Görüş Bildir
Haberler
Uşşaki Tarikatının İstismarcı Şeyhi Emlak Zengini Çıktı

Uşşaki Tarikatının İstismarcı Şeyhi Emlak Zengini Çıktı

Sözcü yazarı gazeteci İsmail Saymaz, bugünkü köşesinde 12 yaşındaki çocuğa cinsel istismardan tutuklanan “Fatih Nurullah” ismini kullanan Uşşaki Şeyhi Eyyüp Fatih Şağban’ın emlak zengini olduğunu yazdı. Saymaz'ın yazısına göre 'emekli aylığımdan başka bir gelirim yok' diyen şeyhin farklı illerde 16 bina ve yedi dairesi bulunuyor. 

Gazeteci Saymaz, şeyhin ailesine “düşkün” bir baba olarak çocuklarını da mülksüz bırakmadığını söyleyerek oğulların üzerindeki şirket ve taşınmazların bilgisini de paylaştı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İsmail Saymaz, yazısına şeyh ile kızını istismar ettiği F.A. adlı müridin telefon konuşmalarından bir bölüme yer vererek başlıyor. 

Konuşmaya göre şeyh, müridini şikayetten vazgeçirmek ve kendisini acındırmak için “Ben bitmişim zaten” diyor.

Burnundan soluyan baba F.A. ile şeyhin çarpıcı diyaloğu şöyle devam ediyor:

F.A: Sen niye bitmişsin? Cebinde parası olan, her ay tıkır tıkır para yatan, zevki sefa eden… Millet sana Allah rızası için hizmet ediyor ya!

Şeyh: Para cemaatin parası, benim param yok. Benim emekli maaşım var.

F.A: Arsalar kimin arsası?

Şeyh: Arsa dergahın…

F.A: Nasıl dergahın?

Şeyh: Yatırım…

Tapu kayıtlarına göre 16 binası, 7 dairesi var

Tapu kayıtlarına göre 16 binası, 7 dairesi var

İstismarcı şeyhin yakalandığı yer olan ve satışa çıkarılan villa.

Saymaz, şeyhin üzerine kayıtlı taşınmazları şöyle sıralıyor:

İstanbul Şişli’de altı bina/arsa, Avcılar’da dört bina/ arsa, Kadıköy’de iki bina/arsa ve iki daire, Sakarya Akyazı’da üç bina/arsa ve beş daire, Yalova’da bir bina/arsa.

Çocuklarını da mülksüz bırakmamış!

Çocuklarını da mülksüz bırakmamış!

Tarikatın Beyoğlu'ndaki binası

Şeyhin tarikat faaliyetlerinin çatısı olarak, Gülzari Mualla Kültür İlim ve Araştırma Vakfı'nı kullandığını belirten Saymaz, bu vakfın İstanbul Beyoğlu'nda iki katlı binası olduğunu da söylüyor.

Saymaz, binada 'Dersaadet Yayıncılık ve Organizasyon Anonim Şirketi'nin faaliyet gösterdiğini, şirketin yönetim kurulu başkanının şeyhin oğlu Hasan Hüsamettin olduğunu ve şirketin İstanbul Pendik'te iki bina/arsası daha olduğunu belirtiyor.

Yine Saymaz'ın yazdığına göre şeyhin oğlu Hasan Hüsamettin adına Çankırı’da bir bina/arsa ve Çanakkale’de iki daire, diğer oğlu Hüsrev adına İstanbul Avcılar’da daire bulunuyor.

"Tarikatler holdinge, şeyhler CEO'ya dönüştü"

"Tarikatler holdinge, şeyhler CEO'ya dönüştü"

Saymaz yazısının devamında şunları söylüyor:

'Bu manzara, Türkiye'de tarikat ve cemaatlerin holdinge, şeyhlerin CEO'ya, müritlerin müşteriye dönüştüğünün açık kanıtıdır. Karşımızda, iddia ettikleri gibi, Allah'a neşeyle bağlanmış, dünya malından yüz çevirip ahiret için tasarruf eden, bir lokma bir hurma yaşayan dervişanlar dünyası yoktur.'

Yazının tamamına buradan erişebilirsiniz.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
174
37
18
16
10
6
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

Şaşıran var mı cidden?

Ercan

A aaaa ne kadar şaşırtıcı değil mi ? Halbuki bi hurma bi hırkayla yaşıyor bu arkadaşlar..

Bozkurt

Rejim karşıtı IŞİD militanlarının inatla görmezden gelip şebeklik yaparak saptırmaya çalıştıkları konulardan biri de bu. Sohbetlerde sefaleti övenlerin refah... Devamını Gör