Görüş Bildir
Haberler
Twitter'ın Kurucusu Jack Dorsey'den Hiperenflasyon Uyarısı! "ABD'de Başlayıp Dünyaya Yayılacak..."

Twitter'ın Kurucusu Jack Dorsey'den Hiperenflasyon Uyarısı! "ABD'de Başlayıp Dünyaya Yayılacak..."

Müge Kakşi
25.10.2021 - 19:49

Twitter’ın kurucu ortağı ve CEO'su Jack Dorsey yaptığı olay açıklamayla sosyal medyada gündem oldu. Dorsey Twitter hesabından yaptığı paylaşımla ABD’de ve tüm dünyada hiperenflasyon olacağını söyleyerek cümlelerine hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini de ekledi. İşte Jack Dorsey'in hiperenflasyon açıklaması...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Twitter'dan Kurucu Ortağından Önemli Açıklamalar

Twitter'dan Kurucu Ortağından Önemli Açıklamalar

Twitter’ın kurucu ortağı ve CEO'su Jack Dorsey, cuma günü Twitter hesabından bir tweet atarak ABD’de artan enflasyona vurgu yaptı. ABD’de ve tüm dünyada hiperenflasyon olacağını yazan Dorsey, “Hiperenflasyon her şeyi değiştirecek' dedi.

Dorsey, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

'Hiperenflasyon her şeyi değiştirecek. Bu oluyor. Yakında ABD'de de gerçekleşecek, dolayısıyla sonrasında da tüm dünyada.”

Gelecekte Gereğinden Fazla Yüksek Enflasyon Olacak

Gelecekte Gereğinden Fazla Yüksek Enflasyon Olacak

ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, ABD’de ekonomik toparlanmanın çok dengesiz olduğunu ve enflasyonun beklenenden daha kalıcı olabileceğini söyledi. ABD'deki tüketici enflasyonunun son 30 yılın zirvesine ulaştığını hatırlatan Powell konuşmasında, mevcut yüksek enflasyon oranlarının, fiyat belirleyicilerinin gelecekte gereğinden fazla yüksek enflasyon olacağı beklentisine yol açtığını belirtti.

Enflasyonun yükselmesine neden olan küresel tedarik zinciri kırılmalarının tahmin edilenden daha uzun sürebileceğini belirten Powell, bu durumun muhtemelen gelecek yıla kadar devam edeceğini açıkladı. 

HİPERENFLASYON NEDİR?

Hiperenflasyon, enflasyon oranının yıllık bazda yüzde 200'e ulaşması ya da geçmesi anlamına geliyor. 'Dörtnala enflasyon' olarak da adlandırılan hiperenflasyon, paranın değerinin yitirdiği en şiddetli enflasyon biçimi olarak biliniyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
2
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın