Üç Günde Arkadaşlıktan Nikah Masasına: Kandırıldığını İddia Eden Damattan 550 Bin Liralık Tazminat Talebi

 > -

İstanbul’da yaşayan ve bir evlendirme dairesinde memur olarak çalışan Serkan U., bir arkadaş ortamında Pınar U. ile tanıştı. Üç günlük arkadaşlıktan sonra evlendiği Pınar U.'ya boşanma davası açan adam, kandırıldığını iddia etti. Haberin detayları içeriğimizde...

Bir evlendirme dairesinde memur olarak çalışan Serkan U.’nun hayatı 4 yıl önce arkadaş ortamında Pınar U. ile tanışmasıyla kâbusa döndü.

İstanbul Aile Mahkemesi’ne avukatı Tümay Cumhur Ergen aracılığıyla verdiği dilekçede başına gelenleri bir bir anlatan genç adam kandırılarak evlendiğini ve boşanmak istediğini söyledi. 

Vatan'dan Tolga Atar'ın haberine göre, Serkan U., dilekçesinde evlilik için kendisine yapıldığını söylediği oyunlarla alakalı şunları anlattı:

"Ailem beni reddetti, evden kovdu. Namusumun temizlenmesi için acilen beni gelin alın, Serkan’la acilen evlenmemiz lazım.”

"Pınar U. ile arkadaş ortamında tanıştık ve bir kaç gün arkadaşlık yaptık. Bir gün ailemle yaşadığım eve geldiğimde karşımda onu gördüm. Pınar, babama ulaşarak kendisini benim sevgilim olarak tanıtmış ve ‘Ailem beni reddetti, evden kovdu. Namusumun temizlenmesi için acilen beni gelin alın, Serkan’la acilen evlenmemiz lazım.' gibi sözler söylemiş. Pınar’ın başka bir sevgilisi olduğunu biliyordum ve sinirlenip evi terk ettim. Bu sırada annem ‘Bizim de kızımız var kalsın biz de.' diyerek ona sahip çıktı. Pınar’la kavga edip neden böyle yaptığını sorunca, ‘Sen askere git gel. Ailem de beni affetsin namusum temizlensin daha sonra da boşanırız’ diye beni evliliğe zorladı."

"Kendimi öldürürüm, üzerine kalır, söylediklerimi yapacaksınız!"

Askere gidince Pınar, benim ailemin yanında yaşamaya devam etti. Dönünce boşanalım dedim, kavga çıktı. Evdeki vazoları cam çerçeveleri kırdı. Bana ve aileme ‘Allah hepinizin belasını versin, Adam mısınız siz insan bozuntuları, kendimi öldürürüm üzerine kalır söylediklerimi yapacaksınız” diyerek tehditler edip evi terk etti. Hala da tehditlerini sürdürüyor.

Boşanmak istediğini dile getiren, Serkan U., Pınar U.’dan 350 bin TL maddi ve 200 bin manevi olmak üzere toplam 550 bin TL tazminat talebinde bulundu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir