Tüm Gerçekliği ile Doğum Sonrası Vücutlarını Paylaşan 14 Annenin Güç ve Güzellikle Dolu Fotoğrafları

24PAYLAŞIM

Doğum sonrası fotoğraflarını paylaşan bu kadınlar çok güçlü 😍

1. "Bu fotoğraf doğumumdan 5 gün sonra çekildi. 6 yıl içindeki dördüncü bebeğim. Sarılıktan dolayı hastaneye geri döndük ve onu vücudumdan dolayı başarısızlığa uğrattığımı hissediyorum. Çok duygusaldım, süt üretemiyordum ve HER AN ağlıyordum."

"Neyse ki çabucak iyi hissetmeye başladım. Bebeğim eve döndü ben de vücudumun ve duygularımın kontrolünü geri kazandım. Vücudumun çocuklarım için yaptığı her şeye minnettarım. Eskisi gibi gözükmese de vücudumu olduğundan daha çok seviyorum.

2. "Bu doğumdan birkaç saat sonra çekildi, sade ve ham bir fotoğraf. İç çamaşırlı, göğüs pedli ve göz altı morluklarım var. Geri dönüşü yok ve buna tamamım. Bu vücut 6 çocuk doğurdu..."

"Anneler, kendimizi daha fazla övmeliyiz ve onurlandırmalıyız! Eskiye dönmek harika anca vücudunuza ihtiyacı olduğu kadar zaman vermek de harika. Bu süreçte de yaptığınız her şeyden gurur duyun; içinizde bir insan büyütüp onu doğurdunuz ve hayatını sağladınız. Nedense insanlar doğum sonrası vücut hakkında konuşmayı tercih etmiyor ama bence bunu konuşmalıyız."

3. "İnternet, bizi doğum yapar yapmaz kadınların eski pantolonlarına girebildiğine inandırıyor. Ancak gerçek olan şey, çoğu kadının doğumdan sonra böyle gözüktüğü. Bu fotoğraf doğumdan iki hafta sonra çekildi. Rahim kasılmaları, hiperpigmentasyon ve şişmiş bir karın. Ama hala çok güzelsiniz..."

Dr. Vernette Kountz 2018 yılında taşıyıcı anne oldu. "Taşıyıcı annelik yaparkenki doğum sonrası deneyimim, bu sürecin tatmin edici ve candan olduğunu kanıtladı. 6 çocuk annesi, ve yolda bir tane daha, olarak başka bir hayata imkan sağlama gücünüzün olması çok eşsiz bir şey. Kalbim tamamen dolu..."

4. "Wonder Woman olduğunuzu unutmayın... Kimsenin sizi farklı hissettirmesine izin vermeyin."

Bu gönderiyi Instagram'da gör

Wonder Woman #thisispostpartum

Yeyo Photography (@yeyo.photography)'in paylaştığı bir gönderi ()

5. "Gençken, annemin karnındaki çatlaklara bakardım ve neden böyle olduğunu düşünürdüm. Bu çatlakların adeta bir mucize olan hamileliğin getirdiği fedakarlıkla oluştuğunu anladım. Ayrıca bu çatlak izlerinin annemin çocuklarını yani hediyelerini temsil ettiğini sonradan anladım. Kendi doğumum sonrası bende aynaya baktım ve karnımın aynı anneminki gibi olduğunu fark ettim. Bu çatlaklar hayatımın en güzel anlarını hatırlatacak..."

6. "Bu fotoğraf doğumumdan 3 gün sonra çekildi. Doğum sancım 38 saat sürdü ve beklenmedik bir sezaryen ile sonuçlandı. Daha önce hiç böyle bir şey yaşamamıştım. Acıyı çekene kadar gerçek olduğunu düşünmüyordum ve iyi hissediyordum. "

7. "İlk oğluma 20 yaşımdayken hamile kaldım ve hamilelik hakkında pek bilgim yoktu. Kitaplar ve internette makaleler okumaya başladım. Hamilelik ve doğum tatlı bir süreçti, bebeğim için sağlıklı olabileceğim her şeyi yaptım ancak kimse beni doğum sonrası vücudu konusunda uyarmadı. Eskisi gibi gözükmüyordum ve fazla kilolarımla birlikte çatlaklarım vardı. Kendiminki gibi başka vücutlar görmedim ve utanmaya başlamıştım. Sarkık bir karın ve çatlakların utancını 15 yıl taşıdım."

