Görüş Bildir
Haberler
Toplayın Bavulları Gidiyoruz! Türkiye'de Hikayesiyle İlham Veren 10 Efsanevi Rota

Toplayın Bavulları Gidiyoruz! Türkiye'de Hikayesiyle İlham Veren 10 Efsanevi Rota

Jolly Tur
20.02.2019 - 21:25

İçindeki gezgini ortaya çıkartacak, onu yollara düşürecek muhteşem yerler var. Eğer buralara daha önce gitmediysen, hemen şimdi sırt çantanı hazırla ve yola çık. Çünkü keşfedilecek nice güzellik seni bekliyor. İlham veren rotaların izinde yeni hikayeler yazmaya hazır mısın?

1. Amerika’daki ünlü Büyük Kanyon’un bir benzerinin Erzincan'da yer aldığını söylesek! ''Hadi canım!'' mı dersin, yoksa bize inanır mısın?

2. Hatay’da gizli bir tünelin olduğunu ve bu tünelin sel sularından korunmak için tamamen insan gücü ile yapıldığını daha önce duymuş muydun peki?

3. Ya da saf Kafkas ırkı arıların sadece Macahel'de yetiştiğini ve bu yüzden vadinin Kafkas arılarının gen koruma havzası olduğunu biliyor muydun?

4. Belki de dünyanın ilk su barajına sahip kentin Mardin'deki Dara Antik Kenti olduğundan ve burada türünün tek örneği olan toplu mezarların bulunduğundan haberdar değildin.

5. Kayaköy'ün taş evlerinin biri diğerinin görüş açısını asla ve asla engellemeyecek şekilde yapılmasındaki nedenin saygı olacağı hiç aklına gelir miydi?

6. Sıcak havada serin tutsun, kışları da içerisi sıcacık olsun diye özel mimari tekniği ile yapılan kubbeli evlerin estetiğini doğunun naifliğinde bulabileceğini biliyor muydun?

7. Bir heyelan sonucu oluşan doğa harikası gölün 1.500 metre yükseklikte yer aldığını ve yeşilliklerle çevrili olup, muhteşem yansıma manzaralarına şahit olabileceğini de biliyor muydun?

8. İnsanlık tarihinin akışını değiştirip yeniden tarih yazan, dünyanın ilk ve en büyük ibadet merkezinin çok uzaklarda değil, bu topraklarda var olduğunu tahmin edebilir miydin?

9. Dalyan'ın sembolü olan kaya mezarlarının bu kadar yükseğe yapılmasındaki amacın kralların tanrıya yakın olmak istemesini daha önce duymuş olabilir misin peki?

10. Sular altında kalmış saklı bir cennetin aslında hep var olduğunu ve bir tekne aracılığı ile bu gizli cenneti keşfedebileceğini de söylemiş miydik?

Bu topraklarda keşfedilecek çok yer var. Hadi gidelim diyorsan, ilham dolu yolculuklar Jolly ile seni bekliyor!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
104
53
12
4
4
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın