Üniversitede Bilimsel Projeler İçin Ayrılan Kaynakla Tencere Tava Almışlar

 > 
160PAYLAŞIM

Bilimsel araştırmalar için ayrılan kaynakların bir üniversitede altyapı projeleri için, bir başka üniversitede ise mutfak araç gereci için harcandığı ortaya çıktı. 

2 üniversite yönetiminin, “Bilimsel Araştırma Projesi” adı altında, bilimsel proje tanımına uygun olmayan bazı projeleri desteklediği öğrenildi.

BirGün'den Mustafa Mert Bildircin imzalı habere göre torpil iddiaları ile gündeme gelen ve üniversite yerleşkesine yapılacak cami için IBAN paylaşıp destek isteyen eski AKP Milletvekili Cem Zorlu’nun rektörü olduğu Necmettin Erbakan Üniversitesi, “Bilimsel araştırma projesi” adı altında altyapı projelerini destekledi.

Üniversite bünyesinde destek verilen projelerden bazılarının, “İtki ve Yanma Laboratuvarı Altyapı Projesi, Analiz Laboratuvarları Altyapı Projesi” ve “Tıbbi Viroloji Bilim Dalı Demirbaş İhtiyacı Projesi” olduğu belirlendi.

Bilimsel proje kaynağı ile mutfak araç gereci

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nin de bilimsel araştırmalar için ayrılan kaynaklar ile mutfak araç gereci aldığı Sayıştay denetimlerine yansıdı.

Sayıştay’ın Cumhuriyet Üniversitesi’ne ilişkin denetim raporunda, 

“Bilimsel araştırma projesine ayrılan kaynakların bilimsel altyapı ve destek hizmeti yerine idare hizmetlerinde kullanılacak demirbaşların alımında kullanıldığı görülmüştür. Bu çerçevede bilimsel araştırma projeleri kapsamında yazılım ve mutfak araç-gereçleri alımı ile mutfak tadilatı gibi yapımlar tespit edilmiştir” ifadelerine yer verildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir