Türkiye Hayvanlar İçin Cehennem mi? Dört Ayaklı Dostlarımıza Gün Yüzü Göstermediğimizi Kanıtlayan Olaylar

-

Her yıl binlerce hayvanın işkence gördüğü, yakıldığı, parçalandığı, öldürüldüğü ülkemizde yasalar caydırıcı olmadığı sürece bu haberleri çok duyacağız!

Sakarya'nın Sapanca ilçesindeki ormanlık alanda bacakları ve kuyruğu kesilmiş halde bulunan bu kapkara yavruyu hatırlıyor musunuz?

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü'nde beşinci kattan atıldığı için kanlar içinde kalan ve yaşamını yitiren yavru kediyi?

Kocaeli'nde beş kurşunla vurularak öldürülen yunus balığını hatırlıyor musunuz peki?

Size çok uzak bir geçmiş gibi geliyor olabilir ama tüm bunlar geçen sene, 2018'de ülkemizde gerçekleşti. Binlerce hayvan işkence gördü, zorla alıkonuldu, dövüldü, öldürüldü. "Bu kadarı da olmaz artık" dediğimiz her seferinde yeni bir hadiseyle güne başladık, yasaların yetersizliği nedeniyle kahrolduk. Size kötü günlerin geçtiğini, acımasız insanların artık aramızda olmadığını söylemeyi çok isterdik ama maalesef... İşte ülkemizin asla değişmediğini, yaşadığımız coğrafyanın hayvanlar için bir cehennem olduğunun kanıtları!

Not: Görüntüler rahatsız edici olabilir.

1. Fuhuş yaptırılan eşek...

2. Damızlık olarak kullanılan ve yavruları satılan köpek...

3. Vahşice katledilen tilki...

4. Zehirlenen köpek...

5. Arabayla çarpılan ve işkence gören ayı...

6. Faytonla hayatları karartılan atlar...

7. Doğalarından koparılan ve satılan sincaplar...

8. Tecavüz edildikten sonra işkenceyle öldürülen dört ayaklı dostlarımız...

9. Şov uğruna canına kıyılan papağan...

10. Uyuşturulduktan sonra çöp kamyonunda preslenen canlar...

11. Ve yirmi birinci yüzyılda hâlâ kürk yapılmak için vahşice katledilen yaşamlar...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zeki-gumuscu

Keşke böyle orospu çocuğu bi ülkede doğmasaydım

okabe-rintarou

Türkiye kim için cehennem değil ki..

hilalctn

hepsi gerçekten çok kötü fakat şu hayvana tecavüz edenler beni cidden korkutuyor sonuçta sen bir insansın nasıl olur da senden farklı bir canlıya istek duyarsın aklından nasıl birşey geçiyor da bunu yapabiliyor. Yaşadığım bir olayı yazıyım Ankara Batıkent'te 1 ay önce felan akşam metrodan çıktım giderken köpek gördüm çantamda da iş çıkışı yemek için aldığım salam felan vardı köpek gördüm aç belliydi bende yemeğimi köpeğe verirken kulağı dikkatimi çekti kulağı kesilmişti kanamıştı da ve hayvan o kadar korkuyordu ki ben kulağına bakmak isterken saklamaya çalıştı yapılan büyük vicdansızlıktı

bseozyrt

Bu kahpelikler bize yeter.. Haberleri hiç birini okuyamadım resimlerin her birinede sadece 2 sn bakabildim zar zor.. Şunlardan birisinin bile sorumlusu bir yakınım olsa gebermesini dilerdim.

vampirrumuzlu

geberin hepiniz

Görüş Bildir