Görüş Bildir
Haberler
Timsah Arena'da Sona Yaklaşılıyor

Timsah Arena'da Sona Yaklaşılıyor

Enver K.
07.05.2015 - 14:11
İçeriğin Devamı Aşağıda

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Timsah Arena için 'Bursasporumuzun yeni başarılarına imza atacağı, şampiyonluklar yakalayacağı güzel bir eser olacak' dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı süren, yeşil-beyazlı taraftarlar arasında 'Timsah Arena' olarak anılan ve İngiliz The Telegraph gazetesince dünyanın en heyecan verici 10 stat projesinden biri gösterilen Bursa Büyükşehir Stadı'nda çalışmalar son aşamaya geldi.

Türkiye'de ilk kez takımının sembolüyle tasarlanan bir stadyum olan tesisin çatısının Bursaspor'un simgesi olan 'timsah' formunda yapılması, yapının en dikkat çeken özelliği niteliğiyle öne çıkıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, UEFA kriterlerine uygun inşa edilen, yaklaşık 45 bin kişi kapasiteli stadyumun inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.

Altepe, yaptığı açıklamada, stadyumda çalışmaların son aşamada olduğunu belirtti.

Bu dönemin en önemli eserlerinden olan yeni stadın, aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi tarihinde yapılan en büyük inşaat olduğunu belirten Altepe, yaklaşık 185 bin metrekarelik inşaat alanıyla, Bursa'nın yeni bir anıtsal yapı kazandığını ifade etti.

Stadyumda yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Altepe, ' Bu eseri kente kazandırmak bizlere nasip oldu. Yaz aylarında stadyumun açılışının gerçekleşmesi ve yeni sezonun maçlarının yeni stadımızda oynanması için ekiplerimizle yoğun bir şekilde çalışmalarımız sürüyor ' ifadesini kullandı.

Altepe, havaların ısınmasıyla çalışma temposunun da arttığını vurguladı.

Çatı ve tribünlerden saha içine kadar tüm montajların hızla sürdüğüne değinen Altepe, şu bilgileri verdi:

'Bir yandan tribün ve seyirci koltuklarının montajı, protokol tribünleri, localardaki montajlar hızlı bir şekilde tamamlanırken, bir yandan da sahanın çalışması başladı. Sahanın zemininde hızlı bir drenaj çalışması var. En yoğun yağışlı hava şartlarında bile maçların kaliteli şekilde oynanması hedefiyle, kaliteli bir zemin elde edilmesi için daha önce Atatürk Stadı'nda uygulanan sistem gibi aynı şekilde, güzel bir drenaj sistemi yapılıyor. Her 5 metrede açılan kanallar, hatların montajları yapıldıktan sonra kapatılıyor. Drenaj kanalları Nilüfer Çayı'na bağlandı ve üzerleri örtüldü.'

Altepe, daha sonra ısıtma sistemlerinin yapımına geçeceklerini anlatarak, 'Isıtma sistemlerinin de yapılmasıyla ince toprakla birlikte çimler de bu ay içinde serilmiş olacak. Stadyumumuz son montajlarla gerçek anlamda bitme aşamasına yaklaştı. Bu süreçte de gerçekten güzelleşti ve etkileyici bir stat olarak ortaya çıkmaya başladı. İnşallah yeni sezonda Bursamıza hayırlı ve uğurlu gelecek, Bursasporumuzun yeni başarılarına imza atacağı, şampiyonluklar yakalayacağı güzel bir eser olacak .'

Eurosport

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0