Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Twitter, Önemli Kullanıcılarının Reklamlarını Göstermeyi Durdurdu

Anasayfa > Iq > Teknoloji

Twitter, kullanıcılarına reklam göstererek para kazanan bir şirket. Ancak bu bütün kullanıcılar için geçerli değil. Son bir kaç ayda, bu dev sosyal medya şirketi reklam göstermeyi bıraktı ya da gösterilen reklam sayısını, sadece aktif olarak kullanan kişi sayısına göre, azalttı. Bu kişiler için Twitter bu günlerde reklamsız ya da reklam yok denecek kadar az.

Bu demek oluyor ki Twitter bazı VIP kullanıcılar kazanmak için hamle yapmış durumda. Bu hamle şirketin çekirdek kitleyi elinde tutmak yerine, yeni kullanıcılar kazanmak olan amacına biraz aykırı bir durum. Ancak CEO Jack Dorsey, bu durumu destekliyor. Dorsey başa geçtiğinden beri, Twitter biraz daha farklılaşmaya başladı ve durumlar iyiye gittiği sürece bu mevkiyi koruyacak gibi görünüyor.

Twitter reklamları ufak bir grup için kapatmayı göze alabilir ancak 2015’te şirket, 2.2 milyar dolar gelir etti ve bu paranın neredeyse tamamı reklamlardan gelmekte.

Belki de Twitter bazı insanlara reklam göstermemenin doğru seçenek olduğunu düşünüyorsa, reklamsız hesap seçeneğini de bir düşünmeli.

Kaynak: http://recode.net/2016/01/25/twitter-...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?