Görüş Bildir
Haberler
Türkiye - Kazakistan Maçı İçin Yazılmış En İyi 10 Köşe Yazısı

Türkiye - Kazakistan Maçı İçin Yazılmış En İyi 10 Köşe Yazısı

Fatih
17.11.2014 - 03:31 Son Güncelleme: 17.11.2014 - 10:02

Beklenen büyük zafer geldi! - Ahmet Çakır

Her bakımdan o kadar utanılacak durumdayız ki nereden başlamak daha uygun olur kestiremiyorum. Yakın zamanlarda deplasmanda 6, içeride 4 olmak üzere iki maçta 10 gol attığımız rakip karşısında Milli Takım’ın çıkış aradığı haberleri mi dersiniz, Galatasaray stadında Fenerbahçeli Volkan Demirel’e küfür etmek üzere gelmiş kişiye hiçbirşey yapılamayışı mı içinizi kanatır, yoksa milli kalecinin bu nedenle maçı ve stadı terkedebilmesi gibi akılalmaz bir davranış üzerine mi yoğunlaşırsınız, size bırakıyorum.

Devamı...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Hollanda’ya Yetecek mi? - Ali Ece

Biz başarısız olunca ortaya “Artık Avrupa’dan değil, Asya eleme gruplarından mı katılsak?” diyenler çıkıyor. Dün geceki rakibimiz Kazakistan da 2002 Dünya Kupası elemelerinde havlu atana kadar Asya’dan elemelere giriyordu, sonra çıktı ve Avrupa’ya geldi. Dün geceki maç öncesinde 157 milli maçta -93 averaja sahip olan Kazakistan, tarihindeki en farklı 2 yenilgisinden birini de bize karşı 6-0 kaybederek almıştı.

Devamı...

Dünya bizimle dalga geçer - Rıdvan Dilmen

Maç öncesinde Volkan Demirel'e edilen küfürler ve onun maçta oynamaması gerçekten şaka gibi. Dünya bizimle dalga geçer. Görüntüleri izledim, Volkan uyarıyor, yapmayın diyor ama sonunda dayanamıyor. Ben federasyonun yerinde olsam o tribünü boşaltırdım. Yazık gerçekten çok yazı.

Maça gelirsek ilk yarı Kazakistan gibi takımlara karşı oynamamız gerektiği gibi oynadık. Kazakistan karşısında Almanya da olsa böyle oynardı. Bu sonuçla Fatih Terim ve öğrencileri Mart ayına kadar rahat bir nefes aldı.

Devamı...

Bu acımasızlığa değer miydi? - Cem Dizdar

Ülkedeki birçok şey gibi futbol da hayli ıstıraplı halde. Çözüm var mı, varsa çözümü bilen var mı, kestirmek zor. Sorumluluk makamlarını işgal edenleri takip ederek ipuçlarına varmak ise imkansız. Onlar her şey yolunda gibi davranıyor!

Maç öncesi 'takım tutma bahanesi'yle Volkan Demirel'e yaşatılan acımasızlık, daha önce Semih Kaya'ya 'Keşke o gözüne mangaldan alev kaçtığında kör olsaydın da Galatasaray'ım kurtulsaydı senden. Aldığın para haram zıkkım olsun' diyen budalaca bakışın türevi. Aynı hastalıklı tutum!

Devamı...

Müthiş hırs! - Ömer Üründül

MİLLİ Takımımızın beklenmedik şekilde daha üçüncü maçlar sonunda üçüncülük şansını çok büyük riske atmasının yarattığı olumsuz gelişmelere, Brezilya hezimetinin eleştirileri de eklenince Kazakistan karşılaşmasının önemi çok daha fazla artmıştı. Bu mücadeleye tüm futbolcularımızın büyük bir motivasyon ile çıkacağı tahmin ediliyordu. Bir de buna dünyada eşi benzeri görülmemiş, Volkan Demirel olayı eklenince takımın hırs kat sayısı daha da arttı.

Devamı...

Ay-yıldız hikâye, dört yıldız şahane - Şansal Büyüka

Hani derler ya “yumurta mı tavuktan çıktı, tavuk mu yumurtadan“ diye... Bu sonuçtan sonra şu tartışılabilir; Biz mi çok iyi oynadık, Kazakistan hiç mi yoktu... Kabul edelim ki, Kazakistan hiç yoktu... Ama bizim istekli ve hırslı olduğumuzu, özellikle ilk yarıda gruptaki en etkili maçımızı oynadığımızı asla gözardı edemeyiz...

Devamı...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Kazakistan zaferi - Mehmet Demirkol

Burak Yılmaz'ın kariyerinde 30 golü aştığı sezon var... Ancak bir yarıda 5 gol atması kesin olan maçı ben hatırlamıyorum... Dün o maçı yaşadı ve 2 golle oyunu kopardı.

Kazakistan'ı grupta özellikle de Hollanda deplasmanında seyretmiş olanlar bu sonucun önemini daha iyi anlar. Bu takım bu kadar sahasına hapsolabilir ama bu kadar toy ve çözülebilir değil. Milli takım bunu başardı. Önde ve baskılı olarak... 

Devamı...

Marta kadar nefes aldık - Güntekin Onay

Kazakistan çok zayıf bir ekip. FIFA klasmanında 132. sırada. Böylesine gücü kısıtlı bir ekip karşısında kazanmamız çok doğal. Futbolumuzda büyük bir düşüş olduğu gerçeği var ama Kazakistan’ı evimizde yenemeyecek kadar da uzun boylu değil. 

İlk yarıda kararlı ve baskılı başladık. Fatih Terim de rakibin sadece direnmeye çalışacağını göz önünde bulunduran bir kadro sürdü sahaya. Orta alanda topu iyi kullanan oyuncular ve önlerinde çift santrfor Umut ile Burak.

Devamı...

İbaresiz (!) varlıklar - Gürcan Bilgiç

KAĞIT üstünde kolay, kendi hikayesi içinde zorluklar ve tehlikelerle dolu bir maça çıktılar. Brezilya faciasının ardından güven ibresinde dibe vurmuş bir ekip, puan kaybetmenin 'Dünya'nın sonu' olarak yorumlanacağı sınavdaydı.

Bunların üstüne bir de seyirci -

Volkan Demirel krizi eklendi. Türkiye'yi temsil eden bir oyuncuyu, Fenerbahçe'de oynadığı, simgeleştiği için küfüre boğdular.

Devamı...

Çiçek böcek - Mert Aydın

Kazakistan'ı yendik. Çiçek böcek.

Ama maçtan önce bir grup taraftar, kaleci Volkan'a küfretti. O da oynamadan gitti. Olsun Kazakistan'ı yendik. Çiçek böcek. Ama kaliteli iki oyuncumuz, bir kavganın 1 yıldır çözülememesi nedeniyle kadroda yoklar. Olsun Kazakistan' yendik. Çiçek böcek.

Devamı...

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0