Tıpkı Bizim Gibiler, +1 Farkla! Çalıştığı Şirketten 32 Yılın Ardından Emekli Olan Down Sendromlu Russell O'Grady

-

32 yıllık görevinden sonra emekli olan down sendromlu adamın hikayesini sizler için Unilad'dan derledik. Buyurun...

Kaynak: https://www.unilad.co.uk/news/inspiratio...

50 yaşındaki Russell O'Grady Sydney'deki McDonald's'da 1986 yılında çalışmaya başladı.

O yıllarda iş yerlerinde çok fazla engelli insan çalışmıyordu. Kariyerine başladığında 18 yaşındaydı ve birçok insana öncülük etti.

Diğer restoran çalışanları Russell'in çalışma azminden ve işine olan bağlılığından çok etkilendiler. Russell bir süre sonra paketleme kısmına geçti, daha sonra da mutfakta çalıştı ve görevi olan her alanda çok başarılı oldu.

The Daily Telegraph'da yer alan habere göre müşterilerden birçoğu sadece Russell'i görmek için geliyordu.

Genellikle masaları temizliyor, yerleri süpürüyor ve boş zamanlarında da misafirleriyle muhabbet ediyordu. Herkes kendisini sevdiği için iş yerinden ayrıldığı zaman üzülmeyen kimse yoktu.

McDonald's denetmeni olan Courtney Purcell, Russell'in çalıştığı süreç boyunca en sevdikleri çalışanlarından biri olduğunu dile getiriyor ve şunları söylüyor:

"Çarşamba ve cuma günleri sadece Russell'i görmek için gelen düzenli müşterilerimiz vardı. Hem çalışanlar hem de müşteriler onu çok özleyecek."

Russell'in erkek kardeşi ise ailesinin onunla gurur duyduğunu söylüyor. Ve şunları ekliyor: "İşini gerçekten çok seviyordu. Bu yüzden bıraktığı için bazen sıkılıyor ve yüzü asılıyor."

Gördüğünüz fotoğraf ise 2 sene önce Russell'in 30. yılını kutlamak için yapılan bir partide çekildi.

Russell bu işi JobSupport adı verilen bir firma sayesinde bulmuştu. JobSupport'un internet sitesinde şu yazı yer alıyor: "Amacımız, engeli olan birçok insana çalışabilecekleri ve gelişebilecekleri iş imkanları sağlamak. Hem kendi ihtiyaçlarının karşılanmasını hem de işverenin ihtiyaçlarının karşılanmasını istiyoruz."

Russell'in babası Geoff O'Grady, McDonald's ve JobSupport hakkında "Bu girişimleri olmasaydı, Russell gibi olan birçok insanın işi olmazdı. Ne kendilerine inanabilirlerdi ne de topluma karışıp, kendilerini önemli hissedebilirlerdi." diyor.

32 yıl çalışma hayatının ardından sağlığı için emekli olmaya karar veren Russell, boş zamanlarını Bowling Club'da geçirmeye karar verdi.

Böyle güzel haberler görmek bizleri gerçekten mutlu ediyor. Umarız Russell emeklilik hayatını hak ettiği gibi çok mutlu geçirir. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir