Tutuklamaya Gerek Duyulmadı: Eski Sevgilisini Tehdit Ederek Ölümüne Neden Olan Genç Tahliye Edildi

 > 
56PAYLAŞIM

Eski sevgilisi Zehra Demir'e psikolojik baskı uygulayarak tehdit eden 18 yaşındaki Süleyman Taruk, genç kızın intihar etmesine neden oldu. Cezaevinde 6 gün kalan Taruk, 'tutukluluk bir tedbirdir' denilerek tahliye edildi...

Zehra Demir, kendisini tehdit eden eski sevgilisi evinin kapısına dayanınca, 'ailesi her şeyi öğrenecek' korkusu ile 4. kattan atlayarak intihar etti

Zehra Demir, Antalya'da boyacılık yapan eski sevgilisi Süleyman Taruk tarafından tehdit edilmekteydi. 28 Eylül günü Demir'in ailesiyle yaşadığı evin kapısına dayanan Taruk, genç kızın kardeşlerinin aşağı inmesiyle onlarla tartışmaya başladı ve bıçakla saldırdı.

Aynı esnada, eski sevgilisinin kendisini 'ailesine her şeyi anlatmakla' tehdit ettiği Zehra Demir, 4. kattan atlayarak intihar etti. 

Hastaneye kaldırılan genç kız, tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

İntihara yönlendirme savı ile tutuklanan Taruk'un dosyası, Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 'görevsizlik' kararı ile asliye ceza mahkemesine yönlendirildi

Hürriyet'ten İsmail Saymaz'ın haberine göre 29 Eylül günü tutuklanan Süleyman Taruk için 'intihara yönlendirme' suçundan 4 yıldan 16 yıla kadar hapis cezası öngörülüyordu. 

Dosyanın yer aldığı Antalya 4. Ağır Ceza Mahkemesi, davanın asliye ceza mahkemesinde görülmesi gerektiğini vurgulayarak 'görevsizlik kararı' verdi.

Mahkemeden şaşırtan karar: 6 gün cezaevinde kalan Taruk, 'tutukluluk bir tedbirdir' denilerek tahliye edildi

Eski sevgilisini tehdit ederek intihar etmesine neden olan Süleyman Taruk, mahkeme tarafından 'suçun mahiyetinin değişme ihtimali, delil durumu ve tutuklamanın tedbir oluşu' gerekçesi ile tahliye edildi.

Avukat Hadi Cin'in karara itirazı ise reddedildi.

Taruk'un 'TCK’nın 84/4. maddesine göre ‘cebir veya tehdit kullanarak kişileri intihara mecbur edenler, kasten öldürme suçundan sorumlu tutulur' maddesinden yargılanması gerektiğini söyleyen Avukat, Taruk'un 'terör örgütü üyeliği ve uyuşturucu madde kullanmak' suçlarından sabıkası bulunduğunu vurgulayarak, Demir'in 'ölümcül şiddetten ötürü' intihara sürüklendiğini ifade etti.

Türkiye'de şiddet gören kadınların 'şikayetçi olmaktan korktukları', Avrupa Konseyi raporunda vurgulanmıştı 👇

Türkiye Kadına Şiddette Sınıfta Kaldı: Sıla'nın Sesini Tüm Ülke Duydu, Peki Diğerleri? - onedio.com
Türkiye Kadına Şiddette Sınıfta Kaldı: Sıla'nın Sesini Tüm Ülke Duydu, Peki Diğerleri? - onedio.com
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir