Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ülkemizin Bir Yerlerinde Hâlâ Güzel Şeylerin Olduğunu Görünce İçiniz Hiç Olmadığı Kadar Isınacak

-

İnsanımıza olan inanç bir kez daha tazelendi! 

1. Simit alacak parası olmayanlar için böyle bir yazı asan bu simitçi arkadaşımızdan öğreneceğimiz çok şey var.

2. Zonguldak'taki bir ilkokulun öğretmenleri, derme çatma bir binada yaşayan öğrencileri için el ele verip yeni bir ev yaptırdı.

Öğrencilerinin kötü şartlarda yaşadıklarını görür görmez harekete geçmişler ve köylünün de yardımını alarak onlara bir ev inşa etmişler. 🙏

3. 25 yıllık sınıf öğretmenleri Zeynep ile Ali Hasırcı çifti, geçen yıl başlattıkları proje kapsamında, gönüllü olarak her gün bir köy okuluna gidip, bilimsel projeler yapıyor.

Şimdiye kadar 33 okulda 525 öğrenciye ulaşmışlar. 👏

4. Huzurevinde çıkan yangında 75 yaşındaki bu amcamız, bir an bile düşünmeden, içeride beslediği yavru kediyi böyle kurtardı. 😊

5. Aracıyla köpeğe çarpan Sedat Sevil, hayvanı terk edip yoluna devam eden çoğunluktan olmadı ve veteriner gelinceye kadar köpekle ilgilendi.

6. Edirne'de, bir sokaktaki çite "İhtiyacı olan alabilir, temiz kıyafet" notuyla üzerine şemsiye açılmış halde torbalarla ikinci el kıyafet asılmış.

İyi ki varsın gizemli kişi.

7. Çorum'daki bir fabrikada kuş yuvalı kiremit üretimi gerçekleştiren fabrika sahibini kutluyoruz.

8. Elazığ’da 21 yaşındaki Umut Paşaoğlu, bulduğu yaklaşık 75 bin lirayı sahibine teslim etti. 👏

9. Mardin Büyükşehir Belediyesi'nin, üniversite öğrencilerinin kıyafetlerini ücretsiz yıkanıp ütülendiği bir "Öğrenci Giysi Yıkama Merkezi" var.

12 bin civarında öğrencinin bu ihtiyacı belediye tarafından karşılandığı bu projeyi diğer belediyeler de acilen örnek almalı.

10. Geri dönüştürülen 300 tonu aşkın plastik atık sayesinde sokak hayvanlarına yuva yapılan bir proje var.

"Yuvaya Dönüşen Plastikler Projesi" sayesinde, bu geri dönüşüm kutularına attığınız plastikler sokak hayvanları için yuvaya dönüşüyor. Şahane fikir!

11. Eskişehir'den bir görüntü. İyi yürekli esnafın astığı bu yazı, gerçekten de"İnsanlık ölmemiş" dedirtiyor.

12. İzmirli emlakçı Ahmet Çakır, dükkanının önüne kurduğu tezgahlarda çevredeki hayırseverlerden topladığı giysi ve ev eşyalarını ihtiyaç sahiplerine ücretsiz veriyor.

13. Kayseri'de küçük bir dükkanda 35 yıldır bisiklet tamirciliği yapan 70 yaşındaki Duran Karahançer, çocuk müşterilerinden ücret almıyor. Onların sevincini her şeyin üstünde tutuyor.

14. Konya'da yaşayan Rukiye Bağcı, sokak hayvanlarını besleyip onlara su taşıyan güzel yürekli bir teyzemiz.

Fakat etrafındaki bazı kişiler bundan rahatsız olduğu için tepki gösterdikleri oluyormuş. Bu yüzden Rukiye Teyze, hayvanlara geceleri gizli gizli yemek bırakmak zorunda kalıyormuş.

Tepki gösteren insanlara inat içindeki sevgiyi hâlâ bırakmamaya niyetli.

15. Yerde hareketsiz yatan bir sokak köpeğini gören Ahmet Can Derneklioğlu, hayvanın hareket edemeyecek kadar hasta olduğunu görünce, köpeği tedavi ettirmek için 500 metre sırtında taşıyarak veterinere götürdü.

Bu anları da bir motosiklet sürücüsü böyle fotoğraflamış.

16. 12 yıldan beri mavi kapak toplayarak 129 engelliye tekerlekli sandalye almayı başaran dede ve torun. 👏

Şehir dışından gelen kapak yardımlarından kargo ücreti alınmaması istekleri var. Umarız ki kargo şirketleri bu konuda bir adım atar.

17. Iğdır'da yaşayan fotoğrafçı Mehmet Özcan, sosyal medya üzerinden başlattığı kampanyalar sayesinde köy okullarında eğitim gören 20 bin öğrencinin kırtasiye malzemesi ihtiyacını karşıladı.

Bot kampanyası yaptığı bu görüntüler ise aşırı pozitif.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
onur-uyar1

Bunların haber değeri taşıyacak kadar az olması ne yazık... Hiçbirimiz elimizi taşın altına koymadan sadece burada yapılanlara seviniyoruz. Aslında bu bizim insanları görevimiz özellikle hayvanlara karşı çünkü onların yaşam alanlarını istila ettik.

ibrahim-nazim-gume

Gerçekten çok yazık , "yaralı köpekle ilgilendi" diye haber yapılacak duruma mı geldik şimdi de ? "Sokakta gördüğü kediyi sevdi" başlığı ne zaman gelecek çok merak ediyorum.

heineken

#8 75 bin lirayı teslim ettiği kişiyle tokalaşırken.

alipoyraz

#17 çocukların gülmesi kadar güzel birşey yok

arsin

Vanda doğdum büyüdüm ve İzmir, İstanbul gibi yerlerde yaşadığım bu süre içerisinde Anadolulu pırıl pırıl o kadar çok güzel insan tanıdım ki. Güzelliğin ölçüsü din, dil, ırk mezhep olmamalı arkadaşlar, kökü topraktan gelen her insan çok güzel, gerçekten öyle! İzmirli bağ bahçe işiyle uğraşan Safiye teyze de hayvanıyla uğraşıp geçimini sağlayan Vanlı İsmail amca da çok güzeller, aradaki tek fark gören gözler emin olun...

Görüş Bildir