"Asıl olan, vücudumdaki bu izler doğurduğum 2 sağlıklı çocuğu hatırlatıyor. Doğum sonrası vücudu size ne kadar harika bir iş yaptığınızı hatırlatmalı ve bunu kutlamalısınız. Vücudumu tekrar sevmeye başlamam 2 ayı buldu. Sevgili anneler, toplumun dayattığı güzellik algılarından dolayı doğum sonrası vücudunuzdan utanmayın."

8. "Bu doğum yaptıktan 24 saat sonra. Bu fotoğrafı çekerken, oğlumun bir salgın ortasında yeni doğan yoğun bakım ünitesine götürüleceğini bilmiyordum. Eve geldiğinde daha iyiydi. Doğum sonrası bunalımı ve anksiyetesinden dolayı hala terapiye gidiyorum, oğlumu çok seviyorum ve onun için gerekirse bunların hepsini baştan yaşarım."

9. "Doğumdan 7 gün sonra oğlum ve ben. Karnımın içinde olmadığı gerçeğine inanmakta zorlandım. Kollarımda olsa da hala kendimi karnımı ovalarken ve onun tekmelerini hissederken buldum. Aylar sonra ilk defa vücudum yine kendimindi ve buna hazır mıydım emin değildim. Her geçen gün yumuşak anne karnım ve onu beslememi sağlayan ağrıyan göğüslerim için daha da minnettar oluyorum. Oğlum 15 aylık ve vücudumun neler yapabileceği beni hala şaşırtıyor."

10. "Doğum sonrası 36 saat böyle gözüküyor. Yaram için bir vakum ve sezaryen doğumdan dolayı bir kuşak giyiyorum."

11. "Yeni doğum dövmelerimi sevmeyi öğreniyorum. Her zaman fit vücudu olan bir sporcuydum ancak şimdi vücudum kıvrımlı ve çatlaklı. Bu vücut, çatlak oluşmasına değer harika bir erkek çocuk yarattı."

12. "Acil bir sezaryen operasyonundan 4 gün sonra ben. Hala bir çuval kaldı ancak ondan nefret edemiyorum çünkü küçük oğlum orada yaşıyordu."

13. "Bu 20 saatten fazla süren sancı ve ardından acil bir sezaryen sonrası. Kafası çok küçük gözüküyor ancak kasıklarım için çok büyüktü."

14. "Sezaryen ile doğum yaptıktan sonra 4. gün. Doğum sonrası şiddetli preeklampsi nedeniyle oluşan şişkinlikten dolayı hastaneye tekrar yatırıldım.

15. "Sezaryen operasyonumdan 20 dakika sonra ben ve ikinci bebeğim. Yorgun, tamamen şiş ve saf mutluluk"

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Annelerin Doğum Sonrası Karşılaştığı Fiziksel ve Ruhsal Zorlukları En Gerçekçi Haliyle Sergileyen Fotoğraflar - onedio.com
Annelerin Doğum Sonrası Karşılaştığı Fiziksel ve Ruhsal Zorlukları En Gerçekçi Haliyle Sergileyen Fotoğraflar - onedio.com
Doğum Sonrası Kilolarını ve Selülitlerini Tiye Alan Bergüzar Korel, Yaptığı Paylaşımla Olay Oldu! - onedio.com
Doğum Sonrası Kilolarını ve Selülitlerini Tiye Alan Bergüzar Korel, Yaptığı Paylaşımla Olay Oldu! - onedio.com
Bu Yıl Doğum Yapmamış Olan Ünlüyü Bulabilecek misin? - onedio.com
Bu Yıl Doğum Yapmamış Olan Ünlüyü Bulabilecek misin? - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
rivaille

Bu romantizmden de gına geldi. Çocuğu siz istediniz siz yaptınız çatlak göbüşüm çok güzel diye habire edebiyat yapmayın yeter ya. O fotograflar ne

Görüş Bildir