Görüş Bildir
Haberler
'Türkler Hiç Kimsenin Yanlarında Olmadığı Duygusunda'

etiket 'Türkler Hiç Kimsenin Yanlarında Olmadığı Duygusunda'

Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Jagland, 'Charlie Hebdo ve Avrupa’daki diğer saldırılardan sonra, bunların hepimize karşı yapılmış saldırılar olduğunu söyledik. Ancak Türkiye’de 250 insan ölmesine rağmen Türkler, hiç kimsenin yanlarında olmadığı duygusundalar.' dedi ve 'Türkiye yollarını ayırma kararı verebilir' uyarısında bulundu. 

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Norveç televizyon kanalı NRK'ya konuşan Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjörn Jagland, Türkiye´deki muhalefetin de darbe girişiminin ardından yeterli desteği görmemekten endişe duyduğunu belirterek 'Charlie Hebdo ve Avrupa'da diğer saldırılardan sonra, bunların hepimize karşı yapılmış saldırılar olduğunu söyledik. Ancak Türkiye'de 250 insan ölmesine rağmen Türkler, hiç kimsenin yanlarında olmadığı duygusundalar. Ülkedeki muhalefet Türkiye'ye gösterilen yetersiz desteğin Avrupa'yı, Türkiye'deki gelişmelerde sadece seyirci konumuna getirmesinden endişeli' diye konuştu.

"Darbe girişimini kınamıyorsanız inandırıcılığınız yok"

"Darbe girişimini kınamıyorsanız inandırıcılığınız yok"

Jagland, darbecilerin bombaladığı TBMM'yi de ziyaret etmişti

Beraberindeki heyet ile birlikte 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Türkiye'yi ziyaret ederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhalefet liderleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile görüşen Thornbjörn Jagland 'Ziyaretim sırasında Türkiye'deki insan hakları konusundaki endişelerimi açık şekilde belirttim. Ancak siz darbe girişimini kınamıyorsanız bunda bir inandırıcılık olmaz. Muhalefet darbe girişiminden sonra Avrupa'nın gelecekteki gelişmeler üzerinde etkisinin azalacağını söylüyor. Bu benim de korktuğum bir durum.' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Thornbjörn Jagland 'Şu an yapılması gereken en önemli şey Türkiye ile hem hükümet, hem muhalefet hem de halen aktif olan insan hakları kuruluşları ile açık bir diyalog yürütmektir' diye konuştu.

BloombergHT

Onedio Gündem'i Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
213
65
64
9
4
3
2
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ercan

zararı yok biz yanlız olalım yeterki kuyumuzu kazmayın güler yüzlü çakallar.

Değerli

Türkün Türk'ten başka dostu yoktur.

Aylin Ece Eroğlu

Mükemmel bir bakış açısı

M.

Dost olarak Allahu teala yeter.

Çükübik

YAV HEEEEEEE