Türkiye'nin Paris Büyükelçisi'ne Boyalı Saldırı

 > -

Türkiye'nin Paris Büyükeçisi Hakkı Akil, boyalı saldırının hedefi oldu.

Türkiye'nin Paris Büyükelçisi Hakkı Akil, Paris Descartes Hukuk Fakültesi’nde düzenlenen ‘Türkiye ve Fransa’da Laiklik’ konferansında bir kişinin boyalı saldırısına maruz kaldı. Konuşma yaptığı sırada kürsüye yaklaşan bir kişi elindeki boyalı sıvıyı Büyükelçi Akil’in üzerine fırlattı.

Saldırıya dair büyükelçilikten açıklama yapıldı. Açıklama şöyle:

"Paris Büyükelçimiz Hakkı Akil bugün Paris Descartes Üniversitesi'nde düzenlenen 'Türkiye ve Avrupa: Fransa ve Türkiye'de laiklik, sınamalar ve tehditler' başlıklı konferansta açılış konuşmasını yaptığı sırada Ermeni asıllı genç bir Fransız tarafından üzerine nar suyu fırlatılmıştır. Büyükelçi Akil, olayı takiben konuşmasını tamamlayarak, daha önce öngörüldüğü şekilde konferans mahallinden ayrılmıştır.

AKİL: SALDIRILARIN ARTMASI ŞAŞIRTICI OLMAZ

Akil, saldırı sonrası yaptığı açıklamada ise saldırganın Ermeni asıllı Fransız vatandaşı olduğunu belirtti. Güvenlik görevlilerinin saldırganın kimliğine ulaştığını dile getiren Akil, “Daha önce de saldırdılar. Marsilya’da ve Paris’te turizm ofisine de saldırdılar” dedi. 1915 olaylarının 100'üncü yılı dolayısıyla bu şekildeki saldırıların artıp artmayacağının sorulması üzerine Büyükelçi Akil, "O konuyu diasporaya sormanız lazım. Artması şaşırtıcı olmaz" cevabını verdi.

  • Ajanslar

Fotoğraf: İHA

Fotoğraf: DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir