TRT World'ün Çalışanlarına 'Fahiş Maaş Verdiği' İddia Edildi, Sosyal Medya Sordu: '100 Bin TL Maaşınız Olsa Ne Yaparsınız?

 > -
Abone ol

TRT, bazı mensuplarına verdiği yüksek maaş iddiasıyla gündemde. TRT World'de çalışan bazı kişilerin maaşlarının 125 bin lira olduğu iddia edildi. 

Odatv’nin TRT kulislerinden edindiği bilgiye göre, TRT’nin yurt dışına yayın yapan TRT World kanalında çalışanların aldığı iddia edilen maaşlar tartışmalara neden oldu.

İddiaya göre; TRT World’de Expat (Çalıştıkları firma tarafından yurtdışında başka görevlere gönderilen kişiler) kadrosunda çalışanlara döviz cinsinden ödeme yapılıyor. Expat kadrosunda Mısırlı, Libyalı birçok ismin de yer aldığı iddia edilirken, daha önce El Cezire’de çalışan Imran Garda’ya 22 bin Euro (Yaklaşık 125 bin Türk Lirası) maaş ödendiği öne sürülüyor.

TRT’de benzer maaş oranlarının çok olduğu, 20 bin dolar maaş alan çalışanların olduğu da iddialar arasında…

TRT World çalışanlarının aldığı yüksek maaşlara karşılık, TRT’de çalışan Türk vatandaşı basın emekçilerinin aldığı çok daha düşük ücretler kafaların karışmasına neden oldu.

TRT'den Odatv'nin haberi üzerine açıklama geldi: 'O meblağa yakın bir maaş alması söz konusu değildir.'

TRT'nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Bugünkü 'Kim bu 100 bin lira maaşlı gazeteciler' başlıklı haberinizde TRT’de yaşanan değişimi haberleştirmişsiniz. İçinde doğru unsurlar bulunduran haberinizde maalesef bazı ciddi yanlış bilgiler de yer almaktadır. 

Haberinizde başlığa çıkardığınız şekilde, uluslararası bilinen isimlerinde aralarında yer aldığı TRT World çalışanlarımızdan herhangi bir ismin o meblağda hatta o meblağa yakın bir maaş alması söz konusu değildir. Aynı şekilde, 'TRT 3’ün ise yıl sonuna kadar İstanbul’a taşınacağı iddia ediliyor' ifadesi de doğru değildir."

Twitter'da da #100BinTLMaaşımOlsa etiketiyle birçok paylaşım yapıldı 👇

Nihat Sırdar'ın 'Sizin 100 Bin TL maaşınız olsa ne yaparsınız?' sorusuna farklı tepkiler geldi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir