Görüş Bildir
Haberler
Ukrayna'da Savaş Hazırlığı Devam Ediyor: ABD'nin Eğittiği Askerler Sivilleri Eğitiyor

Ukrayna'da Savaş Hazırlığı Devam Ediyor: ABD'nin Eğittiği Askerler Sivilleri Eğitiyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Rus kuvvetlerini sınıra taşımaya devam ederken Ukrayna'da işgal korkusu sürüyor. Amerikan birlikleri, Kiev güçlerini 'bunker buster' roketatarlarını kullanma konusunda eğitirkeni Ukrayna Ulusal Muhafız askerleri sivillere tahta kalaşnikovlar ile silah kullanmayı öğretti.

İçeriğin Devamı Aşağıda

ABD Florida Ulusal Muhafızları’ndan askerler Ukrayna'nın Polonya sınırı yakınlarındaki  Lviv kentinde Kiev güçlerine M141 Bunker mühimmatını kullanma eğitimi verirken Reuters haber ajansı tarafından fotoğraflandı.

ABD yardımı

ABD yardımı

Söz konusu silahların yaklaşık 100 tanesi Washington tarafından askeri yardım sevkiyatlarının bir parçası olarak gönderildi.

Bununla birlikte, ABD'nin 2015'ten beri askeri varlığını sürdürdüğü ve ülkenin silahlı kuvvetlerine eğitim ve destek sağlamakla görevlendirildiği Ukrayna'da şu anda yaklaşık 200 ABD askeri görev yapıyor.

Bunker buster roket atarları, beton, tuğla ve kum torbası konumlarını parçalamak için tasarlandı ve 1999'dan beri ABD tarafından kullanılıyor.

Bunker buster roket atarları,  beton, tuğla ve kum torbası konumlarını parçalamak için tasarlandı ve 1999'dan beri ABD tarafından kullanılıyor.

ABD ayrıca, Putin'in tanklarını parçalamak için tasarlanmış 300 Javelin tanksavar füzesini Ukrayna'ya gönderdi. İngiltere de daha önce NLAW tanksavar füzeleri göndermişti.  İngiliz birliklerinin geçen hafta Kiev'de Ukraynalılara bunları nasıl kullanacaklarını öğrettikleri görülmüştü.

Sivillere de silah tutmayı öğretiyorlar

Sivillere de silah tutmayı öğretiyorlar

Öte yandan, Amerikan askerleri Ukraynalı askerleri eğitirken, Ukrayna Ulusal Muhafızları da sivillere silah tutmayı öğretti. Kiev’de yaşayanlar tahtalardan yapılmış kalaşnikovlarla nişan almayı öğrendi.

Rusya'nın sevkiyatı devam ediyor

Rusya'nın sevkiyatı devam ediyor

Diğer taraftan Rusya, Ukrayna sınırına tanklar ve topçularla birlikte yaklaşık 130 bin askeri yığdı ve Putin bu hafta orada gerçekleşecek bir eğitim tatbikatı için güçlerini Belarus'a sevk ediyor. Kiev'den yaklaşık 200 km  uzaklıktaki Kalinkoviç yakınlarında Rus T-72 tankları yer alıyor. 

Rus yetkilliler, Ukrayna'yı işgal etmeyi planladıklarını defalerca reddeti vr NATO'yu, Putin'in asker yığınına karşı koymaya çalışırken gerilimi tırmandırmakla suçladı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Birkaç hafta içinde başlayabilir

Birkaç hafta içinde başlayabilir

Ukrayna da gerilimi azaltmaya çalıştı ve insanları sakin kalmaya çağırdı, ancak ABD bir işgalin 'yakında' olduğunu ve sıcaklıkların düşmesinin ardından zemin dondukçai önümüzdeki birkaç hafta içinde gelebileceği konusunda ısrar etmeye devam etti.

Bunların yanı sıra Rusya, ABD ve NATO'ya, Ukrayna'nın ittifaka katılmasının yasaklanması ve eski Sovyet ülkelerindeki güçlerin geri çekilmesi de dahil olmak üzere bir güvenlik talepleri listesi yayınladı.

O zamandan beri Moskova'ya bu talepleri reddeden ancak Putin'e tavizler sunan iki mektup gönderildi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
5
4
2
2
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
RaRaRa

Bakalım Ukraynalılar da ülkesini bırakıp kaçacak mı Suriyeliler Afganlılar gibi

Pasif Kullanıcı

Amerika baktı demokrasi yok hemen ben getiririm tecrübeliyim zaten dedi ne kadar da iyiler yanlış anlaşılmasın bir çıkarları yok ama yersen .) Bu arada Ukray... Devamını Gör

RaRaRa

Orayı bilmem ama burası olmaz bizde kainatın efendisi var bir EY der Rusya biter