Görüş Bildir

"Türkiye, Suriye'ye Operasyon Yaparsa Suç Olur"

Anasayfa > Gündem
jrbenjamin.files.wordpress.com

Hükümetin Suriye’ye yönelik savaş planlarını değerlendiren dünyaca ünlü dilbilimci ve düşünür Noam Chomsky , olası bir operasyonun Türkiye’nin suç işlemesi anlamına geleceğini öne sürdü. Chomsky, operasyonun IŞİD’e karşı savaşanlara ciddi zararlar vereceğini belirterek, “Bundan en çok Rojava halkı zarar görür. Operasyon yapılırsa, umarım tüm dünya tarafından lanetlenir” dedi.

Birgün'den Onur Erem 'e konuşan Chomsky, Türkiye’nin Suriye topraklarına girme ve tampon bölge kurma ihtimalini değerlendirdi.

Türkiye Hükümeti’nin böyle bir operasyonu gerçekleştirmesinin teknik olarak mümkün olduğunu düşündüğünü söyleyen Chomsky, operasyonun sonuçlarının ağır olacağına dikkat çekti: “Böyle bir operasyon, gerçekleştirilmesi durumunda IŞİD’in vahşi güçlerine karşı hayatlarını korumak için savaşan Rojava halklarına çok ciddi zararlar verecektir.”

Olası bir operasyonun yalnızca Rojava’daki insanlara değil, arka planda Esad güçlerine de zarar vereceğini düşünen Noam Chomsky, Türkiye Hükümeti’nin böyle bir karar almasının suç olacağını öne sürerek şunları söyledi:

Suriye’ye böyle bir operasyon yapmak suç teşkil eden bir girişim olur. Operasyon yapılırsa, umarım tüm dünya tarafından lanetlenir.”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
birilerikonusur

Ya arkadaş bırakalım yanlışlığını doğrulunu da sanane ben adam! Amerika petrol bulduğu her ülkeye girerken suç dedi mi kimse. Ben savaş yanlısı değilim istem... Devamını Gör

kartacali

yıllarca amerikayı yerden yere vurdu zaten o girdigi savaşlar yüzüne bilmiyorsun bari yorum yapma

Pasif Kullanıcı

yıllarca doğuda terörden kırlırken ortalık neredeymiş bu

Pasif Kullanıcı

sevgi pıtırcıkları 40 yıllık teröristler olmuş sana insan hakları savunucusu adamı eleştirmek adamı bilmemek olmuş ,size a deriz devlet bize bakmıyor size b ... Devamını Gör

nebusimdi

Sykes-Picot hala geçerlidir demek getirmiş eleman. Başka bir deyimle, eşek olana semer vuran çok olur demek istemiş. Evet, doğrudur.