Trendeki Yolcuların Hiçbiri Yer Vermeyince Bebeğini Kirli Zemine Oturarak Emzirmek Zorunda Kalan Anne

-

İnsanlık resmen ölmüş!

Kaynak: https://www.unilad.co.uk/life/mum-breast...

22 yaşındaki anne Sophie Molineux, eşi Rob ile birlikte Shropshire'dan Ludlow'a gitmek üzere bir trene bindi.

Sophie kucağındaki küçük bebeği Chester ile yer bulmaya çalıştı ancak 50 yolcunun hiçbiri oralı olmadı.

Öncelikli koltuklar dahil bütün koltuklar dolmuştu ve kimsenin Sophie'ye yer vermek gibi bir niyeti yoktu.

Çift yarım saat boyunca ayakta yolculuk ederken, küçük Chester acıkmaya başladı ve olanlar oldu.

Zavallı anne çocuğunu doyurabilmek için trenin pis zeminine oturmak ve çocuğunu emzirmek zorunda kaldı.

Sophie, çocuğunu emzirdiği sırada yolcuların yerlerini vermemek için boş boş etrafa bakışlarının onu şok ettiğini söyledi.

Çift her ne kadar birilerini yer vermesini umuyor olsalar da, ellerinde bebek arabasıyla yolculuk etmeye çalıştılar ve kimse onlara yardımcı olmadı.

Sophie olanları şöyle açıkladı: "Trende neredeyse 50 kişi vardı ve bir kişi bile kıpırdamadı. Koridorda dikiliyorduk böylece iki taraftaki koltuklardan da görülebiliyorduk ancak kimse hareket etmedi. Chester emzirilmek istediğini belirtebildiği bir yaşta ve üstümü çekiştirerek de bunu oldukça açık belli etti. Onu emzirmek zorundaydım. Tabii ki de onu emzirmek için hareket eden trenin kirli zeminine oturmak istemezdim, pek iyi bir şey değildi, ancak başka çarem kalmamıştı. "

Kimseden yerlerinden kalkmalarını da isteyemeyen çift birilerinin kalkmasını umsa da böyle bir şey gerçekleşmedi.

"Bazıları 'neden ona biberon vermedin ve onu bebek arabasında güvende tutmadın ki?' diyebilir, ancak onu arabasından almak ve emzirmek zorundaydım. Bunda herhangi yanlış bir şey yok, eğer onu emzirmek durumunda kalan bir anne olsanız bebeğinizi nerede isterseniz orada güvenli bir şekilde emzirebilmeniz gerekir."

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Yorumlarda buluşalım.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kurtali1983

Anneyi haklı bulan önce yolculuk yaptıgı mesafeye bir baksın. Trenle iki istasyon arası 1'25'' sürüyormuş. Çocuk açlıktan mı ölecek bu sürede. Madem beslenme saati bu zamana denk geliyor böyle durumlarda evden çıkmadan önce besle bebegini. Acil çıkmanız gerektiyse biraz sabret zaten birazdan duracak tren ineceksin müsait bir yerde beslersin. Bana takipçi sayısını arttırmak için gibi geldi ki zaten bilmem kaç bin kilo metre ötede gerçekleşen olaydan şahsın adını ögrendik başka bir haberle daha konu olur bazı olaylara biraz kazır insanların aklına adını. Kim ne derse desin tamamen haksız bu kadın sadece ilgi çekmenin peşinde. Yolculuk saatler sürecek olsa eyvallah ama 1 saatten biraz uzun süren bir yolculukta yapılacak hareket degil.Kendi vatandaşları bile yememiş olayı bize ne oluyorsa.

begumdebegum

yazık. yorumları okuyunca daha da üzüldüm. insanlık ölmüş. bir de bebekli anneler öncelikli güya. yapmasaydın falan yazmışlar. sevgisiz büyümekten oluyor bence bunlar. allah herkese sevgi göreceği bir ortam nasip etsin ne diyeyim...

neph

Burda atıp tutanların bebeği olmadığı çok belli. Tutmuş mamasını biberonunu hazırlasaymış demiş. Emen bebek biberon kullanmaz. Emen bebek her an her yerde emmek isteyebilir. Bebek emmese bile arabasından çıkmak istiyorsa zorla arabada tutulmaz. Yerde emzirmek emziren kişiye fiziksel olarak rahatsızlık verebilir, konforlu değildir. Bebek trende emzirilmese açlıktan ölmez ama bir sonraki durakta herkesin inmesine neden olabilir. Okuduğum yorumlar gerçeklikten uzak, anneye değil ama bebeğe saygısızca ahkam kesilen yorumlar. İnsanlar acaba ne zaman bilmedikleri konularda ahkam kesmeyi bırakacak?

muratyyy

Size kesinlikle katılıyorum. Yorumları okuduğumda gerçekten de utandım. Yok trende emzirmekte neymiş yok biberonu hazırlasaymış yok binmeden emzirseymiş falan filan. 1 yaşında bir oğlum var ve emmek istediği zaman ne tren ne market ne avm fark etmiyor ve kesinlikle mama kabul etmiyor sadece annesini emmek istiyor. Bu çok doğal. Amacım duyar kasmak değil ancak eğer vicdanınız ve ahlaki görgünüz burada devreye girmiyorsa yerde vermezsiniz dışarda emziyor diye yargılarsınızda.

fethiye-demir1

Kimse kimseye yer vermek zorunda değil. Alttaki yorumlar çok güzel açıklamış. Çocuğu benden yapmamışsın kardeşim. Sağ sütünü koy biberona ya da binmeden önce emzir. Ayrıca yere oturunca ne oluyor o kısmı anlayamadım. Yer istememişler, hakları da yok zaten. Bir feminist olarak anneliğe yüklenen bu saçma sapan kutsiyetten hoşlanmıyorum. Kadınlar çocuğu tek başına yapmıyor. Babalık da kutsanmalı o halde.

pastell

Bir fiminist ilirik inniliği yiklinin bi siçmi sipin kitsiyittin hişlnmiyir ilibilirsin imi çiçiği inni imzirir.

cihan-muslu1

Ben zor olur şimdi oturmadan emzirmek kadın için diye yer verirdim ama kimse de yer vermek zorunda değil. Zira çiftler çocuk yaparken toplum çocuklu çiftlerin hayatını kolaylaştırmak için kutsal bir yemin etmiyor. Çocuğu yapıyorken otobüste yerde emzirmem bile gerekebilir diye düşüneceksin ona göre yapacaksın. Zamane annelerindeki benim çocuğum var herkes ona, dolayısıyla bana da tapmalı, sırf anne olduğum için her alanda toplum tarafından özel hissettirilmeliyim mantığı bir son bulsun artık. Çocuğu kendine yaptın, kendin yetiştireceksin. Bir de sanki kadın bebeği emzirirken biri cüzdanını çalmış gibi gereksiz duyarlar falan.

gri-en-soguk-renktir

+1 Ayrıca çocuk trende emzirilmese herhalde açlıktan ölmezdi. Veya yola çıkıyorsan biberonunu, her şeyini hazır edersin trende çocuk emzirmek ne demek. Gerçi onlarda otobüsü treni yoktur Türkiye'deki gibi, ve bu belki başka bir tartışmanın konusu. Ama dediğiniz gibi anneliğe anlamsız bir kutsiyet yükleniyor, bence asıl mesele sorumluluk sahibi bir anne nasıl olur da çocuğunun mamasını, biberonunu hazırlayıp da yola çıkmaz. Açar canımın istediği yerde emziririm diye düşünüyorsa bu fotoğraflar tamamen şov demektir.

Görüş Bildir