TSK: Mardin'de 3, Diyarbakır'da 1 Asker Şehit

 > -

Genelkurmay Başkanlığı'nın sabah saatlerinde Mardin'in Dargeçit ilçesinde biri üsteğmen 3 askerin şehit olduğunu açıklamasının ardından bir acı haber de Diyarbakır'dan geldi. Akşam saatlerinde Sur ilçesindeki çatışmalarda 1 askerin daha şehit olduğu açıklandı. 

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Dargeçit kırsalında operasyonlarını sürdüren güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında sıcak temas sağlandı.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"02 Mart 2016 Çarşamba günü Mardin ili Dargeçit ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur.

Söz konusu çatışmada, bölücü terör örgütü mensubu sekiz terörist silahlarıyla birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz."

Sur'da 1 asker şehit

Arşiv

Genelkurmay 16:52'de yaptığı açıklamada ise Diyarbakır'ın Sur ilçesinde bir askerin şehit olduğunu açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamada;

"03 Mart 2016 Perşembe günü Diyarbakır ili Sur ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu bir kahraman silah arkadaşımız ağır şekilde yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilmiş, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 15.00’te şehit olmuştur." denildi.

Doğan Haber Ajansı şehit olan askerin uzman çavuş olduğunu ve keskin nişancı tüfeğiyle vurulduğunu duyurdu. Ajans çatışmada bir uzman çavuşunda yaralandığını aktardı.

TSK ve DHA

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

2016DiyarbakırMardinŞehitTerörTürk Silahlı Kuvvetleri
Görüş Bildir