Ülkenin Kadınlar İçin Yavaş Yavaş Bir Cehenneme Dönüştüğünü Kanıtlayan Tek Ekran Görüntüsü

-

Ne yazık ki zaman ilerledikçe eğitimin, ilmin, aklın ve mantığın yükselmesi gerektiği yerde cehalet artıyor. Ne yazık ki kadın cinayetleri ve tecavüz olayları artık neredeyse normal bir şeymiş gibi görülmeye başlandı. Bir türlü bu olayların önüne geçilemiyor, önüne geçilemediği gibi yenilerine zemin hazırlanıyor.

Aşağıdaki mesajlaşma Türkiye'de her gün belki de binlerce kadının başına gelen tipik bir mesajlaşma:

Tecavüz edenlerin serbest bırakıldığı, çocuklarla evlenenlerin "kanunları bilmeyen zavallı mağdurlar" olarak gösterildiği ve kurtarılmaya çalışıldığı dönemlerdeyiz. Ahmet gibiler taciz ettiği kadın şikayet etse hiçbir şey olmayacağını düşünüyor. Ahmet gibiler tecavüzcülere iyi halden indirim verenlerin, tecavüzcüleri kollayanların Ahmet tarafından tacize uğrayan bu kadın için hiçbir şey yapmayacaklarını görüyor. Ve Ahmet gibiler ne kadar korkunç bir şey yaptıklarının farkında bile değil.

Ahmet'in tacizine uğrayan ve bir şey yapılmadıkça muhtemelen uğramaya devam edecek olan mağdurun paylaşımı epey ses getirdi:

Ses getirdi, çünkü getirmeliydi. Çünkü susulmaması gerekiyor.

Ve o tweet'in altına yazılan bir başka vaka...

Ben sana bir şey yapmazdım dedikten sonra tehdit ediş... Bu olay ayrıca üstteki taciz olayı için "neden engellememiş ki" diye düşünenlere de gelsin.

Ortalık ne yaptığının farkında olmayan insanlarla doldu.

Tekrar tekrar söylemekte fayda var: Tacize uğrayan kadınlar; unutmayın, yalnız değilsiniz. Sesinizi çıkarın, anlatın, sessiz kalmayın ki sizin için sessiz kalmasınlar!

Hele ki bu zamanlarda...

Çünkü ses çıkarınca neler başarabileceğimizi, yanlışları nasıl döndürebileceğimizi biliyoruz.

AKP'nin 'Cinsel İstismar' Önergesine Tepki Yağıyor: #TecavüzMeşrulaştırılamaz - onedio.com
AKP'nin 'Cinsel İstismar' Önergesine Tepki Yağıyor: #TecavüzMeşrulaştırılamaz - onedio.com

Bu cinsel istismar önergesi topluca ses çıkarılmasaydı çoktan yasalaşmıştı ve binlerce çocuk istismarcısı aramıza karışacaktı.

Ahmet gibiler öğrensin ki herkes sesini çıkardığı için bu düzenleme geri çekildi, doğru yola gelindi.

Ve Cinsel İstismar Düzenlemesi Komisyona Geri Çekildi! - onedio.com
Ve Cinsel İstismar Düzenlemesi Komisyona Geri Çekildi! - onedio.com

O esnada sapıklar sesli düşünme fırsatı bulmuş olabilir ama şimdi Ahmetler düşünsün. Çünkü susmayacağız!

😎😎

A post shared by Onedio Goygoy (@goygoyonedio) on
Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dusunen_adam

Ülkemizde bu ve benzeri olayların artması sonucu artık insanlarımızın psikolojisi ciddi manada bozulmuş durumda. Artık art niyeti olmayan erkekler de böyle kendini bilmezlerin yüzünden sokakta, toplu taşımalarda veya herhangi bir ortamda acaba yanlış anlaşılır mıyım, hadi rahatsız olursa gibisinden kendini gereğinden fazla kasıyor ve sıkıntıya sokuyor, bu durum da zaten çeşitli sebeplerle(dış görünüş, ön yargı vs.) düşük olan insan ilişkilerimizin daha da korkutucu boyutlara ulaşmasına neden oluyor. Kadınlarımız da haklı olarak bir erkek arkasından yürüdüğü zaman, tesadüfen bir bakışını yakaladığı zaman paranoyak düşüncelere kapılıyor, kafasında hep bir şüphe var. Artık sosyologlar, psikologlar bir araya gelip insanımızın ve toplumumuzun gün geçtikçe artan sorunlarına çare düşünmeleri gerekiyor. Hükümet mi ? Onlardan umudu keseli çok oldu...

katherine-johnson

ben artık kadın olmaktan yoruldum,artık kadın olmak istemiyorum lan

piyetro-yurdana-88

Orospu çocuğu...

ozgur-esra

Adam sırtını yasalara ve devlete dayamış öyle demeyin tabi ki haklı. TABİ Kİ.(!)

fatih-samil1

bu adamları da kadınlar yetiştirip piyasaya sürüyor.

chos

Ne alaka kamil

fatih-samil1

malsın işte. O tacizci erkekler de bir annenin yani kadının oğlu. Erkeğin terbiyesini etki eden en önemli şeylerden biri annenin verdiği eğitimdir. Ya da vermediği.

sunset.

O anneye o evladı o zihniyetle büyütmesine neden olacak çevreyi ve şartları oluşturan da ataerkil toplum anlayışı o zaman. Bu nasıl bir zihniyettir ya? Neden illa ki her ortamda hemcinsiniz olan her varlığın üstünlüğünü kanıtlamaya çalışıyorsunuz? Annesi tek başına mı yapıyor o çocuğu? Ne malum babası tarafından evde şiddete veya istismara maruz kalmadığı ve onun sonucunda kendisinin de bu hale gelmediği? Neye dayanarak bütün suçu anneye yükleyebiliyorsun? Suçun temelini kadının oluşturmuş olma fikri suçu işleyen çoğunluğun erkek olmasının getirdiği suçluluk duygusunu bastırmana falan mı yarıyor kendi iç dünyanda, nedir yani? Bunun kadını-erkeği, annesi-babası mı var ya? O çocuğun annesi ne kadar onun annesiyse babası da o kadar babasıdır. Şu cümleyi kurarak o mesajları atan ve kadınlara, çocuklara tüm o şeyleri yapan zihniyetin tabanının nasıl oluştuğunu ve ne kadar sinsice, fark ettirmeden normal hayatımıza işlemiş olduğunu da ispatlamış oldun valla helal olsun.

fatih-samil1

kendi annemden ve babamdan biliyorum. Şahsım adına şiddete meyilliydim. Babam da döverdi annemi,(saint joseph mezunu babam), ama sonra annem bizim üstümüzde çok durdu, neyin ne olacağını öğretti. Çocuk annesinin dini üzerinedir. Çünkü ekseri onunla vakit geçirir. Benim için bir insanın erkek kadın olması fark etmiyor, öyle takıntıları olan bir insan değilim. Ama diyeceğim şu bu konuda etkisi olan en büyük şey kadınların çocuklarını iyi eğitmeleri. O da ancak kadının iyi eğitilmesi ile olur. Sen olaya objektif bakamıyorsun. Ben sorunun kaynağına inerim sorunu çözerim. İnsanların çoğu sadece edebiyat yapıyor.

elis-mira-ayris-irmak

O çocuğu yetiştiren,ondan sorumlu olan sadece anne değildir! Baba da vardır eğer bir eğitim verilmemişse bunun suçunu sadece anneye yüklemek ne büyük cahilliktir!!!

Başlıklar

Tecavüzkadınlarolay
Görüş Bildir