Trump'ın Kudüs Kararına Sosyal Medyada Tepki Gösteren Bella Hadid Londra'daki Protestoya da Katıldı!

506PAYLAŞIM

"Haberleri izleyip Filistinli insanların acısını görünce, Filistin'in onlarca jenerasyonu için gözyaşı döküyorum." Bu sözler 21 yaşındaki ünlü model Bella Hadid'e ait. Geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağını açıklaması üzerine, tüm dünyadan tepkiler giderek büyüyor. Baba tarafından Filistinli olan Bella Hadid de, hislerini sosyal medya üzerinden paylaştı. 

Bella bugün Londra'daki protestolara da katılarak sözlerinin ardında durduğunu kanıtladı!

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/aishagani/bella...

Uluslararası çapta sevilen ve takip edilen genç model, Donald Trump'ın bu kararının barış için gösterilen çabaları "5 adım geriye" götürdüğünü de söyledi.

Kudüs'te bulunan Kubbetüs Sahra'nın bir fotoğrafıyla birlikte yaptığı paylaşımda, Filistinlilere destek verdiğini 16 milyon takipçisine açıkça belirtti.

Filistinli babası Mohamed Hadid'den de bahsettiği ve 1 milyon kez beğenilen paylaşımı şöyle:

"Bunu anlatmak için uygun keliemeleri bulmayı bekliyordum fakat anladım ki böylesine adaletsiz bir şeyden bahsetmenin uygun bir yolu yok. Çok çok çok üzgün bir gün. Haberleri izleyip Filistinli insanların acısını görünce, Filistin'in onlarca jenerasyonu için gözyaşı döküyorum. Babamın, kuzenlerimin ve Filistinli atalarımın durumuna üzülen Filistinli ailemin üzgünlüğünü görmek bunları yazmamı daha da zorlaştırıyor. Kudüs bütün dinlerin başkentidir. Bu kararın gerçek olması, bence bizi 5 adım geriye götürür ve barış dolu bir dünyada yaşamamızı daha da zorlaştırır. Filistinlilere yapılan bu muamele haksızlıktır, tek taraflıdır ve kabul edilmemelidir. Filistin'in yanındayım. Kimseye karşı nefret yok... Taraflar yok... Tüm dinler yan yana yaşıyor...Şimdiyse tek bir adam ortaya çıktı... Her zaman bir barış getirme çabası olmuştur... Umudumuz nerede..?"

Bella'nın bu paylaşımı, ABD Başkanı Trump'ın başkonsolosluğu Tel Aviv'den Kudüs'e taşıyacağını açıklamasının ertesi günü geldi.

Trump şu açıklamayı yapmıştı: "Bu yol haritasını Amerika Birleşik Devletleri'nin çıkarları ve İsrail ve Filistinliler arasındaki barışın yol katetmesi için çizdim." Uluslararası boyutta gösterilen tepkiler ise giderek büyüyor, bu yeni gelişme sonrasında Kudüs'te konsolosluğu bulunan tek ülke ABD olacak.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antóno Gutterez de, Trump'ın bu hareketine karşı durduklarını bir bildiriyle açıkladı.

Bella'nın 69 yaşındaki Filistinli babası Nasıra şehrinde doğmuş, daha sonra Suriye ve Lübnan'da yaşamış ve 14 yaşındayken ABD'ye göç etmişti.

Bella ve Gigi'nin anneleri Yolanda ise Hollanda asıllı Amerikalı ünlü bir model.

Bella Instagram üzerinde yaptığı bu paylaşımı bir süre sonra yorumlara kapatmak zorunda kalsa da sosyal medyadan destek mesajları çığ gibi yağdı.

"Filistinli annemi seviyorum."

Durumla ve Filistinle ilgili konuların tartışılması için Filistinli medya kuruluşlarının ve platformlarının paylaşımları yapıldı.

"Teşekkürler Bella Hadid, her şeyi olduğu gibi anlatmışsın!"

Fakat Bella sadece bununla kalmadı...

"Bella Hadid Filistinle ilgili sessiz kalmadı. Filistin'de her gün yaşanan bu üzgünlüğü anlatacak kelimeleri bulmak imkansız."

Prostestosu yalnızca sözde kalmayan Bella, bugün Londra ABD Başkonsolosluğu önünde yapılan gösteriye de katıldı.

Sosyal medyada bunu görenler ise tam desteğini verdi!

"Doğru yoldasın Bella Hadid"

"Bella Hadid sözlerini harekete döküyor, Londra'da Filistin ile omuz omuza duran protestocularla birlikte yürüyor."

Bella ayrıca bundan sadece birkaç ay önce, Vogue Arabistan'ın kapağında yer almış ve bundan gurur duyduğunu paylaşmıştı.

"Babamdan gelen Filistinli kanımı ve ailemizin güçlü, sevgi dolu Arap tarafını temsil edebildiğim için gurur duyuyorum. Bu kapak halam Khair Hadid, ailem ve Arap Müslüman dostlarımın şerefinedir."

Bella'nın babası da kendi Instagram sayfasın üzerinden yaptığı paylaşımda hislerini anlattı:

"Filistin asıllı bir Amerikalı olarak benim ve İsrail işgaline yıllarca dayanan babalarımız ve dedelerimiz için hayatımızın en mutsuz günü. Şimdi Sayın Başkan Trump tek bir imzayla, sevdiğimiz kutsal toprağı Kudüs'ü geri dönüşü olmayan bir şekilde İsraillilere başkent olarak verdi... Bu bir emlak anlaşması değil... Daha kötüsü de Arap liderler bizi sattı... Utanmadan, kalpsizce, ruhsuzca bu hareketleri mide bulandırıcı. Filistin Filistinlilerin toprağıdır."

Konu ile ilgili gelişmeleri sizlerle şöyle paylaşmıştık:

Trump, ABD Politikasını Tersine Çevirdi: Kudüs İsrail'in Başkenti Olarak Tanındı, Elçilik Taşınacak - onedio.com
Trump, ABD Politikasını Tersine Çevirdi: Kudüs İsrail'in Başkenti Olarak Tanındı, Elçilik Taşınacak - onedio.com

Geçtiğimiz günlerde de tansiyon iyice gerildi!

İsrail Polisi ve Göstericiler Arasında Çatışma: Kudüs, Batı Şeria ve Gazze'de 'Öfke Günü' - onedio.com
İsrail Polisi ve Göstericiler Arasında Çatışma: Kudüs, Batı Şeria ve Gazze'de 'Öfke Günü' - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

helal olsun bella.gigi de koltuk altı kıllarını göstermekle meşgul olsun!..

Gizli Kullanıcı

madem müslümanları bu kadar çok seviyorsun neden müslüman ülkede yaşamıyorsun açık giyindiğinde dayak yemekten zina yaptığında recm edilmekten mi korkuyorsun

cengower

Protestoya katılışı bile modaya uygun... Ayrıca bellacım; yallah arabistan'a.

yasin-kaya12

Adamlık cinsiyet meselesi değilmiş bunu bu kız da görebiliyoruz

countess-rain

"Katılması gereken bir davetten çıkıp protestoya gitti" yazıyor People Magazine uzantılı Twit'te de siz nefret etmeyi seçtiğinizden onu bile görmüyorsunuz, ya da ingilizce bilmediğinizden:) Way to go çomarlar:)

Görüş Bildir