Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Türk Ünlülerin İsimlerini Duyduğumuz An Şak Diye Beynimizde Yankılanan İmza Cümleleri

0PAYLAŞIM

Memleketimizin havasından mı suyundan mı bilinmez, bazen ünlüsü bile tuhaflaşıyor. Kimisi birbirine laf sokarken kimisi de normal hayatını yaşarken öyle şeyler söylüyor ki hafızamızın orta yerine kazınıveriyor. Bu işin sonu ne olacak derseniz ben de bilmiyorum. Ancak şu bir gerçek ki onlarda bu anlamlı ve anlamsız yaratıcılık yeteneği olduktan sonra daha çok laflar duyacağız. Şunlara bir bakar mısınız lütfen yani!

1. "Kardeş sileriz sıkıntı yapma!" - Kenan Sofuoğlu

Kenan Sofuoğlu Almanya'ya gittiği bir gün Bayer Leverkusen'de oynayan Hakan Çalhanoğlu'na WhatsApp'tan tanışmak istediğini söyleyen bir mesaj atıyor. Hakan da "Ben sizi tanımıyorum." deyince tabii Kenan Sofuoğlu "Kardeş sileriz sıkıntı yapma." diye cevap veriyor, yetmezmiş gibi bu mesajlaşmayı da internette yayınlıyor.

2. "Kaç yaşındasın sen?" - Ozan Güven

Bunu artık bilmeyen yoktur herhalde. Ozan Güven'e sevgilisiyle ilgili soru soran muhabir, pilot koltuğunda oturan Ozan Güven'in bu sorusuyla karşılaşıyor. Ama öyle bir karşılaşma yok. Herhalde en az 15 defa aynı soruyu soruyor kaptan pilot Ozan Güven.

3. "Oğlum ayağınızı denk alacaksınız, herkes ayağını denk alacak!" - Seda Sayan

Bu bir tirat, bu bir unutulmayan dev eser! Seda Sayan'ın Erol Köse'ye televizyon üzerinden yaptığı tarihi atarı. O atarın içinde o kadar çok cümle var ki alıntı yapılacak, o kadar olur yani. En akılda kalanı tabii ki bu.

4. "Ne mana?" - Kerimcan Durmaz

Sosyal medyanın her yeri ele geçirmiş yeni fenomeni Kerimcan Durmaz'ın nokta yerine kullandığı soru cümlesi. Her lafın sonuna genelde bunu ekliyor. Artık insanlar anlamadığı bir şey olduğu zaman birbirlerine "Ne mana?" diye soruyor.

5. "Orospu Seyhan!" - Yıldız Tilbe

Deli kızımız Yıldız Tilbe, kendisine ısrarla İbrahim Tatlıses'i soran muhabire artık dayanamayıp böyle hitap ediyor. Görüntülerden anladığımız kadarıyla işin içinde biraz samimiyete dayalı bir şaka var ama yine de Seyhan bu lafı affetmeyip Yıldız Tilbe'yi mahkemeye verdi.

6. "Seni pezevenklerin elinden gittim aldım!" - İbrahim Tatlıses

Türk televizyon tarihinde sarf edilmiş en cüretkar cümlelerden biri İbrahim Tatlıses'e ait. Vallahi bu konuda tarafsız olmak pek mümkün değil ama zaten Yıldız Tilbe gerekli cevabı, gerekli üslupla kendisine vermişti.

7. "Daçmin goş!" - Taner Tolga Tarlacı

Survivor ünlüsü Taner Tolga Tarlacı ile özdeşleşen bu lafı unutmadınız herhalde. Takım arkadaşı Taçmin'i sürekli böyle motive ediyordu. Bu çocuk yarışmadan sonra biraz tuhaflaştı yalnız...

