Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Türk Erkeklerinin 10 Ortak Özelliği

36PAYLAŞIM

Değerli Merve Ç.'nin bazı yazılarını beğensem de Türk erkeklerine karşı ön yargı ve genelleme yaparak saldırmayı doğru bulmuyorum.
Benim yazdıklarımı da okuyun, söylemek istediğim önemli şeyler var!

1. Türkiye toprakları içinde doğmuşlardır.

Ya da yurt dışındaki Türk ailelerin çocuğudur.

2. Yetiştirilmesine bağlı değişken kişilikleri vardır.

Kimi erkek adam öldürür, döver diye yetiştirir çocuğunu kimi ana bacı sevgisi aşılar. Bir diğer yandan eğitim düzeyi ne kadar yüksek olursa olsun karısını döven, çocuğunu evden atan, okumamış etmemiş ama ailesine sahip çıkan, çevresine saygılıları mevcut.

-Ha o zaman ne diyoruz?-Genelleme yapmıyoruz.

3. Ortalama boy 1.72

TÜİK’in 2010 verilerine göreymiş.

4. Hem etçil hem otçullar.

Vegan olanlar var. Pizzadan vazgeçmeyenler. Nicesi...

5. Esmer, sarışın, kumral, kızıl, albino olabiliyorlar.

Çekik, renkli gözlü, çilli, tüylü, tüysüz.

''Ay Türk erkekleri çok çirkin, bize İtalyan lazım şekerim.'' diyebilirsin. Saygı duyarım. Ama o zaman ben de senden sadece gördüğün kadarı hakkında konuşmanı isteyeceğim.

6. Kadınlarla konuşarak veya beden diliyle iletişime geçiyorlar.

Ne Rus kızlar ne Alman kızlar onlara hasta değil, doğruya doğru konuşalım.
Ama bu kimsenin onları sevmediği anlamına mı geliyor?

7. Tek eşli olanlar ve çok eşli olanlar olarak ikiye ayrılıyorlar.

Çok eşli olanlar dilerlerse vazopresin hormon takviyesi yaparak tek eşli olabiliyorlar.

-Aldatıp sevdiği kadını üzen de var, ömür boyu partnerine rüya yaşatanı da...

8. Sekse kişiliğini yansıtır.

''Tabuları var mı yok mu? Bencil mi paylaşımcı mı? Seviştiği kadına saygılı mı saygısız mı?'' vb

9. Bazı kalıplaşmış düşünceleri var.

-Kadınların dilinden anlamak zordur.
Şimdi erkeklerle kadınların düşünme yapıları farklıdır evet. Kadınlar her şeyi duygularla anımsar ve ona göre kodlar. Bir şarkı çaldığında ya da belirli kelimeler duyduğunda gözünün dolması, sinirlenmesi vs tepkileri buna bağlıdır. Anatomik yapı gereğiyle gelip bunu anlamanızı beklemek zordur. Ha nadir de olsa vardır belki anlayabilen ama sorun bu değil. Şu ki karşınızda sizi anlamaya çalışan birisi varsa siz de çaba gösterin az da olsa. ''Kadın milleti yaa anlamam ben'' demek saygısızlık hatta karşınızdaki için haksızlık değil midir?

-Türk kızları trip atar.
Bunu sadece Türk kızları yapmıyor bilginize. Ama adı sadece Türkiye'de ''trip'.
Mesela sevgilinize kötü bir şey anımsatmış, kırıcı davranmış, yalan söylemiş, günlerdir iki çift güzel söz söylememiş ya da hoşlanmadığı bir şey yapmışsanız kırılıp üzülmesi, konuşmak istemeyip içine kapanması ya da sinirlenip sinirlenmemiş gibi yapmaya çalışmasına neden olduğunda ''Ay trip atıyor yeaa'' diyebiliyorsanız, bu sizin ayıbınız.

-Açık saçık giyinen kız aranıyordur.
Çok erkek tarafından ülkemizde kabul edilen düşünce ne yazık ki. Ama ben bu kızın giyinme özgürlüğü olduğunu, canı ne yapmak isterse istesin beğendiği gibi giyineceğini anlatmaya çalışsam anlarlar mı acaba?

-KEZBAN
Bir kadın ismi halbuki. Ama bazen aşağılama olarak kullanılıyor. Bu yapıştırmayı yapan erkekler genelde ergenlik dönemlerinde kendi halinde insanlardır muhtemelen. Ama tabi bu işin ergenlik yanı yok. Duyarlı olmakla, açık düşünebilmekle, saygılı olmakla ilgisi var...
-Mesela kadınlar tüylerini alıp almamakta özgürdürler. Sen buna göre bir genelleme de yapamazsın. Alan var almayan var. Kendi kararı. Kendi vücudu üstündeki kararlara lütfen saygı duyalım.
-Ağırdan satıyor, öpmüyor, sarılmıyorsa ve sen ona bu yapıştırmayı yapıyorsan sana yakınlaşmak istememekte haklıdır muhtemelen. Ya da diğer bir genelleme olan ''Basit kız'' damgası yemek istemiyordur ki yine senin yüzünden...

-Sadece paran varsa ya da çok yakışıklıysan kızlar seni beğenir.
Yorum bile yapamıyorum buna... Mutlaka maddiyata daha önem veren kadınlar vardır ama kadınlar üzerinde hiç bir şekilde bu genelleme yapılamaz.

10. Son olarak insandır, genellemelere tabi tutulamaz.

Gerek coğrafya, gerek başka nedenler, her hangi bir ülke veya Türkiye olsun insanlar genellemeye tabi tutulamaz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
backy-b

Merve negatif konuşuyor hakkımızda , sen de nötr bakmışsın . Pozitif anlat da dengelensin yagmur

ttormentt

Yanlış seçimler ve ileride değiştiririm (kendi istediğim kıvama getiririm) ümidi ile sana uygun olmayan, farklı kutuplarda bir insan ile zoraki bir birliktelik yaşarsan tabii ki erkekler odun / kızlar yollu dersin. Sen önce seçimlerini iyi yap da, aldatan, terk eden kendi ayıbını yapmış olsun. Son olarak, birine çamur atmadan önce bir de gerçekçi bir öz eleştiri yapabiliyorsak, cinsiyete bakmaksızın mutlu olmakta bir sıkıntı çıkmaz, çıkmamalı.

herkeselololo

Arkadaş eş durumunu yanlış yazmış. Türk eerkeği tek eşli, çok eşli ve hiç eşli olarak üçe ayrılır.

deli-emin

hep erkekler suçlu onları bu hale getirenlerin hiç mi suçu yok. lütfen öz eleştiri de yapın

janissary1

özümüzde fena değiliz yani

Görüş Bildir