Türksat 4A'ya Geçiş 17 Eylül'de

 > 
42PAYLAŞIM

Türksat 4A'ya Geçiş 17 Eylül'de

Türksat 4A'ya Geçiş 17 Eylül'de

Türksat, 4A uydusuna geçişin 17 Eylül'ü 18 Eylül'e bağlayan geceyarısı yapılacağını duyurdu. Daha önce yapılması planan geçiş, Ramazan ayı nedeniyle ertelenmişti.

Ramazan ayında yapılması planlanan yeni Türksat 4A uydusu geçisi ertelenmişti. Yeni uydu ile beraber evinde uydu alıcı ile televizyon izleyenlerin ayarlarını güncellemeleri gerekiyor. Türksat'tan yapılan açıklamaya göre televizyon ve radyoların frekans geçişleri 17 Eylül 2014 tarihini 18 Eylül 2014 tarihine bağlayan geceyarısı yapılacak.

Türksat 2A haberleşme uydusunun ömrü 2016 yılının başında tamamlanacağından, söz konusu uydu üzerindeki yayınlar Türksat 4A haberleşme uydusuna aktarılacak, yeni TV kanallarıyla birlikte Türksat uyduları üzerindeki TV kanal sayısı 500’ün üzerine çıkacak.

Uydu alıcılarının ayarlanması

Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıcıları yeni frekansları otomatik olarak güncelleyecek. TKGS sistemi olmayan uydu alıcıları içinse, 11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC ¾ veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerleri girilerek “Şebeke Taraması” yapılması gerekiyor.

Türksat 4A haberleşme uydusu, 42° Doğu yörüngesinde (Türksat 2A ve Türksat 3A uyduları ile birlikte) hizmet vereceğinden, uydu üzerindeki yayınları izlemek için ek bir antene ihtiyaç olmadığı gibi mevcut anten ayarlarında da herhangi bir değişiklik yapılmasına gerek bulunmuyor.

Halen Digiturk, D-Smart ve benzeri dijital platformları kullananların alıcılarında herhangi bir değişiklik yapması gerekmiyor.

Kaynak: Al Jazeera

Haberin Tamamı İçin:
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir