Üniversite Başlangıçtır! Geleceğinizi Farklı Kılmak İçin Bu Tercih Döneminde Dikkat Etmeniz Gereken 10 Kriter

Hayalinizdeki üniversitede okumak aslında sandığınız kadar uzak değil. 😍

1. Yalnızca eğitimiyle değil kampüsü ve sosyal çevresiyle de sana dünya standartlarını sunması,

Dünyanın farklı ülkelerinden edinilen sosyal çevre ve arkadaşlıklar, dünya çapında geçerliliği olan bir diploma ve renkli kampüs hayatı herkesin hayali!

2. Unutulmayacak bir üniversite hayatı yanında, şenlikleri ve doğasıyla yemyeşil bir kampüs hayatı vadetmesi,

İtiraf edemesek de üniversite tercihi yaparken kampüsüne de çok dikkat ediyoruz. Çimlere uzanıp, konserlere katılıp, sınav stresinden uzaklaşacağın etkinliklere katılmak çok büyük bir fırsat.

3. Seçtiğin bölüm yanında ikinci bir bölüm daha okuyabilme fırsatına sahip olmak,

Bir üniversitenin çift ana dal ve yan dal fırsatları sandığınızdan daha önemlidir. İki diplomayla mezun olabilmeyi kim istemez?

4. Üniversiteden dolu bir CV ile mezun olabilmek,

İş ararken sahip olduğun sertifika ve programların önemini herkes bilir. Kişisel gelişiminle ve kariyerinle birebir ilgilenen bir üniversite gerçekten hayal mi peki?

5. Boş zamanlarında kampüste fiziksel aktivitelerine yoğunlaşabileceğin bir alan sunması,

Üniversite sınavı bittikten sonra spora dönmeyi ya da sağlam bir spora başlamayı hayal edenler burada mı?

6. Üniversitenin bir kısmını yurt dışında değişim programıyla okumak,

Birçok öğrenci değişim programlarıyla yurt dışına çıkmayı, farklı kültürler görmeyi ve ufkunu genişletmeyi hayal eder fakat herkes bu fırsatı elde edemez. Şöyle bir Avrupa'da okumak güzel olmaz mıydı?

7. 1 yıl fazla okuyarak hem lisans hem yüksek lisans diploması almak,

Yüksek lisans yapmak birçok öğrencinin üniversiteye girerken planları arasında yer alır; ancak yalnızca planları arasında kalır ve çoğu zaman hayal olur. Ancak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde ilk kez uygulanmaya başlanan "4+1 Tümleşik Eğitim" ile isteyen öğrencilerin 5 yılda hem lisans, hem de yüksek lisans diploması alabileceğini biliyor muydunuz?

8. Burs fırsatları ile cebimizi bir nebze de olsa rahatlatması,

Üniversitelerin sağladığı burslar bazen birçok şeyden önemli olabiliyor. Özellikle eğitim hayatınız boyunca birçok alanda sağlanan koşulsuz ve kesilmeyen burslar tadından yenmez!

9. Sporun ve sporcunun yanında olup ona destek sağlaması,

Herhangi bir spor dalında milli takımda, bir spor kulübünde ya da ferdi branşlarda sporcuysanız üniversitenizin sizi burslarla desteklemesi hayati bir önem taşır.

10. Yurdunun son düzeyde konfora, imkana ve ev sıcaklığına sahip olması,

Üniversite hayatı boyunca yurtta kalacaksınız ev konforunda bir rahatlık, güvenlik ve sıcaklık beklersiniz. Bu huzuru yakalayabileceğiniz ortam daima gönlünüzde ikinci yuvanız olarak kalacaktır.

Hayalindeki geleceğe bir adım daha yaklaştın, seni farklı kılan gelecek, senin seçimin ile Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde başlıyor!

Detaylar için tıklayınız.

Görüş Bildir