kuşları serbest bıraktım. Kocakarı viyakladı arkasını dönüp sopayı alacakken bi de götünden sapanla vurdum bunu. Gerçi sonra sağlam sopa yedim bizimkilerden fakat kuşları serbest bıraktım.

hokkabaz042

İyi bok yedin. Muhabbet kuşu egzotik sayılabilecek bi hayvandır şehir hayatında dışarda yaşayamaz.

birinci-tekil-birey

Hokkabaz özgürlük her şart altında paha biçilmezdir. Ayrıca bunu yaptığımda yıl 1979'du. Henüz 9 yaşında bir çocuktum. O yıllarda küçük bir ilçede şehir hayatı filan yoktu.

esen-adil

Çocuklarınızı hayvanat hapishanesinden sirklerden yunus parklarından uzak tutun, okullarda bu yerlere gezi yapılmamalı

suspicious

amin.

Görüş Bildir