8. "What can i do sometimes?" - Fatih Terim

İmparator Fatih Terim'in ülkemizi yurt dışına tanıttığı İngilizcesinden sadece bir bölüm. Acaba adamlar bizim hakkımızda ne düşündü? Gerçi derdini anlattı Fatih Terim. Bu lafı günlük hayatta çok kullanıyoruz reyizin sayesinde.

9. "Senin ruhun benim ruhumun önünde diz çöker, tövbe ister." - Nihat Doğan

Nihat Doğan'ın İbrahim Tatlıses'e gider yaptığı laf. Her şeyi göze alıyorsanız bu lafın tam metni şöyle: "Eğer, şunu açık ve net söylüyorum, bu sektörde veya sektör dışında, buradan açık açık söylüyorum, ve diyorum ki, o face to face diyorum ya geçtim onu, beni 70 milyon insanın önünde "sen ruhsuzsun, geri zekâlısın, sen de adam mısın?" diyemez! Eğer ruhlarımızı ortaya koyacaksak, senin ruhunla benim ruhum ortaya gelecekse, Allahımın üstüne yemin ederim ki senin ruhun benim ruhumun önünde diz çöker, tövbe ister."

10. "Bunlar babadan oğula nesil herhalde." - Doğuş

Doğuş'un çocuk yurtlarında yaşanan sorunlarla ilgili verdiği röportajdan bir kesit. Videonun tamamı küfürden mütevellit olduğu için içinden alınabilecek tek cümle bu. Yalnız adam haksız da değil yani!

11. "Bizimlasın." - İvana Sert

"İşte benim stilim" programıyla yıldızı parlayan İvana Hanım, bu cümlesini hayatımızın ortasına bırakıp gitti. Herkes birbirine "Bizimlasın" ya da "Bizimla deyilsin" deyip duruyor.

12. "Fevkaladenin fevkinde." - Bülent Ersoy

Sevgili Divamızı burada anmasak olmazdı. Ayrıca size bir şey söyleyeyim, eğer ondan "Fevkaladenin fevkinde" lafını duyduysanız işler iyi gidiyor demektir. Yalnız sonrasında gelen diğer cümleler için sözlük falan lazım.

13. "Böyle bir şey olabilir mi Haşmet?" - Hıncal Uluç

Hıncal Uluç'un, ekürisi Haşmet Babaoğlu'na şaşkınlıkla sorduğu soru. Haşmet Babaoğlu da "Evet böyle bir şey olabilir" ya da "Hayır böyle bir şey olamaz" demedi bir türlü.

14. "Alo, ne koyiim?" - Mustafa Keser

Yıllar yılı herkesin diline doladığı bir Mustafa Keser sorusu. Aslında Mustafa Abi orada "Alo, merhaba. Sizin için ne okumamı istersiniz?" diye soruyor ama biz televizyon karşısından böyle duyuyoruz.

15. "O kilitler açılsın lütfen." - Hakan Taşıyan

Hakan Taşıyan'ın çok dolduğu bir zaman diliminde katıldığı programda söylediği büyük metafor. Kilitler açılsın'dan kasıt, gönüller birbirini kucaklasın, sevsin, kimsede küslük olmasın... Zaten bu noktadan sonra "Ne yapıyoruz ki biz burada?" diye sorgulayan bir felsefi tavır içine de giriyor sanatçı...

16. "Oyuncu değişikliği hakkımız da doldu." - Rıdvan Dilmen

Yürekleri ağıza getiren Türkiye - Çek Cumhuriyeti maçı sırasında Rıdvan Dilmen'in transa geçerek söylediği söz. Adam haksız da değildi yani. Volkan kırmızı kart görünce YAPMA VOLKAN YAPMAAAAAA diye ikaz etmişti halbuki...

17. Hoaaydaaaa!!!

Rasim Ozan Kütahyalı'dan bugüne kadar duyduğumuz en anlamlı laf.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
so_far_so_good

rahmetli turgay şeren'i de unutmayalım.

eexorciist

bana unutmayın ki hiçbir şey olmaz......gülben ergen

Görüş Bildir