Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Trabzon Milletvekillerinden TFF'ye Kırmızı Kart

Anasayfa > Gündem

AK Parti'nin Trabzon milletvekilleri, Trabzonspor forması giyerek düzenledikleri basın toplantısında Galatasaray-Trabzonspor maçında yaşananlar nedeniyle TFF ve MHK yönetimlerinin istifasını isteyerek, 'kırmızı kart' gösterdi.

AK Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, Galatasaray-Trabzonspormaçında yaşananlara ilişkin, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yönetiminin ve Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkan ve üyelerinin istifasını isteyerek, 'Türk futbolunu kirletenler, dünyaya rezil edenler, bir şehrin futbol kaderiyle ve sabrıyla oynayanlar hesap vermek zorundadırlar' dedi.

Köseoğlu, partisinin diğer Trabzon milletvekilleri Adnan Günnar, Muhammet Balta ve Salih Cora ile Trabzonspor formaları giyerek basın toplantısı düzenledi.

Hazırlanan ortak açıklamayı okuyan Köseoğlu, 3 Temmuz 2011 tarihinden bugüne kadar yaşanan süreçte Türk futbolunun temizlenmesi için ortaya çıkan gerçeklerin iyi değerlendirilmediğinin ve sorumluların cezalandırılmadığının, Galatasaray-Trabzonspor maçı sonrasında da bir kez daha gün yüzüne çıktığını söyledi.

Köseoğlu, 'Hakkın ve adaletin savunucu olan Anadolu'nun ilk şampiyonuTrabzonspor ve Türk futbolu üzerinde oynan kirli oyunların artarak devam ettiği, gerek TFF, gerek MHK'nın temiz futbol adına gerekli önlemleri alamadığı ortaya çıkmıştır' ifadesini kullandı.

"İstifa etsinler"

"İstifa etsinler"

Ayşe Sula Köseoğlu, başta Trabzonspor taraftarları olmak üzere tüm futbol camiası, artık bu işin hakkını veremeyen ve gereken tedbirleri alamayan TFF yönetiminin ve MHK başkan ve üyelerinin derhal istifasını beklediğini belirtti.

Birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyulan bugünlerde, taraftarlarını ve bütün futbol kamuoyunu sağduyulu davranmaya davet eden Köseoğlu, TFF ve MHK'ya kendilerinin de 'kırmızı kart' gösterdiklerini kaydetti.

Basın toplantısına katılan milletvekilleri, daha sonra birlikte 'kırmızı kart' gösterdi.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
52
14
14
4
2
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Ali Karabulut

Akepenin işe yaramaz vekilleri işte. Alın paranızı yatın. Duyarlı olduğunuz tek konu. İyi ki kırmızı karta tepkilerinizi göstermişsiniz. Zaten ülkede tek sık... Devamını Gör