Üç Yıl Önce Temel Atma Töreni Yapılan Baraj 'Ortadan Kayboldu'

 > 
675PAYLAŞIM

Aralık 2017'de törenle temeli atılan Çankırı Devrez Barajı'nın yerinde yeller esiyor. Barajdaki çalışmaları görmek için bölgeye giden CHP'li milletvekilleri ne bir baraj ne de bir temel bulabildi. Vekiller yapılanların seçim çalışmasından ibaret olduğunu söyledi.

Çankırı'daki Devrez Barajı'nın temel atma töreni 2017 yılında dönemin Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun katılımıyla gerçekleşti. Törene AKP'li vekillerin yanı sıra üst düzey bürokratlar da katıldı.

Barajın 450 milyon liraya mâl olacağı, 103 milyon metreküp su biriktirme hacmi ile 156 bin dekar araziyi sulayacağı açıklandı.

Bakan Eroğlu törende yaptığı konuşmada ‘'Devrez Barajı Çankırı'nın yıllardır hasretle beklediği bir barajdır." dedi.

Barajın planı da bu görsellerle kamuoyuna tanıtıldı 👇

CHP'li vekiller: Barajı aradık bulamadık

Çankırı'ya giden CHP milletvekilleri Gökan Zeybek, İsmet Tokdemir, Turabi Kayan ve Hasan Baltacı, 2017'de temeli atılan Devrez Barajı'nı da görmek istedi. Ancak CHP'liler ne barajı ne de temelini bulabildi.

Bunun üzerine Meclis'te bir basın açıklaması yapan Gökan Zeybek, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün internet sitesinde barajın yapıldığına dair bilgilerin bulunduğunu ancak Çankırı'da barajın nerede olduğunu bilen bir kişiye bile rastlayamadıklarını söyledi.

"Atılan bir temel yok"

Zeybek şunları söyledi:

"Ne yazık ki bu baraj bölgesinde atılmış bir temel olmadığı gibi yapılmış bir çalışmayı da görmedik. Ne çalışan bir ekip, iş makinası ya da bölgede çalışanlara dönük bir konteyner, işçilerin barınacağı yapıya dahi ulaşamadık. Sayın Veysel Eroğlu, 17 Aralık 2017'de büyük bir törenle milletvekili, bürokratlar ve binlerce insanla temelini attığınız Devrez Barajı'nın temelini biz aradık bulamadık? Siz bize bu barajın yerinin nerede olduğunu gösterebilir misiniz? Bugüne kadar bu baraj inşaatı dolayısıyla müteahhitlere yapılmış ödemelerdeki imalatların nereye yapıldığını bize gösterebilir misiniz? Yapmış olduğunuz bir temel atma töreninin sonrasında hiçbir imalatın yapılmamış olduğu Devrez Barajı'yla ilgili kamuoyunun karşısına çıkıp özür dilemeyi düşünüyor musunuz?"

CHP'li Turabi Kayan: Vatandaşın gözünü boyamak için temel attılar

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir