Uçaklar Sürüklendi Otobüsler Devrildi: Hortumun Vurduğu Antalya Havalimanı'nda Korkutan Manzara

 > -

Antalya'da başlayan yağışlı fırtına hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Hızı saatte 133 km'ye ulaşan ve meydana gelen hortum sebebiyle Antalya Havalimanı'ndaki uçaklar pistte sürüklendi, otobüsler devrildi. 

Kentteki olumsuz hava koşulları nedeniyle iki kişi hayatını kaybetmişti.

Can Kaybı 2'ye Yükseldi, Bir Kişi Kayıp: Tahribatı Gözler Önüne Seren Görüntülerle Antalya'daki Hortum Felaketi - onedio.com
Can Kaybı 2'ye Yükseldi, Bir Kişi Kayıp: Tahribatı Gözler Önüne Seren Görüntülerle Antalya'daki Hortum Felaketi - onedio.com

Etkisi devam eden fırtına, bugün Antalya Havalimanı'nda da tahribata neden oldu. Uçaklar pistte sürüklendi.

Apronda bulunan otobüsler hortum sebebiyle devrildi. 10 kişi yaralandı.

Pistte bulunan polis helikopteri de fırtınaya teslim oldu.

Havalimanındaki hortum felaketinde 12 kişinin yaralandığını söyleyen Antalya Valisi Karaloğlu, "Vatandaşlarımızın uyarıları dikkate almasını rica ediyorum" dedi.

Üç günde beş hortum ortaya çıktı...

Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, hortumun zarar verdiği Antalya Havalimanı'nda son durumu inceledi. Vali Münir Karaloğlu, incelemelerinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, "Hepimize geçmiş olsun, milletimize geçmiş olsun. Üç gündür Antalya'da beşinci hortum vakasını bugün saat 10.58 civarında Antalya merkez havaalanımızı da içine alacak şekilde yaşadık. Saatte 133 kilometre hızla güney yönlerinden esen bir fırtına ve hortum oluştu. Havalimanımızda maalesef 2 otobüsümüz, 1 minibüsümüz, 2 merdivenimiz devrildi. 2 uçakta ve 1 polis helikopterinde de kısmi hasarlar oluştu" dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir